fot. Caja Rural - Seguros RGA

Obiecujący, 21-letni Oier Lazkano podpisał trzyletnią umowę z drużyną Movistar Team. Wcześniej Bask reprezentował barwy innej hiszpańskiej grupy – Caja Rural Seguros RGA.

Oier Lazkano swoją przygodę z zawodowym peletonem rozpoczął, jako stażysta zespołu Caja Rural-Seguros RGA w sierpniu 2019 roku. W kolejnym sezonie Bask wygrał etap podczas wyścigu „dookoła Portugalii”. Natomiast w tym roku 21-letni kolarz debiutował w hiszpańskiej Vuelcie (wycofał się po 19. etapie) oraz w ostatnim czasie był aktywny podczas wyścigów: Skoda-Tour de Luxembourg i CRO Race.

Dobra postawa młodego zawodnika nie przeszła bez echa wsród czołowych kolarskich ekip. 21-letni Oier Lazkano otrzymał spory kredyt zaufania od drużyny kierowanej przez Eusebio Unzué, podpisując z największą hiszpańską grupą trzyletnią umowę. Sam zainteresowany nie krył swojego zadowolenia z możliwości kontynuowania kariery w drużynie Movistar Team.

Jest, to z pewnością coś, co można nazwać domową ekipą. To sprawia, że ​​jestem niesamowicie podekscytowany obroną tak istotnych barw drużyny. Myślę, że powinniśmy poczekać, aby zobaczyć, co mogę osiągnąć. Jestem jednak pewien, że w nadchodzących latach będę się rozwijał jako kolarz, a moim celem jest bycie cennym nabytkiem zespołu. Wszystko to, co wiem od zawodników i personelu zespołu, sprawia, że ​​czuję, że są wartościowymi ludźmi, od których mogę się wiele nauczyć. Chcę ciężko pracować i robić wszystko właściwie, aby to nowe zadanie było naprawdę łatwe i, abym mógł być w przyszłości dobrym kolarzem

– mówił cytowany przez biuro prasowe swojej ekipy Oier Lazkano.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments