fot. Movistar Team

Pięć lat – tyle potrwała przygoda Hectora Carretero z Movistar Team. Nowym zespołem Hiszpana będzie Kern Pharma.

W barwach hiszpańskiej ekipy 26-latek wystąpił w dwóch wielkich tourach (Giro d’Italia 2019-20) oraz w 10 monumentach. Rzadko jednak dostawał szanse dla siebie – zazwyczaj pełnił funkcję pomocnika – miał swój duży udział choćby w zwycięstwie Richarda Carapaza w Giro 2019.

Dopiero w tym sezonie miał okazję powalczyć na własny rachunek, tyle że w mniej prestiżowych wyścigach. Zajmował 4. miejsce w Prueba Villafranca (8. był wtedy… Michał Paluta), był trzeci w Trofeo Serra de Tramuntana, a także wygrał etap Wyścigu Dookoła Asturii (tu akurat pokonał na finiszu samego Nairo Quintanę). Te nowe dla niego doświadczenia z pewnością przydadzą mu się w nowej ekipie, gdzie będzie jedną z gwiazd.

Jest kolarzem właściwie bez słabych stron. Mogącym wyróżniać się właściwie w każdym terenie

– mówi Juanjo Oroz – jeden z dwóch szefów ekipy. Jego współpracownik – Manolo Azcona dodaje natomiast:

Zaczynał u nas jako nieopierzony junior, a później przemienił się w prawdziwego lidera. No a dziś jest jeszcze lepszy.

Carretero bowiem zaczynał swoją przygodę z poważnym ściganiem w ekipie Lizarte, będącą zapleczem Team Movistar. Ta w 2020 roku przekształciła się w Kern Pharma. Pomimo zmiany statusu (dziś jeździ już w drugiej dywizji), zespół nie zmienił znacząco swojej polityki – wciąż stawia na bardzo młodych zawodników – w ubiegłym sezonie jeździło w nim 10 zawodników u23. Dziś jednak wspierają ich bardziej doświadczeni zawodnicy – w zeszłym sezonie byli to Enrique Sanz i Jaime Castrillo – w przyszłym sezonie Carretero przejmie od nich tę rolę.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments