fot. Giro d'Italia

Damiano Caruso i Gino Mäder, którzy mają za sobą sezony życia zdecydowali się prolongować swoje umowy z ekipą Bahrain-Victorious.  

34-letni Włoch w tym sezonie wygrał górski etap wyścigu Giro d’Italia, który finalnie zakończył na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej. Ponadto Damiano Caruso w drugiej części roku triumfował, także na odcinku wyścigu Vuelta a España oraz był kluczowym pomocnikiem dla Jacka Haiga, który zakończył tę imprezę na ostatnim stopniu podium „generalki”. Tak świetne rezultaty i postawa zaowocowały przedłużeniem umowy z tak doświadczonym kolarzem, jak Caruso.

Pozostanie w zespole było dla mnie czystą formalnością, po tak wspaniałym sezonie, który jest najlepszym w mojej dotychczasowej karierze. Uważam, że jak coś funkcjonuje we właściwy sposób, to nie ma potrzeby tego zmieniać. Prawdopodobnie przeżyłem swój najlepszy rok, jako zawodowy kolarz w tej formacji i jestem bardziej niż szczęśliwy, że mogę kontynuować moją podróż z zespołem Bahrain Victorious

– stwierdził 34-letni zawodnik.

Drugim zawodnikiem, który również przedłużył swój kontrakt z dotychczasowym pracodawcą jest Gino Mäder. Szwajcar w swoim pierwszym sezonie z ekipą Bahrain-Victorious pokazał, jak wielki drzemie w nim talent. 24-letni kolarz wygrał w tym roku etap Giro d’Italia oraz Tour de Suisse. Ponadto Gino Mäder był dziesiąty w „generalce” Paryż-Nicea, a hiszpańską Vueltę zakończył na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej. Szwajcarski zawodnik ma nadzieję, że kolejny sezon w ekipie Bahrain-Victorious będzie dla niego równie owocny.

Jestem bardzo szczęśliwy, że drużyna podpisała ze mną kontrakt w zeszłym roku, kiedy moja sytuacja nie była tak prosta. Zespół uwierzył w moje umiejętności i zaufał mi, zanim osiągnąłem te wyniki. Nie mogę się już doczekać, aby tak dalej się prezentować

– mówił Mäder.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments