Christophe Laporte (Cofidis, Solutions Crédits) wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap i został liderem francuskiego wyścigu. 

54. edycja Tour du Limousin – Nouvelle Aquitaine rozpoczęła się dzisiaj w Isle. Na początek kolarze mieli do pokonania ponad 183 kilometry z Isle do Sainte-Feyre. Po drodze czekały na nich trzy oznaczone podjazdy.

Pierwszą ucieczkę wyścigu utworzyli: Romain CARDIS (St-Michel-Auber 93), Julien ANTOMARCHI (Xelliss-Roubaix Lille Métropole), José Manuel DIAZ GALLEGO (Delko) oraz Mikel ALONSO FLORES (Euskaltel-Euskadi).

Peleton starał się kontrolować sytuację i przewaga ucieczki nie wyniosła więcej niż trzy minuty. Już na 100 kilometrów przed metą z czołówki odpadł Diaz Gallego.

Podczas pokonywania Côte de Peyrabout (3,3 km długości; średnie nachylenie 5,3 %) peleton mocno przyspieszył i skasował ucieczkę. W kolejną akcję zabrali się Rémy MERTZ (Bingoal-Pauwels Sauces-WB) i Daniel SAVINI (Bardiani CSF Faizane').

Dwójka zgodnie współpracowała i na 15 kilometrów przed metą miała prawie 30 sekund przewagi nad mocno naciągniętym peletonem. Niestety Mertz i Savini nie dali rady dużej grupie i zostali złapani.

4200 metrów przed metą zaatakował Maxime Urruty (Xelliss-Roubaix Lille Métropole). Praca B&B Hotels p/b KTM spowodowała, że jego akcja nie trwała zbyt długo.

Sprinterski, długi finisz najlepiej rozegrał Christophe Laporte (Cofidis, Solutions Crédits). Kolejne miejsca zajęli Dorian Godon (AG2R Citroën Team) i Tom Paquot (Bingoal-Pauwels Sauces-WB).

Wyniki pierwszego etapu:

