Ben Tulett
fot. Lang Team

Bardzo utalentowany Brytyjczyk Ben Tulett kończy swoją 2-letnią przygodę z Alpecin-Fenix i od nowego sezonu będzie reprezentował barwy INEOS Grenadiers.  Podpisał roczny kontrakt.

Ben Tulett to dwukrotny mistrz świata juniorów w kolarstwie przełajowym, zajął w tym sezonie dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne i dwunaste w kwietniowym Flèche Wallonne, a teraz dołączy do zespołu, o którym marzył od początku swojego ścigania się.

To była drużyna, którą zawsze podziwiałem. Wciąż pamiętam czytanie Cycling Weekly, gdy byłem młodszy, patrzenie na zdjęcia startującego zespołu. To był pierwszy raz, kiedy tak wielka brytyjska drużyna pojawiła się w World Tourze i pamiętam, że byłem tym tak podekscytowany. Potem Brad wygrał Tour de France w 2012 roku i to było po prostu niesamowite. Pamiętam, jak pomyślałem: „Chciałbym pewnego dnia być w tym zespole”. Minęło dziewięć lat i właśnie podpisałem swój kontrakt. Nie mógłbym być szczęśliwszy

– mówił po podpisaniu nowej umowy Ben Tulett.

20-latek nie zamierza zatrzymywać się z rozwojem i chciałby dołączyć do gwiazd swojego pokolenia. Póki co czeka na swoje pierwsze zawodowe zwycięstwo, a najważniejszym trofeum szosowym wydaje się być to zdobyte podczas Tour de Pologne. Wówczas został najlepszym młodzieżowcem i otrzymał statuetkę im. Bjorga Lambrechta.

Oczywiście moim marzeniem jest zostać zawodnikiem na klasyfikacje generalne. INEOS może dać mi narzędzia do tego, to najlepsze środowisko. To będzie naprawdę ważne, aby zadomowić się w zespole, zainwestować w to, o co chodzi w INEOS i kontynuować rozwój na rowerze, poprawiać te wyniki, które już osiągnąłem

– zakończył młody Brytyjczyk.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments