Astana Qazaqstan Team – tak od sezonu 2022 będzie się nazywała kazachska drużyna World Tour. Po jednym sezonie współpracy ekipę opuścił sponsor tytularny Premier Tech, acz zespół nie wrócił do najbardziej charakterystycznej formy Astana Pro Team.

Tym samym chronologia nazewnictwa tejże formacji prezentuje się następująco:
● 2006-2010: Astana
● 2011: Pro Team Astana
● 2012-2020: Astana Pro Team
● 2021: Astana – Premier Tech
● 2022-?: Astana Qazaqstan Team

Tym samym formacja, która niedawno zakontraktowała m.in. Vincenzo Nibalego, jeszcze bardziej pokazuje swoje przywiązanie do kraju macierzystego oraz fakt, iż ciężko szukać u nich silnego sponsora, a bardzo dużo zależy od woli włodarzy państwa tytularnego. Z drugiej strony bez tego projektu nie wiadomo czy świat oglądałby takie talenty jak Maxime Iglinsky czy Alexey Lutsenko.

Od 2022 roku nasza drużyna kolarska będzie działać pod nową nazwą Astana Qazaqstan Team, która jest bardzo ważna dla naszego kraju. Nazwa naszego państwa pojawi się na koszulkach kolarzy oraz w nowym logo zespołu i stanie się swoistym znakiem kontynuacji tradycji i jednocześnie momentem zmiany i odnowy dla dobra dwojga. Szczególne podziękowania składam Rządowi Republiki Kazachstanu. Cieszę się, że Kazachska Federacja Kolarska odegra ważną rolę w rozwoju odnowionego zespołu i realizacji ambitnych planów, które zostaną ogłoszone w najbliższym czasie. Jestem także bardzo rad, że nasz związek będzie reprezentowany zarówno w Radzie Dyrektorów, jak i w kierownictwie Astana Qazaqstan Team. Przewidujemy wzmocnienie współpracy zespołu z federacją w przekazywaniu umiejętności zawodowych rodzimym sportowcom i specjalistom, a także głębszy udział Astana Qazaqstan Team w życiu kolarstwa Kazachstanu

— powiedział Nurlan Smagulov, prezes Kazachskiej Federacji Kolarskiej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments