Fot. SRAM Road

Już jutro rozpoczną się Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym Trentino 2021. W wyścigach ze startu wspólnego, jeździe indywidualnej na czas oraz w drużynowej czasówce zobaczymy całą grupę reprezentantów Polski we wszystkich trzech kategoriach wiekowych – elicie, orliku oraz juniorze.

Polski Związek Kolarski opublikował pełny skład naszej reprezentacji i prezentuje się on następująco:

Elita Mężczyzn
Start wspólny:

  • Michal Gołaś TEAM INEOS
  • Maciej Paterski VOSTER ATS TEAM
  • Jakub Kaczmarek HRE MAZOWSZE SERCE POLSKI
  • Przemyslaw Kasperkiewicz UC NANTES ATLANTIQUES
  • Szymon Tracz TEAM NIPPO PROVENCE PTS CONTI
  • Marcin Budziński HRE MAZOWSZE SERCE POLSKI

Jazda indywidualna na czas:

  • Maciej Bodnar BORA – HANSGROHE

Trener: Sylwester Szmyd

Kobiety Elita
Start wspólny:

  • Katarzyna Niewiadoma CANYON-SRAM RACING
  • Marta Lach CERATIZIT – WNT PRO CYCLING TEAM
  • Karolina Karasiewicz TKK PACIFIC TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEA
  • Aurela Nerlo TKK PACIFIC TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
  • Anna Plichta LOTTO SOUDAL
  • Dorota Przęzak TKK PACIFIC TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
  • Małgorzata Jasińska BURGOS ALIMENTA WOMEN CYCLING SPORT / LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW

Jazda indywidualna na czas:

  • Karolina Karasiewicz TKK PACIFIC TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEA
  • Aurela Nerlo TKK PACIFIC TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM

Trener: Mariusz Mazur

U23 Kobiety
Start wspólny:

  • Wioleta Furtak MAT ATOM DEWELOPER WROCŁAW / FUNDACJA BB
  • Marta Jaskulska CCC – LIV TEAM
  • Natalia Krześlak TKK “PACIFIC” TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
  • Karolina Kumięga TKK “PACIFIC” TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
  • Anna Sagan TKK “PACIFIC” TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
  • Dominika Włodarczyk MAT ATOM DEWELOPER WROCŁAW / FUNDACJA BB

Jazda indywidualna na czas:

  • Karolina Kumięga TKK “PACIFIC” TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
  • Marta Jaskulska CCC – LIV TEAM

Trener: Mariusz Mazur

U23 Mężczyźni
Start wspólny:

  • Filip Maciejuk LEOPARD PRO CYCLING
  • Damian Papierski VOSTER ATS TEAM
  • Bartłomiej Proć KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY
  • Mateusz Kostański KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE
  • Damian Bieniek TC CHROBRY SCOTT GŁOGÓW
  • Adam Kuś KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE / ASFRA RACING TEAM

Jazda indywidualna na czas:

  • Filip Maciejuk LEOPARD PRO CYCLING
  • Damian Papierski VOSTER ATS TEAM

Trener: Tomasz Brożyna

Juniorki
Start wspólny:

  • Anna Długaś KTK KALISZ
  • Tamara Szalińska UKS TFP JEDYNKA KÓRNIK
  • Olga Wankiewicz UKS COPERNICUS TORUŃ
  • Maja Wróblewska KK ZIEMIA DARŁOWSKA
  • Malwina Mul KLKS “AZALIA” BRZÓZA KRÓLEWSKA
  • Julia Wudniak KS ROMET BYDGOSZCZ

Jazda indywidualna na czas:

  • Tamara Szalińska UKS TFP JEDYNKA KÓRNIK
  • Maja Wróblewska KK ZIEMIA DARŁOWSKA

Trener: Marcin Adamów

Juniorzy
Start wspólny:

  • Mateusz Gajdulewicz WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI
  • Hubert Grygowski UKS COPERNICUS TORUŃ CCC – SMS TORUŃ
  • Kacper Hoppa UKS COPERNICUS TORUŃ CCC – SMS TORUŃ
  • Łukasz Juszczak UKS KOŹMINIANKA KOŹMINEK
  • Michał Pomorski WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI
  • Mikołaj Szulik UKS AVATAR

Jazda indywidualna na czas:

  • Mateusz Gajdulewicz WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI
  • Kacper Gieryk KTK KALISZ

Trener: Waldemar Cebula

Team Mix Time Trial- drużynowa jazda na czas

  • Dorota Przęzak TKK PACIFIC TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
  • Patrycja Lorkowska TKK PACIFIC TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
  • Paulina Pastuszek TKK PACIFIC TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
  • Damian Papierski VOSTER ATS TEAM
  • Szymon Tracz TEAM NIPPO PROVENCE PTS CONTI
  • Damian Sławek GKS “CARTUSIA” W KARTUZACH BIKE ATELIER

Pisownia wszystkich nazwisk i nazw klubów oryginalna na bazie komunikatu PZKol. Za błędy nie ponosimy odpowiedzialności…

Relacje i wiele więcej z Trentino polecamy śledzić w naszym serwisie, albowiem na miejscu przez cały czas trwania Mistrzostw Europy 2021 będzie nasz wysłannik.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments