fot. Grzegorz Trzpil / HRE Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek triumfował na drugim odcinku ścigania w Rumunii. Na podium etapowym stanie też inny kolarz HRE Mazowsze Serce Polski – Norbert Banaszek.

Drugi etap 15. Cycling Tour of Szeklerland prowadził z Odorheiu Secuiesc do Miercurea Ciuc i liczył ledwie 125km. Po drodze organizatorzy przygotowali 3 lotne sprinty z sekundami do zdobycia oraz 2 górskie, premiowane wspinaczki.

fot. Procyclingstats

Od startu bardzo aktywnie jechali kolarze HRE Mazowsze Serce Polski. Na pierwszej lotnej premii triumfował Adrian Banaszek, a trzeci był Alan Banaszek, na drugiej w większym odjeździe znalazł się Norbert Banaszek oraz Tobiasz Pawlak i zajęli oni na kolejnej premii odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce.

Gdy wszystko się zjechało do przodu odskoczył Belg Gilles Van Kerckvoorde (Bataia Cycle Club). Taka sytuacja bardzo pasowała polskiej ekipie, albowiem wszystko zapowiadało ponownie sprint z peletonu. Niektórym ekipom to nie pasowało i oglądaliśmy dużą kontrę na około 40km przed metą.

W końcówce peleton jechał cały. Niestety na ostatnich kilkuset metrach doszło do kraksy w pierwszej części grupy, ale nic nie mogło przeszkodzić Alanowi Banaszkowi (HRE Mazowsze Serce Polski) w drodze do zwycięstwa. Drugi był Daniel Auer (WSA KTM Graz), trzecie miejsce dla kuzyna zwycięzcy Norberta Banaszka. Austriak został nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Wyniki 2. etapu:

1  BANASZEK Alan HRE Mazowsze Serce Polski 2:50:03
2  AUER Daniel WSA KTM Graz ,,
3  BANASZEK Norbert HRE Mazowsze Serce Polski 0:02
4  FINATTI Davide Northwave Siatek Olmo ,,
5  ĐURIĆ Đorđe Serbia ,,
6  WEBER Philip KED – Stevens Radteam ,,
7  BERZI Andrea Gallina Ecotek Colosio ,,
8  MOLINA Wilmar Team Novak ,,
9  VASILYEV Maksym Eurocar Grawe Ukraine ,,
10  GUARDINI Andrea Giotti Victoria – Savini Due ,,
11  GÖNCZY Gergő Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team ,,
12  ZOTOV Evgeny Team Novak ,,
13  BANASZEK Adrian HRE Mazowsze Serce Polski ,,
14  FILOSI Iuri Giotti Victoria – Savini Due ,,
15  DIVNIĆ Jovan Serbia ,,
16  GATTI Andrea Gallina Ecotek Colosio ,,
17  BANUSCH Richard KED – Stevens Radteam ,,
18  BAUCE Davide Gallina Ecotek Colosio ,,
19  TYBOR Patrik Slovakia ,,
20  NOVAKOWSKYI Vitalii Eurocar Grawe Ukraine ,,
21  CALZONI Walter Gallina Ecotek Colosio ,,
22  ISTLSTEKKER Zsolt Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team ,,
23  VETTOREL Marco Northwave Siatek Olmo ,,
24  RUDYS Paul KED – Stevens Radteam ,,
25  BERES Stanislav Slovakia ,,
26  VERSTRAETEN Jari Bataia Cycle Club ,,
27  SHEVCHENKO Oleksandr Eurocar Grawe Ukraine ,,
28  FILUTÁS Viktor Giotti Victoria – Savini Due ,,
29  RYUSTEMOV Deniz RT Tzar Simeon-Levski ,,
30  DIMA Emil Giotti Victoria – Savini Due ,,
31  ČANECKÝ Marek Slovakia ,,
32  BROGI Adriano Giotti Victoria – Savini Due ,,
33  DOLLESCHAL Patrick Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team ,,
34  KLISURIĆ Stevan Serbia ,,
35  PAWLAK Tobiasz HRE Mazowsze Serce Polski ,,
36  SOBENNICOV Andrei UVT-Devron West Cycling Team ,,
37  PESENTI Jacopo Gallina Ecotek Colosio ,,
38  VANHOUCKE Herman Bataia Cycle Club ,,
39  HRENKÓ Norbert MKB Bank Cycling Team ,,
40  RÓZSA Balázs Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team ,,
41  STACHOWIAK Adam HRE Mazowsze Serce Polski ,,
42  BENZ-KUCH Max KED – Stevens Radteam ,,
43  KACZMAREK Jakub HRE Mazowsze Serce Polski ,,
44  BIDILICI Andrei Cosmin CSA Steaua Bucharest ,,
45  HOFBAUER Philipp WSA KTM Graz ,,
46  MALNASI Jozsef-attila Romania ,,
47  DEL NEGRO Agustin Team Novak ,,
48  RITZINGER Felix WSA KTM Graz ,,
49  GRATZER Alexander WSA KTM Graz ,,
50  MARBLER Stefan WSA KTM Graz ,,
51  BELLAN Juraj Slovakia ,,
52  LAJCHA Juraj Slovakia ,,
53  SOLYMOSI Marton Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team ,,
54  PÖLL Stefan Arbö headstart ON Fahrrad ,,
55  SACCON Mattia Northwave Siatek Olmo ,,
56  SAN Namav Cambodia Cycling Academy ,,
57  KASKO David Slovakia ,,
58  LEIN Lennart KED – Stevens Radteam ,,
59  DOBRIN Ioan Romania ,,
60  DEMENTYEV Yegor Team Novak ,,
61  DYANKOV Nikolay Bulgaria ,,
62  CORDIOLI Gianluca Northwave Siatek Olmo ,,
63  RESTREPO Jaime Team Novak ,,
64  HOPFGARTNER Paul Arbö headstart ON Fahrrad ,,
65  BARISON Emanuele Northwave Siatek Olmo ,,
66  ȚVETCOV Serghei Romania ,,
67  PLESEA Valentin CSA Steaua Bucharest ,,
68  VAN KERCKVOORDE Gilles Bataia Cycle Club ,,
69  GRIGORAS Tudor-Justin CSA Steaua Bucharest ,,
70  MARIN Matteo Northwave Siatek Olmo ,,
71  GENOV Nikolay RT Tzar Simeon-Levski ,,
72  PORTA Gabriele Gallina Ecotek Colosio ,,
73  KISS Gergely Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team ,,
74  DANILOVIĆ Marko Serbia ,,
75  SALZMANN Jodok WSA KTM Graz ,,
76  ONESTI Emanuele Giotti Victoria – Savini Due ,,
77  KALABA Pavle Serbia ,,
78  DZHUS Volodymyr Eurocar Grawe Ukraine ,,
79  ILIĆ Ognjen Serbia ,,
80  HÄHNEL Frederik KED – Stevens Radteam ,,
81  TICHLER Thomas Arbö headstart ON Fahrrad ,,
82  LUNCAN Serban Romania ,,
83  CRISTA Daniel CSA Steaua Bucharest ,,
84  OROSZ Gergő Team Novak ,,
85  MARCU Adi Narcis Romania 2:53
86  VĂIDIAN Iustin-Ioan UVT-Devron West Cycling Team 20:17
87  FORRÓ Lajos MKB Bank Cycling Team ,,
88  CRISTIAN Mihnea CSA Steaua Bucharest ,,
89  GARIBIAN Arman UVT-Devron West Cycling Team ,,
90  KLEPIKOV Illya Eurocar Grawe Ukraine 21:35
91  PICIU Mattew-Denis Romania ,,
92  BARBU Leonard CSA Steaua Bucharest ,,
93  VERMEIRE Lucas Bataia Cycle Club ,,
94  IONUT Andrei UVT-Devron West Cycling Team ,,
95  KASYANOV Oleksiy Eurocar Grawe Ukraine ,,
DNF  AURIGNAC Samy Cambodia Cycling Academy
DNF  KIM Chantou Cambodia Cycling Academy
DNF  HORVATH Roland MKB Bank Cycling Team
DNF  IVANOV Borislav Bulgaria
DNF  SAN Nama Cambodia Cycling Academy
DNF  MOLNÁR Bálint MKB Bank Cycling Team
DNF  LANG Philipp Arbö headstart ON Fahrrad
OTL  LUMPAROV Georgi Bulgaria ,,
OTL  PANCHEV Georgi Bulgaria ,,
OTL  MARINKOV Konstantin RT Tzar Simeon-Levski ,,

 

Klasyfikacja generalna po 2. etapach:

1  AUER Daniel WSA KTM Graz 5:36:50
2  BANASZEK Alan HRE Mazowsze Serce Polski 0:04
3  GUARDINI Andrea Giotti Victoria – Savini Due 0:08
4  BANASZEK Norbert HRE Mazowsze Serce Polski 0:13
5  BANASZEK Adrian HRE Mazowsze Serce Polski 0:14
6  DIMA Emil Giotti Victoria – Savini Due ,,
7  FINATTI Davide Northwave Siatek Olmo 0:16
8  VAN KERCKVOORDE Gilles Bataia Cycle Club 0:17
9  NOVAKOWSKYI Vitalii Eurocar Grawe Ukraine 0:18
10  ONESTI Emanuele Giotti Victoria – Savini Due ,,
11  PAWLAK Tobiasz HRE Mazowsze Serce Polski 0:19
12  PESENTI Jacopo Gallina Ecotek Colosio ,,
13  MOLINA Wilmar Team Novak 0:20
14  VASILYEV Maksym Eurocar Grawe Ukraine ,,
15  GATTI Andrea Gallina Ecotek Colosio ,,
16  WEBER Philip KED – Stevens Radteam ,,
17  GÖNCZY Gergő Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team ,,
18  FILOSI Iuri Giotti Victoria – Savini Due ,,
19  BAUCE Davide Gallina Ecotek Colosio ,,
20  BERZI Andrea Gallina Ecotek Colosio ,,
21  FILUTÁS Viktor Giotti Victoria – Savini Due ,,
22  ĐURIĆ Đorđe Serbia ,,
23  ZOTOV Evgeny Team Novak ,,
24  VERSTRAETEN Jari Bataia Cycle Club ,,
25  CALZONI Walter Gallina Ecotek Colosio ,,
26  TYBOR Patrik Slovakia ,,
27  BANUSCH Richard KED – Stevens Radteam ,,
28  BERES Stanislav Slovakia ,,
29  RÓZSA Balázs Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team ,,
30  VETTOREL Marco Northwave Siatek Olmo ,,
31  ISTLSTEKKER Zsolt Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team ,,
32  SHEVCHENKO Oleksandr Eurocar Grawe Ukraine ,,
33  SOBENNICOV Andrei UVT-Devron West Cycling Team ,,
34  DEL NEGRO Agustin Team Novak ,,
35  CORDIOLI Gianluca Northwave Siatek Olmo ,,
36  BROGI Adriano Giotti Victoria – Savini Due ,,
37  ČANECKÝ Marek Slovakia ,,
38  RUDYS Paul KED – Stevens Radteam ,,
39  CRISTA Daniel CSA Steaua Bucharest ,,
40  BENZ-KUCH Max KED – Stevens Radteam ,,
41  BELLAN Juraj Slovakia ,,
42  GRATZER Alexander WSA KTM Graz ,,
43  DYANKOV Nikolay Bulgaria ,,
44  KACZMAREK Jakub HRE Mazowsze Serce Polski ,,
45  ȚVETCOV Serghei Romania ,,
46  STACHOWIAK Adam HRE Mazowsze Serce Polski ,,
47  MALNASI Jozsef-attila Romania ,,
48  VANHOUCKE Herman Bataia Cycle Club ,,
49  DEMENTYEV Yegor Team Novak ,,
50  PÖLL Stefan Arbö headstart ON Fahrrad ,,
51  BIDILICI Andrei Cosmin CSA Steaua Bucharest ,,
52  SACCON Mattia Northwave Siatek Olmo ,,
53  ILIĆ Ognjen Serbia ,,
54  KALABA Pavle Serbia ,,
55  TICHLER Thomas Arbö headstart ON Fahrrad ,,
56  HOFBAUER Philipp WSA KTM Graz ,,
57  LAJCHA Juraj Slovakia ,,
58  KISS Gergely Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team ,,
59  RITZINGER Felix WSA KTM Graz ,,
60  MARBLER Stefan WSA KTM Graz ,,
61  BARISON Emanuele Northwave Siatek Olmo ,,
62  LUNCAN Serban Romania ,,
63  GENOV Nikolay RT Tzar Simeon-Levski ,,
64  KASKO David Slovakia ,,
65  SOLYMOSI Marton Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team ,,
66  HÄHNEL Frederik KED – Stevens Radteam ,,
67  PORTA Gabriele Gallina Ecotek Colosio ,,
68  PLESEA Valentin CSA Steaua Bucharest ,,
69  DANILOVIĆ Marko Serbia ,,
70  SALZMANN Jodok WSA KTM Graz ,,
71  OROSZ Gergő Team Novak ,,
72  RESTREPO Jaime Team Novak 0:40
73  DZHUS Volodymyr Eurocar Grawe Ukraine 1:21
74  LEIN Lennart KED – Stevens Radteam 1:47
75  HOPFGARTNER Paul Arbö headstart ON Fahrrad ,,
76  MARCU Adi Narcis Romania 3:11
77  HRENKÓ Norbert MKB Bank Cycling Team 5:37
78  MARIN Matteo Northwave Siatek Olmo 5:52
79  KLISURIĆ Stevan Serbia 16:50
80  SAN Namav Cambodia Cycling Academy ,,
81  DIVNIĆ Jovan Serbia 16:52
82  RYUSTEMOV Deniz RT Tzar Simeon-Levski ,,
83  DOBRIN Ioan Romania ,,
84  VĂIDIAN Iustin-Ioan UVT-Devron West Cycling Team 20:35
85  KLEPIKOV Illya Eurocar Grawe Ukraine 22:22
86  DOLLESCHAL Patrick Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team 23:59
87  GRIGORAS Tudor-Justin CSA Steaua Bucharest ,,
88  GARIBIAN Arman UVT-Devron West Cycling Team 37:07
89  FORRÓ Lajos MKB Bank Cycling Team ,,
90  BARBU Leonard CSA Steaua Bucharest 38:25
91  PICIU Mattew-Denis Romania 41:46
92  VERMEIRE Lucas Bataia Cycle Club ,,
93  CRISTIAN Mihnea CSA Steaua Bucharest 44:14
94  IONUT Andrei UVT-Devron West Cycling Team 45:32
95  KASYANOV Oleksiy Eurocar Grawe Ukraine ,,

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
zbig Machander
zbig Machander

no cóż jak mawiają mędrcy „na bezrybiu i rak ryba”…😃