Holender Fabio Jakobsen (Deceuninck – Quick Step) wygrywa belgijski wyścig jednodniowy Gooikse Pijl (1.1), drugie miejsce zajął rodak Jakobsena – Danny van Poppel (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux), trzeci był Belg Jordi Meeus (BORA – hansgrohe). Dobre – 12. miejsce zajął Patryk Stosz (Voster ATS Team).

Rywalizacja startowała z miejscowości Halle i po kilkunastu kilometrach przenosiła się na rundy wokół Gooik, gdzie finiszowali kolarze. Okrążenia te mierzyły około 22 kilometrów i były delikatnie pofałdowane, całkowite przewyższenie na dystansie 199 kilometrów wyniosło około 1800 metrów. Na liście startowej mieliśmy zarówno ekipy rangi World Touru takie jak Deceuninck – Quick Step czy BORA – hansgrohe, a także drużyny kontynentalne, w tym jedną formację z Polski – Voster ATS Team w składzie: Patryk Stosz, Maciej Paterski, Mateusz Grabis, Paweł Franczak, Sylwester Janiszewski, Damian Papierski oraz Krzysztof Parma.

Ostatecznie rywalizacja w Gooik zakończyła się sprintem z wyselekcjonowanego, ale wciąż około 50-osobowego peletonu. Końcówkę najlepiej rozegrali podopieczni Patricka Lefevere’a, pracę całej drużyny doskonale wykończył Fabio Jakobsen i to on mógł podnieść ręce w geście triumfu na linii mety. Dla 25-latka to już szósta zawodowa wygrana w tym sezonie. Drugie miejsce zajął reprezentant Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux – Danny van Poppel, a trzeci był młody Belg z BORA – hansgrohe – Jordi Meeus. Dobrym finiszem popisał się Patryk Stosz (Voster ATS Team), który zakończył zmagania jako 12; wcześniej aktywną jazdą popisywał się mistrz Polski – Maciej Paterski.

Poprzedni artykułFlandria 2021: Filippo Ganna broni tęczową koszulkę!
Następny artykułEschborn-Frankfurt 2021: Jasper Philipsen triumfuje
Student III roku prawa Uniwersytety Łódzkiego. Były kandydat na kolarza z przeszłością w kategoriach juniorskich, obecnie kolarz - amator, pasjonujący się kolarskimi zmaganiami na wszystkich poziomach, od juniorów po World Tour.