fot. Sprint Cycling Agency / BORA-hansgrohe

Przygoda Emanuela Buchmanna z ekipą BORA-hansgrohe dobiegnie końca w 2024 roku. Menedżer generalny, Ralph Denk, przekazał, że aktualny mistrz Niemiec zamierza opuścić rodzimą drużynę.

Jedną z twarzy ekipy BORA-hansgrohe przez lata był Emanuel Buchmann, czołowy niemiecki zawodnik. Barwy tej drużyny reprezentuje od 2015 roku i to w nich notował swoje największe sukcesy, w tym 4. miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de France, wygrany etap Itzulia Basque Country czy wiele czołowych pozycji w worldtourowych etapówkach.

Wszystko wskazuje na to, że wraz z końcem tego sezonu Niemiec opuści drużynę BORA-hansgrohe.

– Nie chce się już dla nas ścigać. Nie powiedział mi tego osobiście, ale dał o tym znać zespołowi

– mówił Ralph Denk, menedżer generalny BORA-hansgrohe w rozmowie z niemieckim Eurosportem.

Tarcia na linii Buchmann-kierownictwo ekipy mają być pokłosiem absencji Niemca w składzie na zakończony w niedzielę Giro d’Italia. We wpisie w mediach społecznościowych Buchmann wyraził swoje niezadowolenie twierdząc, że obiecano mu rolę współlidera na klasyfikację generalną i przez cały rok przygotowywał się właśnie do tego wyścigu.

– Błąd leżał po jego stronie. Jasno przedstawiliśmy, kto pojedzie na Giro w roli lidera, a on miał być pomocnikiem

– powiedział Denk, jednocześnie dodając, że Buchmann wypełni swój kontrakt, a ekipa jest mu wdzięczna za wszystkie sukcesy.

Ostatecznie liderem BORA-hansgrohe na Giro d’Italia był Daniel Felipe Martinez, który zajął 2. miejsce, przegrywając jedynie z ścigającym się w innej lidze Tadejem Pogačarem.

W międzyczasie Emanuel Buchmann z dobrej strony zaprezentował się w Tour de Hongrie, gdzie po aktywnej jeździe zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a dwukrotnie plasował się na 3. pozycji na pojedynczych odcinkach. Najbliższymi startami Niemca będą szwajcarskie wyścigi – Grosser Preis des Kantons Aargau oraz Tour de Suisse.

Poprzedni artykułTom Dumoulin zostanie ojcem
Następny artykułDobre wyniki Tamary Szalińskiej w Estonii
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
reko
reko

Ostatnio mocno cieniował i jeszcze fochy strzela, nie ma formy nawet na luksusowego pomocnika.