Foto: Photo Gomez Sport

Kilka dni przed rozpoczęciem hiszpańskiej Vuelty, Movistar Team podał do informacji, iż jeden z kluczowych liderów drużyny – Miguel Angel Lopez, przedłużył umowę o kolejne dwa lata. 

27-letni Kolumbijczyk rozpoczął tegoroczne ściganie dużo później niż wstępnie planował przez problemy związane z przejściem wirusa COVID-19, mimo to zdołał w tym sezonie wywalczyć kilka solidnych rezultatów. Między innymi zwyciężył w etapie oraz klasyfikacji generalnej Vuelta a Andalucia, zajął 6. lokatę w Criterium du Dauphine i spektakularnie triumfował w Mont Ventoux Dénivelé Challenge. Ekipa dalej mu ufa i wierzy, że dalsza wspólna współpraca przyniesie jeszcze większe sukcesy. Oto co sam zawodnik miał do powiedzenia po ogłoszeniu tego ruchu:

Jestem bardzo szczęśliwy tym dwuletnim przedłużeniem. Dodaje mi to motywacji. Mam nadzieję, że wspólnie z drużyną osiągniemy jeszcze wiele prestiżowych wygranych i co najważniejsze wierze, że to w ich barwach spełnię swoje kolarskie marzenie i zatriumfuje w którymś z Wielkich Tourów.

Nadchodząca Vuelta, w której Lopez weźmie udział to kolejna, duża szansa na spełnienie tego marzenia, lecz na jego drodze staną tacy zawodnicy jak Egan Bernal czy Primoz Roglic. Zobaczymy jak zaprezentuje się Miguel, tuż po podpisaniu nowej umowy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments