Maciej Paterski (Voster ATS Team) został triumfatorem tegorocznej, 55. edycji CCC Tour – Szlakiem Grodów Piastowskich. Na ostatnim etapie z metą w Jaworze 34-latek zajął 3. miejsce, pewnie pieczętując swój sukces.

Doświadczony Polak, stał już na podium tej imprezy w 2019 roku, ale teraz udało mu się sięgnąć po upragniony końcowy triumf. Kilka chwil po derokacji mielismy przyjemność zamienić z Maciejem kilka słów:

Jak przebiegał dzisiejszy etap? Wszystko było pod kontrolą i co najważniejsze jak twoje samopoczucie?

Kontrolowaliśmy wyścig, prawie do końca miałem wsparcie większości kolegów, dali z siebie wszystko. Jeśli chodzi o mnie to zdecydowanie czułem w nogach wczorajszy etap. Nie będę mówił, że było mi lekko, wręcz przeciwnie, był to ciężki etap. Wiedziałem jednak, że muszę obronić tą koszulkę. Bardzo się cieszę, że tego dokonałem i z finalnego zwycięstwa w tym wyścigu. Raz jeszcze – bardzo dziękuję drużynie za pomoc.

Jakie są twoje plany na dalszą część sezonu? Mistrzostwa Europy?

Wszystko zależy czy otrzymam powołanie. Mamy jeszcze sporo startów z ekipą Voster. Planujemy wyścig dookoła Bułgarii i kilka wyścigów we Francji. Sezon jeszcze się nie kończy.

Trzymajmy kciuki za Macieja oraz drużynę Voster ATS Team w ich kolejnych startach. Oby były równie udane, jak świeżo zakończony CCC Tour – Szlakiem Grodów Piastowskich, gdzie poza Paterskim, 3. lokatę w klasyfikacji generalnej zajął Szymon Rekita, a Patryk Stosz wygrał 1. etap.