Holandia
fot. Tour de l'Avenir

Drugi etap, a licząc z prologiem trzeci dzień zmagań, padł łupem reprezentacji Holandii. Byli oni najszybsi w drużynowej jeździe na czas. Koszulkę lidera przejął jeden z nich – Mick Van Dijke.

Dzisiejsza czasówka liczyła 26,8km i prowadziła wokół francuskiego miasta Laon. Sam początek był bardzo techniczny, następnie orlicy wyjeżdżali poza miejskie zabudowania i mogli w pełni się rozpędzić by w końcówce być zmuszonymi do pokonania serpentyn prowadzących na metę. Średnie nachylenie ostatnich 2km to prawie 5%.

Jako pierwsza na trasę ruszyła ostatnia w klasyfikacji drużynowej Japonia, dalej oglądaliśmy m.in. Estonię czy Kolumbię. Największe emocje rzecz jasna były związane ze startami ostatnich reprezentacji, bo to w nich ściga się większość faworytów całego wyścigu.

Japończycy osiągnęli czas 33 minut i 21 sekund. Szybciej pojechała Ukraina, następnie na prowadzenie wyszła Estonia. Bardzo słabo zaprezentowały się reprezentacje z Ameryki Południowej – stracili zarówno Kolumbijczycy jak i Ekwadorczycy. To z pewnością dla nich spory problem przed górami, w których będą musieli gonić lepiej zaczynających ściganie rywali.

Kolejnymi liderami była Irlandia i Niemcy. Ci drudzy wykręcili czas 31:26. Było jednak wiadomo, że kolejne reprezentacje pędzą dużo szybciej, a na półmetku prowadzili Holendrzy. Zmianę na czele na mecie dała Hiszpania, w której składzie jest aż 3 faworytów całej imprezy (Juan Ayuso, Javier Romo, Carlos Rodriguez) – ich czas to 31:01.

Jeszcze szybciej pojechali Holendrzy – ich wynik to 30:41. Jak się okazało starczyło to do wygranej, a podium uzupełnili wymienieni już wcześniej Hiszpanie oraz o sekundę gorsi od nich Norwegowie. Nowym liderem został tym samym kolarz z Niderlandów, a jest nim Mick Van Dijke.

Wyniki (top5):

1  Netherlands 30:42 0:00
LEEMREIZE Gijs
VAN DIJKE Mick
LEIJNSE Enzo
HOOLE Daan
VAN DEN BERG Marijn
VAN UDEN Casper
2  Spain 31:05 0:23
AYUSO Juan
ARRIETA Igor
BRUSTENGA MASAGUE Marc
ROMO Javier
RODRIGUEZ Carlos
GARCÍA PIERNA Raúl
3  Norway 31:06 0:24
JOHANNESSEN Anders Halland
HVIDEBERG Jonas Iversby
WÆRENSKJOLD Søren
JOHANNESSEN Tobias Halland
HOLTER Ådne
STAUNE-MITTET Johannes
4  Italy 31:20 0:38
ZANA Filippo
FRIGO Marco
COLNAGHI Luca
BARONCINI Filippo
VERRE Alessandro
GAROFOLI Gianmarco
5  Belgium 31:21 0:39
BLOUWE Louis
VANDENABEELE Henri
VAN TRICHT Stan
BERCKMOES Jenno
DE LIE Arnaud
VAN DER BEKEN Aaron

 

Poprzedni artykułLa Picto – Charentaise 2021: Marta Lach wygrywa!
Następny artykułMemoriał Henryka Łasaka 2021: Michael Kukrle wygrywa w Limanowej, Mateusz Grabis drugi!
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments