Alena Ivanchenko (Rosja) wygrała jazdę indywidualną na czas juniorek podczas mistrzostw Europy w Trydencie. Maja Wróblewska była zajęła piętnaste miejsce, a trzy oczka niżej uplasowała się Tamara Szalińska.

Pierwszą konkurencją mistrzostw Europy rozgrywanych w Trydencie była jazda indywidualna na czas czas juniorek. Młode adeptki kolarstwa miały do przejechania ponad 22 kilometry po płaskiej trasie.

Na liście startowej mieliśmy 38 juniorek, w tym dwie Polki. Były to Tamara Szalińska (UKS TFP JEDYNKA KÓRNIK) i Maja Wróblewska (KK ZIEMIA DARŁOWSKA).

Maja Wróblewska wykręciła czas 32’07”, a Tamara Szalińska była od niej wolniejsza o siedem sekund.

Złoty medal wywalczyła Rosjanka Alena Ivanchenko, która pokonała trasę w 29 minut i 11 sekund. Srebrny medal zdobyła Antonia Niedermaier (Niemcy) – 29’43”, a brązowy ubiegłoroczna triumfatorka Holenderka Elise Uijen – 30’05”.

Poprzedni artykułAntwan Tolhoek jednym z ostatnich wzmocnień Trek-Segafredo
Następny artykułTrentino 2021: Segaert najlepszy wśród juniorów, świetni Polacy!