Cian Uijtdebroeks (Team Auto Eder) wygrał klasyfikację generalną Aubel-Thimister-Stavelot. Na ostatnim etapie triumfował Romain Grégoire (AG2R Citroën U19 Team).

W ostatnim dniu belgijskiej „etapówki” dla juniorów na młodych kolarzy czekał etap wokół Stavelot o długości prawie 100 kilometrów. Naszpikowany on był aż dziesięcioma oznaczonymi podjazdami.

W pierwszy odjazd zabrał się Hubert Grygowski (reprezentacja Polski), a wraz z nim na czele kręcili: Alexander HAJEK (Team Auto Eder), Cédric ABT (reprezentacja Niemiec), Stepan TELECKY (reprezentacja Czech), Youp DE VOS (District Zuid West Nederland) oraz Léo KRAEMER (AG2R Citroën U19 Team). Polak zdobył na górskich premiach osiem punktów, ale na 60 kilometrów przed metą został doścignięty.

Po kolejnych podjazdach wykrystalizowała się grupka faworytów, w której znaleźli się: Emil HERZOG, Marco SCHRETTL, Cian UIJTDEBROEKS (wszyscy Team Auto Eder), Arne VAN CAUWENBERGHE (Brain² Olympia Tienen), Arno WALLENBORN (Luxembourg Junior), Jelle BOONSTRA, Menno HUISING, Jesse KRAMER, Tijmen GRAAT (wszyscy reprezentacja Holandii), Trym BRENNSAETER (reprezentacja Norwegii), Adam SEEMAN (reprezentacja Czech), Jente MICHELS (WAC Team Hoboken Junior), Romain GRÉGOIRE oraz Maxence PLACE (obaj AG2R Citroën U19 Team).

Na podjeździe Côte du Rosier (4 km długości; średnie nachylenie 5,9 %) zaatakował z tej grupki Seeman. Czech zameldował się jako pierwszy na szczycie, ale po kilkunastu kilometrach dojechali do niego Cian Uijtdebroeks i Romain Grégoire.

Belg i Francuz szybko zostawili konkurenta i we dwójkę pognali w stronę mety. Ich przewaga rosła i na ostatnich kilometrach było wiadomo, że stoczą między sobą walkę o zwycięstwo. Szybszy okazał się Francuz Grégoire, a drugi na mecie Cian Uijtdebroeks (Team Auto Eder) został zwycięzcą klasyfikacji generalnej wyścigu.

Jedynym Polakiem, który ukończył wyścig był Hubert Grygowski (odpowiednio 54. miejsce na etapie i 55. w klasyfikacji generalnej).

Wyniki ostatniego etapu:

1. GREGOIRE Romain AG2R CITROEN U19 TEAM les 99,7 km en 2h44’18” (moy. 36,41 km/h)
2. UIJTDEBROEKS Cian TEAM AUTO EDER 00:00
3. MICHELS Jente WAC TEAM 01:04
4. HAGENES Per Strand NORWAY NATIONAL TEAM 01:04
5. HUISING Menno NETHERLANDS NATIONAL TEAM 01:04
6. BOONSTRA Jelle NETHERLANDS NATIONAL TEAM 01:10
7. HERZOG Emil TEAM AUTO EDER 01:23
8. SEGAERT Alec GAVERZICHT-BE-OKAY 01:23
9. DALBY Simon TEAM MASCOT WORKWEAR 01:23
10. PLACE Maxence AG2R CITROEN U19 TEAM 01:23
11. KRAMER Jesse NETHERLANDS NATIONAL TEAM 01:42
12. WALLENBORN Arno LUXEMBURG NATIONAL TEAM 02:41
13. KÄRSTEN Moritz GERMANY NATIONAL TEAM 02:45
14. VERVENNE Jonathan ACROG-TORMANS BALEN BC 02:47
15. REINDERINK Joris ACROG-TORMANS BALEN BC 02:47
16. VERSTAPPEN Dries MAES CT GLABBEEK 02:47
17. VAN MECHELEN Vlad CANNIBAL TEAM 02:47
18. KOPECKÝ Matyáš ACROG-TORMANS BALEN BC 02:59
19. VAN HAUTEGEM Leander WIELERCLUB ONDER ONS-PARIKE VZW 03:00
20. MASCIARELLI Lorenzo BERT CONTAINERS-PAUWELS SAUZEN CY 03:00
21. SYLLING Ola NORWAY NATIONAL TEAM 03:00
22. KINO Jan WIELERCLUB ONDER ONS-PARIKE VZW 03:00
23. VAN RAEMDONCK Cédric AVIA-RUDYCO-JANATRANS CYCLING TEAM 03:00
24. GULLICKSON Leo LUX/SIDESHOW p/b SPECIALIZED 03:00
25. LAMBRECHT Michiel ACROG-TORMANS BALEN BC 03:00
26. SIMMONS Colby LUX/SIDESHOW p/b SPECIALIZED 03:03
27. DHONDT Robbe WIELERCLUB ONDER ONS-PARIKE VZW 03:03
28. HANSEN Alexander NPV CARL RAS ROSKILDE JUNIOR 03:08
29. VAN GILS Yannick WAC TEAM 03:08
30. PEDERSEN Eric ISOREX CYCLING TEAM 03:08
31. GRAAT Tijmen NETHERLANDS NATIONAL TEAM 03:10
32. VAN CAUWENBERGHE Arne BRAIN2 OLYMPIA TIENEN 03:23
33. FEDE Gabriel GB JUNIOR TEAM 03:26
34. SVARRE Tobias NPV CARL RAS ROSKILDE JUNIOR 03:29
35. ISIDORE Noa AG2R CITROEN U19 TEAM 03:29
36. BRENNER Mauro GERMANY NATIONAL TEAM 03:33
37. SCHRETTL Marco TEAM AUTO EDER 03:33
38. DEWINTER Gerben GAVERZICHT-BE-OKAY 03:43
39. SEEMAN Adam CZECH NATIONAL TEAM 04:19
40. BRENNSÆTER Trym NORWAY NATIONAL TEAM 04:28
41. HASHIKAWA Jo GAVERZICHT-BE-OKAY 05:26
42. VAN DE SOMPEL Jori MAES CT GLABBEEK 07:00
43. SPORYSCH Daniel CZECH NATIONAL TEAM 07:03
44. PEDERSEN Henrik NPV CARL RAS ROSKILDE JUNIOR 07:15
45. HEREMANS Joppe AVIA-RUDYCO-JANATRANS CYCLING TEAM 07:15
46. VAN WAAS Pieter WAC TEAM 07:15
47. KULSET Johannes NORWAY NATIONAL TEAM 07:17
48. DETALLE Noah VELO CLUB ARDENNES 07:18
49. DE MEIJTS Matis MAES CT GLABBEEK 07:23
50. SØRENSEN Lukas TEAM MASCOT WORKWEAR 07:36
51. KOCKELMANN Mathieu CRABBE TOITURES-CC CHEVIGNY 07:36
52. HAJEK Alexander TEAM AUTO EDER 07:36
53. ABT Cedric GERMANY NATIONAL TEAM 07:36
54. GRYGOWSKI Hubert POLAND NATIONAL TEAM 09:38
55. AVONDTS Mathis WAC TEAM 09:38
56. DEGEEST Stijn ACROG-TORMANS BALEN BC 09:38
57. VANDENDRIESSCHE Jelte ISOREX CYCLING TEAM 09:38
58. VANDERLINDEN Lukas CANNIBAL TEAM 09:38
59. SCHRAG Daniel TEAM AUTO EDER 09:39
60. HUYGHE Stan BRAIN2 OLYMPIA TIENEN 09:39
61. THONNON Senne MAES CT GLABBEEK 09:39
62. STRÁNSKÝ Matěj CZECH NATIONAL TEAM 09:39
63. DE VOS Youp DISTRICT ZUID-WEST NEDERLAND 09:39
64. KESSLER Cole LUX/SIDESHOW p/b SPECIALIZED 09:39
65. STIERS Victor BRAIN2 OLYMPIA TIENEN 09:39
66. WERTZ Hugo VELO CLUB ARDENNES 10:39
67. CLAESSENS Robbe AVIA-RUDYCO-JANATRANS CYCLING TEAM 12:07
68. KESS Alexandre LUXEMBURG NATIONAL TEAM 12:14
69. VAN DYCK Jan GAVERZICHT-BE-OKAY 13:43
70. HANNES Victor ACROG-TORMANS BALEN BC 14:17
71. DELRUE Maxim GAVERZICHT-BE-OKAY 14:40
72. D ́HOLLANDER Luca AVIA-RUDYCO-JANATRANS CYCLING TEAM 14:43
73. MOINET Lucas CRABBE TOITURES-CC CHEVIGNY 15:03
74. MÜLLER Tobias GERMANY NATIONAL TEAM 15:07
75. SCHMIDT Torge Ruben GERMANY NATIONAL TEAM 15:07
76. BEIRLAEN Jakov WIELERCLUB ONDER ONS-PARIKE VZW 15:07
77. VERLEYEN Gaëtan ISOREX CYCLING TEAM 15:07
78. DE BRUYCKERE Kay BERT CONTAINERS-PAUWELS SAUZEN CY 15:07
79. DE MEESTER Milan VAN MOER LOGISTICS CYCLING TEAM 15:07
80. TELECKÝ Štěpán CZECH NATIONAL TEAM 15:07
81. KUYPERS Milan WAC TEAM 15:43
82. HELLERUP Malte TEAM MASCOT WORKWEAR 15:47
83. LAURENT Lucas CRABBE TOITURES-CC CHEVIGNY 16:32
84. JANSSEN Lucas NETHERLANDS NATIONAL TEAM 16:35

Końcowa klasyfikacja generalna:

1. UIJTDEBROEKS Cian TEAM AUTO EDER en 7h33’28”
2. HAGENES Per Strand NORWAY NATIONAL TEAM 01:20
3. HERZOG Emil TEAM AUTO EDER 01:23
4. MICHELS Jente WAC TEAM 01:32
5. GREGOIRE Romain AG2R CITROEN U19 TEAM 01:33
6. HUISING Menno NETHERLANDS NATIONAL TEAM 01:44
7. PLACE Maxence AG2R CITROEN U19 TEAM 01:49
8. BOONSTRA Jelle NETHERLANDS NATIONAL TEAM 01:50
9. SEGAERT Alec GAVERZICHT-BE-OKAY 02:01
10. DALBY Simon TEAM MASCOT WORKWEAR 02:06
11. VERVENNE Jonathan ACROG-TORMANS BALEN BC 02:58
12. REINDERINK Joris ACROG-TORMANS BALEN BC 02:58
13. KOPECKÝ Matyáš ACROG-TORMANS BALEN BC 03:10
14. LAMBRECHT Michiel ACROG-TORMANS BALEN BC 03:11
15. KÄRSTEN Moritz GERMANY NATIONAL TEAM 03:13
16. WALLENBORN Arno LUXEMBURG NATIONAL TEAM 03:16
17. KRAMER Jesse NETHERLANDS NATIONAL TEAM 03:21
18. GULLICKSON Leo LUX/SIDESHOW p/b SPECIALIZED 03:21
19. SIMMONS Colby LUX/SIDESHOW p/b SPECIALIZED 03:24
20. VERSTAPPEN Dries MAES CT GLABBEEK 03:26
21. SCHRETTL Marco TEAM AUTO EDER 03:33
22. VAN MECHELEN Vlad CANNIBAL TEAM 03:35
23. GRAAT Tijmen NETHERLANDS NATIONAL TEAM 03:50
24. SVARRE Tobias NPV CARL RAS ROSKILDE JUNIOR 03:51
25. VAN HAUTEGEM Leander WIELERCLUB ONDER ONS-PARIKE VZW 04:04
26. DHONDT Robbe WIELERCLUB ONDER ONS-PARIKE VZW 04:07
27. ISIDORE Noa AG2R CITROEN U19 TEAM 04:09
28. FEDE Gabriel GB JUNIOR TEAM 04:26
29. HANSEN Alexander NPV CARL RAS ROSKILDE JUNIOR 04:26
30. VAN GILS Yannick WAC TEAM 04:33
31. MASCIARELLI Lorenzo BERT CONTAINERS-PAUWELS SAUZEN C 04:35
32. VAN CAUWENBERGHE Arne BRAIN2 OLYMPIA TIENEN 04:38
33. VAN RAEMDONCK Cédric AVIA-RUDYCO-JANATRANS CYCLING TEAM 04:40
34. BRENNSÆTER Trym NORWAY NATIONAL TEAM 04:51
35. DEWINTER Gerben GAVERZICHT-BE-OKAY 04:56
36. PEDERSEN Eric ISOREX CYCLING TEAM 04:59
37. KINO Jan WIELERCLUB ONDER ONS-PARIKE VZW 05:17
38. HASHIKAWA Jo GAVERZICHT-BE-OKAY 06:04
39. SYLLING Ola NORWAY NATIONAL TEAM 06:15
40. SEEMAN Adam CZECH NATIONAL TEAM 07:11
41. PEDERSEN Henrik NPV CARL RAS ROSKILDE JUNIOR 07:37
42. HEREMANS Joppe AVIA-RUDYCO-JANATRANS CYCLING TEAM 07:43
43. ABT Cedric GERMANY NATIONAL TEAM 08:04
44. SPORYSCH Daniel CZECH NATIONAL TEAM 08:31
45. KOCKELMANN Mathieu CRABBE TOITURES-CC CHEVIGNY 08:36
46. HAJEK Alexander TEAM AUTO EDER 08:48
47. VAN DE SOMPEL Jori MAES CT GLABBEEK 08:51
48. KESSLER Cole LUX/SIDESHOW p/b SPECIALIZED 10:00
49. STRÁNSKÝ Matěj CZECH NATIONAL TEAM 10:20
50. VAN WAAS Pieter WAC TEAM 10:42
51. STIERS Victor BRAIN2 OLYMPIA TIENEN 10:54
52. DEGEEST Stijn ACROG-TORMANS BALEN BC 11:01
53. AVONDTS Mathis WAC TEAM 11:18
54. KULSET Johannes NORWAY NATIONAL TEAM 11:25
55. GRYGOWSKI Hubert POLAND NATIONAL TEAM 11:26
56. SØRENSEN Lukas TEAM MASCOT WORKWEAR 11:26
57. SCHRAG Daniel TEAM AUTO EDER 11:29
58. VANDENDRIESSCHE Jelte ISOREX CYCLING TEAM 11:33
59. VANDERLINDEN Lukas CANNIBAL TEAM 11:38
60. DE VOS Youp DISTRICT ZUID-WEST NEDERLAND 11:57
61. KESS Alexandre LUXEMBURG NATIONAL TEAM 12:49
62. HUYGHE Stan BRAIN2 OLYMPIA TIENEN 13:04
63. THONNON Senne MAES CT GLABBEEK 13:11
64. DETALLE Noah VELO CLUB ARDENNES 13:47
65. CLAESSENS Robbe AVIA-RUDYCO-JANATRANS CYCLING TEAM 14:26
66. HANNES Victor ACROG-TORMANS BALEN BC 14:28
67. DE MEIJTS Matis MAES CT GLABBEEK 15:27
68. BRENNER Mauro GERMANY NATIONAL TEAM 16:04
69. BEIRLAEN Jakov WIELERCLUB ONDER ONS-PARIKE VZW 16:11
70. VAN DYCK Jan GAVERZICHT-BE-OKAY 16:12
71. HELLERUP Malte TEAM MASCOT WORKWEAR 16:30
72. DE BRUYCKERE Kay BERT CONTAINERS-PAUWELS SAUZEN C 16:42
73. SCHMIDT Torge Ruben GERMANY NATIONAL TEAM 16:57
74. KUYPERS Milan WAC TEAM 17:59
75. MÜLLER Tobias GERMANY NATIONAL TEAM 18:33
76. D ́HOLLANDER Luca AVIA-RUDYCO-JANATRANS CYCLING TEAM 18:34
77. VERLEYEN Gaëtan ISOREX CYCLING TEAM 18:58
78. TELECKÝ Štěpán CZECH NATIONAL TEAM 18:59
79. DE MEESTER Milan VAN MOER LOGISTICS CYCLING TEAM 19:15
80. JANSSEN Lucas NETHERLANDS NATIONAL TEAM 19:21
81. DELRUE Maxim GAVERZICHT-BE-OKAY 19:43
82. MOINET Lucas CRABBE TOITURES-CC CHEVIGNY 21:20
83. WERTZ Hugo VELO CLUB ARDENNES 22:33
84. LAURENT Lucas CRABBE TOITURES-CC CHEVIGNY 22:46

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments