Tamara Szalińska była jedną z polskich reprezentantek, które w weekend rywalizowały w wyścigach w Estonii. Zawodniczka MAT ATOM Deweloper Wrocław uplasowała się na 4. miejscu w Ladies Tour of Estonia, a dzień później stanęła na podium Gran Fondo w Tartu.

Zanim poznaliśmy rozstrzygnięcia w Wyścigu Dookoła Estonii mężczyzn, zawodniczki rywalizowały na trasie ze startem i metą w Tartu. Organizatorzy przygotowali dla kolarek 104-kilometrowy dystans, na którym ulokowano między innymi jeden sektor szutrowy. Wszystko kończyło się na miejskiej rundzie z brukowanym podjazdem.

W wyścigu Ladies Tour of Estonia ścigała się reprezentacja Polski U23 pod wodzą Małgorzaty Jasińskiej. W składzie znalazły się Tamara Szalińska, Kamila Mróz, Martyna Szczęsna, Agata Kowalska, Maja Tracka i Julia Wudniak.

Selektywna rywalizacja zakończyła się zaciętym finiszem z kilkuosobowej grupki, w którym najszybsza była Eline van Rooijen z ekipy Team Coop – Repsol. Na kolejnych pozycjach linię mety przecięły Olivija Baleisyte (Litwa), Laura Lizette Sander (Estonia) oraz wspomniana Tamara Szalińska, która została sklasyfikowana na 4. miejscu. W drugiej dziesiątce – na 16. pozycji – uplasowała się natomiast Maja Tracka.

Nazajutrz na ulicach Tartu rozegrano Gran Fondo Tartu Rattaralli, któremu towarzyszyły wyścigi elity. Wśród kobiet Tamara Szalińska zajęła 3. miejsce, ulegając jedynie Elisabeth Ebras oraz Akvile Gedraityte.