1. LAPORTE Christophe Cofidis FRA les 183,3 km en 4h27’55” (moy. 41,05 km/h) (b : 10”)
2. * GODON Dorian Ag2r Citroen Team FRA (b : 6”)
3. * PAQUOT Tom Bingoal Pauwels Sauces Wb BEL (b : 5”)
4. COSNEFROY Benoit Ag2r Citroen Team FRA
5. FIORELLI Filippo Bardiani Csf Faizane` ITA
6. PRADES REVERTER Eduard Delko ESP
7. * GALVAN FERNANDEZ Francisco Equipo Kern Pharma ESP
8. GABBURO Davide Bardiani Csf Faizane` ITA
9. * ALBANESE Vincenzo Eolo-kometa Cycling Team ITA
10. * FEDELI Alessandro Delko ITA
11. VELASCO Simone Gazprom-rusvelo ITA
12. * MADOUAS Valentin Groupama-Fdj FRA
13. LEVEAU Jérémy Xelliss-Roubaix Lille Metropol FRA
14. GRELLIER Fabien Totalenergies FRA
15. MAURELET Flavien St Michel-Auber 93 FRA
16. BARGUIL Warren Team Arkea-Samsic FRA
17. * BURGAUDEAU Mathieu Totalenergies FRA
18. ANGULO SAMPEDRO Antonio Euskaltel-Euskadi ESP
19. * WIRTGEN Luc Bingoal Pauwels Sauces Wb LUX
20. DE WITTE Mathias Xelliss-Roubaix Lille Metropol BEL
21. LEDANOIS Kevin Team Arkea-Samsic FRA
22. BATTAGLIN Enrico Bardiani Csf Faizane` ITA
23. CHERNETSKII Sergei Gazprom-rusvelo RUS
24. BOUET Maxime Team Arkea-Samsic FRA
25. * ADRIA OLIVERAS Roger Equipo Kern Pharma ESP
26. * BARTHE Cyril BB Hotels pb Ktm FRA
27. * DELETTRE Alexandre Delko FRA
28. * JOUSSEAUME Alan Totalenergies FRA
29. VAKOC Petr Alpecin-fenix CZE
30. HARDY Romain Team Arkea-Samsic FRA
31. URRUTY Maxime Xelliss-Roubaix Lille Metropol FRA
32. * CANAVERAL VARGAS Johnatan Bardiani Csf Faizane` COL
33. PINOT Thibaut Groupama-Fdj FRA
34. PERICHON Pierre Luc Cofidis FRA
35. * CUADRADO RUIZ DE GAUNA Unai Euskaltel-Euskadi ESP
36. MARENGO Umberto Bardiani Csf Faizane` ITA
37. COQUARD Bryan BB Hotels pb Ktm FRA
38. STRAKHOV Dmitrii Gazprom-rusvelo RUS
39. GRADEK Kamil Vini Zabu` POL
40. * BERRADE FERNANDEZ Urko Equipo Kern Pharma ESP
41. SIMON Julien Totalenergies FRA
42. BONNAMOUR Franck BB Hotels pb Ktm FRA
43. WACKERMANN Luca Eolo-kometa Cycling Team ITA
44. * LOPEZ CARAVACA Jordi Equipo Kern Pharma ESP
45. LADAGNOUS Matthieu Groupama-Fdj FRA
46. REICHENBACH Sébastien Groupama-Fdj SUI
47. ROLLAND Pierre BB Hotels pb Ktm FRA
48. PEREZ Anthony Cofidis FRA
49. * CHERKASOV Nikolay Gazprom-rusvelo RUS
50. BIDARD François Ag2r Citroen Team FRA
51. GAVAZZI Francesco Eolo-kometa Cycling Team ITA
52. VAN NIEKERK Morné St Michel-Auber 93 RSA
53. MERTZ Remy Bingoal Pauwels Sauces Wb BEL (b : 3”)
54. PACHER Quentin BB Hotels pb Ktm FRA
55. DIAZ GALLEGO Jose Manuel Delko ESP
56. * GUGLIELMI Simon Groupama-Fdj FRA
57. GESCHKE Simon Cofidis GER
58. BADILATTI Matteo Groupama-Fdj SUI
59. * SCARONI Cristian Gazprom-rusvelo ITA
60. * GAILLARD Marlon Totalenergies FRA
61. ROSSETTO Stéphane St Michel-Auber 93 FRA 13”
62. * ETXEBERRIA ZAFRA Asier Euskaltel-Euskadi ESP '
63. * SAVINI Daniel Bardiani Csf Faizane` ITA 17” (b : 2”)
64. * FETTER Erik Eolo-kometa Cycling Team HUN '
65. JUARISTI ARRIETA Txomin Euskaltel-Euskadi ESP 19”
66. * BAIS Davide Eolo-kometa Cycling Team ITA 20”
67. GENIEZ Alexandre Totalenergies FRA '
68. * KUZMIN Anton Gazprom-rusvelo KAZ 21”
69. ZARDINI Edoardo Vini Zabu` ITA 43”
70. * VAN DER TUUK Danny Equipo Kern Pharma NED '
71. JENSEN August Delko NOR 03’36”
72. * RETAILLEAU Valentin Ag2r Citroen Team FRA 04’12”
73. * CHAMPION Thomas Cofidis FRA '
74. * IACCHI Alessandro Vini Zabu` ITA 07’51”
75. * SCHNEITER Joab Vini Zabu` SUI '
76. * RIKUNOV Petr Gazprom-rusvelo RUS '
77. VAN AVERMAET Greg Ag2r Citroen Team BEL 10’28”
78. RICHARDSON Alexandar Alpecin-fenix GBR ' (p : 20”)
79. * ROPERO MOLINA Alejandro Eolo-kometa Cycling Team ESP '
80. * LAFAY Victor Cofidis FRA '
81. * FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo Team Arkea-Samsic COL '
82. ANTOMARCHI Julien Xelliss-Roubaix Lille Metropol FRA ' (b : 3”)
83. ANACONA Winner Andrew Team Arkea-Samsic COL '
84. FERNANDEZ CRUZ Delio Delko ESP '
85. * WILLEMS Jago Bingoal Pauwels Sauces Wb BEL 11’21”
86. NAESEN Lawrence Ag2r Citroen Team BEL '
87. * DAUSCHY Guillaume Xelliss-Roubaix Lille Metropol FRA '
88. GOIKOETXEA GOIOGANA Peio Euskaltel-Euskadi ESP '
89. CENTRONE Ivan Xelliss-Roubaix Lille Metropol LUX '
90. LOZANO RIBA David Team Novo Nordisk ESP '
91. * HAILEMICHAEL Kinfe Delko ETH '
92. DUVAL Julien Ag2r Citroen Team FRA '
93. * IRIBAR JAUREGI Unai Euskaltel-Euskadi ESP '
94. PAILLOT Yoann St Michel-Auber 93 FRA '
95. PERON Andrea Team Novo Nordisk ITA '
96. GAUTIER Cyril BB Hotels pb Ktm FRA '
97. BRAND Sam Team Novo Nordisk GBR '
98. * GARCIA PIERNA Carlos Equipo Kern Pharma ESP '
99. VALLEE Boris Bingoal Pauwels Sauces Wb BEL '
100. GUILLONNET Adrien St Michel-Auber 93 FRA '
101. MALDONADO Anthony St Michel-Auber 93 FRA '
102. * JAIME FERNANDEZ Alex Equipo Kern Pharma ESP '
103. * STOJNIC Veljko Vini Zabu` SRB '
104. * DALLA VALLE Nicolas Bardiani Csf Faizane` ITA '
105. * RIVI Samuele Eolo-kometa Cycling Team ITA '
106. * MEENS Johan Bingoal Pauwels Sauces Wb BEL '
107. * COMBES Simon Xelliss-Roubaix Lille Metropol FRA '
108. ORRICO Davide Vini Zabu` ITA '
109. QUINTANA Dayer Team Arkea-Samsic COL '
110. MANZIN Lorrenzo Totalenergies FRA '
111. DE VREESE Laurens Alpecin-fenix BEL '
112. VERGAERDE Otto Alpecin-fenix BEL '
113. CARDIS Romain St Michel-Auber 93 FRA ' (b : 5”)
114. HIVERT Jonathan BB Hotels P/b Ktm FRA '
115. MEISEN Marcel Alpecin-fenix GER '
116. PEYSKENS Dimitri Bingoal Pauwels Sauces Wb BEL '
117. JANSSENS Jimmy Alpecin-fenix BEL ' 20”
118. HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk FIN 22’16”
119. * ALONSO FLORES Mikel Euskaltel-Euskadi ESP 23’41” (b : 4”)
120. * VAN ELZAKKER Wout Vini Zabu` NED '
121. * MUNDAY Samuel Team Novo Nordisk AUS 26’08”
122. PHIPPEN Logan Lakota Team Novo Nordisk USA '
123. SWEECK Diether Alpecin-fenix BEL '
124. BENHAMOUDA Mehdi Team Novo Nordisk FRA '

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments