fot. Mazowsze Serce Polski

Czech Daniel Babor (Tufo-Bardos Prostejov) wygrał czwarty etap wyścigu Turul Romaniei. Najlepszy z Polaków Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski) finiszował na trzeciej lokacie. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał reprezentant zespołu HRE Mazowsze Serce Polski Jakub Kaczmarek.

Niemal 160-kilometrowy odcinek z miasta Brasov prowadził na ulice stolicy Rumunii – Bukaresztu. Tuż po starcie etapu kolarze musieli się zmierzyć z premią górską, której szczyt był zlokalizowany na wysokości 1045 m.n.p.m. Po przejechaniu podjazdu Timisu de Sus droga niemal przez cały czas prowadziła w dół, co zwiastowało walkę najsilniejszych sprinterów, do której powinno dojść w Bukareszcie.

Pierwsza, a zarazem jedyna dziś premia górska padła łupem mistrza Polski Macieja Paterskiego (Voster ATS Team). Mimo wielu prób ataków po 50-kilometrach rywalizacji nadal nie zawiązał się odjazd, który mógłby zyskać sobie bezpieczną przewagę nad peletonem.

W końcu udało się odjechać siódemce zawodników. Byli to: Riccardo Bobbo, Giacomo Garavaglia (Work Service), Michał Podlaski (reprezentacja Polski), Adriano Brogi (Giotti Victoria – Savini Due), Sylwester Janiszewski (Voster ATS Team), Đorđe Đurić (reprezentacja Serbii) oraz Eduard-Michael Grosu (reprezentacja Rumunii). Po 65-kilometrach harcownicy mieli minutę przewagi nad peletonem.

25-kilometrów przed końcowym finiszem grupa zasadnicza prowadzona przez ekipę HRE Mazowsze Serce Polski traciła minutę i 45 sekund do uciekinierów. Zespół Bike Aid zdecydował się, również zabrać do intensywnej pracy. Dzięki temu przewaga harcowników nad peletonem zmalała do minuty i 20 sekund, na 20-kilometrów przed finiszem na ulicach Bukaresztu.

Ostatecznie uciekinierzy zostali doścignięci przez peleton już w stolicy Rumunii. Najdłużej na czele utrzymywał się Włoch Giacomo Garavaglia, ale i on musiał ulec peletonowi niecałe 3000 metrów przed metą. W nieco chaotycznym finiszu najlepszy okazał się Czech Daniel Babor (Tufo-Bardos Prostejov). Drugie miejsce zajął Włoch Daniel Smarzaro (D’Amico UM Tools), a trzeci był jego rodak i kolega z zespołu Lorenzo Quartucci. Na czwartej lokacie zafiniszował Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski). Dziewiąte miejsce zajął kolarz ekipy Voster ATS Team Patryk Stosz.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Jakub Kaczmarek (HRE Mazowsze Serce Polski).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments