fot. Tim de Waele/Getty Images

Szef zespołu Groupama-FDJ, Marc Madiot jest pełen nadziei, że lider jego ekipy Thibaut Pinot będzie w stanie stanąć na starcie Grand Départ w Kopenhadze 1 lipca przyszłego roku.

Thibaut Pinot przez ponad rok zmaga się z problemami zdrowotnymi związanymi z plecami. Tym samym 31-letni zawodnik w sezonie 2021 nie wziął udziału w żadnym Grand Tourze. Mimo tego w końcowej części minionego sezonu Francuz prezentował się coraz lepiej. Pinot był piąty w Classic Grand Besançon Doubs, w Coppa Bernocchi – GP BPM oraz siódmy w klasyfikacji generalnej Skoda-Tour de Luxembourg.

Powolny powrót Pinota do pełni dyspozycji ma dać mu spokojne przygotowania do przyszłorocznych startów. Generalny menedżer drużyny Groupama-FDJ Marc Madiot w rozmowie z francuskim dziennikiem Ouest France przyznał, że ma nadzieję, że problemy zdrowotne Pinota nie przeszkodzą mu w powrocie na trasę Tour de France.

Teraz przemyślimy miniony sezon i przyjrzymy się bliżej trasie Tour de France, ponieważ zawsze trzeba uważać na pierwsze wrażenia i euforię, z tym związaną. Zobaczymy, co się stanie, ale istnieje duża szansa, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, to Thibaut Pinot będzie w naszym składzie na Tour de France

– mówił Marc Madiot.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments