Reprezentantka Polski Karolina Kumięga, ścigająca się na co dzień w barwach TKK Pacific Nestle Fitness Toruń zajęła trzecie miejsce na ostatnim etapie wyścigu Giro Toscana (2.2). Ostatecznie Kumięga zajęła czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej, a także wygrała klasyfikację młodzieżową.

Trzeci dzień rywalizacji w wyścigu „dookoła Toskanii” zakończył się po finiszu z kilkuosobowej grupki. Etap wygrała Włoszka Giorgia Bariani (Top Girls Fassa Bortolo), na drugim miejscu zafiniszowała Rasa Leleivytė (Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano).

Natomiast na trzeciej lokacie na etapie zameldowała się Karolina Kumięga. Dzięki swojej dobrej jeździe 22-letnia zawodniczka zakończyła cały wyścig na czwartym miejscu w końcowej klasyfikacji. W dodatku na szóstej lokacie w „generalce” ściganie w Toskanii zakończyła kolejna reprezentantka Polski i toruńskiego Pacifica – Aurela Nerlo.

Poprzedni artykułVuelta a España 2021: Wielki dzień Rafała Majki!
Następny artykułZjeżdżamy z szosy – nowości Cannondale – SuperSix EVO SE i CX
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.