Trzeciego dnia zmagań w Czechach po wygraną sięgnął Nick Van der Meer. Holender z VolkerWessels Cycling Team na finiszu pokonał jadącego w koszulce lidera Arnauda De Lie, na 4. miejscu etap zakończył Patryk Stosz i zajmuje on 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Po drużynowej czasówce na niespotykanie krótkim dystansie 1100m i etapie zakończonym sprinterską końcówką także i dziś w Południowej Bohemii przyszła teoretycznie pora dla najszybszych w stawce. Między Protivínem a Studeną nie było bowiem za wiele trudności i po 162km walki można było się spodziewać rywalizacji między całą grupą kolarzy.

O przebiegu dzisiejszego etapu nie wiadomo zbyt wiele. Faktem jest jednak, że do mety dotarła większa grupa, a w niej o zwycięstwo walczyć próbował Patryk Stosz z drużyny Voster ATS Team. Niestety Polak został przymknięty w końcówce, a po wygraną sięgnął Nick Van der Meer. Holender z VolkerWessels Cycling Team na finiszu pokonał zachowującego po dzisiejszym etapie koszulkę lidera klasyfikacji generalnej Arnauda De Lie (Lotto Soudal u23), Patryk był 4. i zajmuje on 3. miejsce w „generalce” przed ostatnim etapem.

Poprzedni artykułTrentino 2021: Ellen van Dijk nową mistrzynią Europy. Kasia Niewiadoma bez medalu
Następny artykułMaciej Paterski: „Będę chciał powalczyć o pierwszą dziesiątkę”