fot. Lang Team

Już za niecałe trzy tygodnie w sobotę 11 września odbędzie się ORLEN Lang Team Race w Bytowie. Do wyboru są dwa dystanse kolarskiego wyścigu dla amatorów  – Maxi (93 km) oraz Mini (29 km). Na ściganie w swoje rodzinne strony zaprasza Czesław Lang.

ORLEN Lang Team Race to kolarski wyścig dla amatorów, którego celem jest popularyzacja kolarstwa, zachęcanie do aktywności fizycznej oraz promocja najpiękniejszych regionów Polski. Starannie dobrane trasy, scenografia z Tour de Pologne, atmosfera kolarskiego peletonu – uczestnicy mogą poczuć się niczym największe gwiazdy dyscypliny.

Ściganie w Bytowie będzie trzecim, a zarazem ostatnim aktem tegorocznego cyklu ORLEN Lang Team Race. 30 maja w Białymstoku odbył się pierwszy etap tych zmagań na 82-kilometrowej trasie. Natomiast niecały miesiąc temu, 10 sierpnia w Arłamowie został rozegrany ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego, na trasie na której dzień później rywalizowali kolarze ścigający się w 78. edycji wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour.

W sobotę 25 września o godzinie 11:00 rozpocznie się trzeci etap tegorocznego ORLEN Lang Team Race. Na malowniczej trasie wokół Bytowa zawodniczki i zawodnicy będą mierzyć się z interwałową, pagórkowatą trasą w samym sercu Kaszub. Do wyboru amatorzy będą mieć wyścigi o dwóch dystansach. Mniejsza runda – Mini liczy sobie 29-kilometrów, natomiast wyścig Maxi odbędzie się na dystansie 93-kilometrów.

Mapa ORLEN Lang Team Race:

Profil trasy wyścigu Mini (29 km):

Profil trasy wyścigu Maxi (93 km):

Program zawodów:

ORLEN Lang Team Race

Bytów, ul. Mickiewicza 13

24.09.2021, piątek

17:00 – 19:00 – biuro zawodów, zapisy i odbiór numerów startowych

25.09.2021, sobota

08:00 – 10:30 – biuro zawodów, zapisy i odbiór numerów startowych
10:30 – ustawienie w sektorach
11:00 – start
15:30 – zamknięcie trasy

Link do rejestracji dostępny jest tutaj.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących, np. kwestii regulaminowych dostępnych jest pod tym linkiem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments