fot. INEOS Grenadiers/Getty Images Sport

Zwycięzca tegorocznego wyścigu Giro d’Italia – Egan Bernal po raz pierwszy od maja przypnie dziś do swojej koszulki numer startowy. Kolumbijczyk znalazł się w bardzo mocnym składzie zespołu INEOS Grenadiers w 41. edycji wyścigu Donostia San Sebastian Klasikoa.

Dla 24-letniego zawodnika rodem z Kolumbii będzie to już trzeci występ w klasyku odbywającym się w Kraju Basków. W poprzednich dwóch startach Egan Bernal nie ukończył wyścigu Donostia San Sebastian Klasikoa. Być może tym razem jego występ w Kraju Basków będzie wyglądać nieco inaczej.

W razie niedyspozycji Kolumbijczyka rolę lidera zespołu INEOS Grenadiers powinien pełnić Adam Yates. Brytyjczyk w 2015 roku triumfował w San Sebastian, a ostatnio zajął dziewiąte miejsce w wyścigu ze startu wspólnego na Igrzyskach Olimpijskich. Natomiast do Tokio ostatecznie nie poleciał Daniel Felipe Martínez. Reprezentant Kolumbii w ostatnim czasie był chory na COVID-19, a co za tym idzie jego obecna forma stoi pod wielkim znakiem zapytania.

W jednej z ofensywnych akcji możemy spodziewać się aktywnej jazdy krnąbrnego Włocha Gianniego Moscona. Pewną niespodziankę może sprawić, także 20-letni Hiszpan Carlos Rodriguez. Kadrę brytyjskiej drużyny uzupełnią bardzo doświadczeni pomocnicy: Andrey Amador i Salvatore Puccio.

Skład zespołu INEOS Grenadiers w wyścigu Donostia San Sebastian Klasikoa 2021:

Andrey Amador (Kostaryka), Egan Bernal, Daniel Martinez (obaj Kolumbia), Gianni Moscon, Salvatore Puccio (obaj Włochy), Carlos Rodriguez (Hiszpania) oraz Adam Yates (Wielka Brytania).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments