fot. BORA-hansgrohe

3. dzień zmagań na sardyńskich szosach przyniósł nam ponowne zwycięstwo Pascala Ackermanna. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Diego Ulissi (UAE-Team Emirates).

Podobnie jak w poprzednich dniach tak i dzisiaj na kolarzy czekał niezbyt oczywisty etap. Tym razem było to 181km z Oristano do Cagliari, a po drodze do pokonania były dwie górskie premie. Szczególnie ta druga – Passo Genna e Bogai (8,5km, 4,6%) mogła mieć duży wpływ na rywalizację, choć kończyła się 70km przed metą.

Settimana Ciclistica Italiana
fot. Procyclingstats

Ucieczkę dnia uformowało 5 kolarzy, a byli to Ibai Azurmendi (Euskaltel – Euskadi), Igor Boev (Gazprom – RusVelo), Arturo Grávalos (EOLO-Kometa), Cédric Beullens (Sport Vlaanderen – Baloise) oraz Paul Wright (Mg.k Vis VPM). Szybko zyskali oni kilka minut nad peletonem, acz żaden z nich nie stwarzał zagrożenia w klasyfikacji generalnej. Najwyżej sklasyfikowany Nowozelandczyk Wright tracił już bowiem przeszło 11 minut.

Niestety peleton zdawał się być zdeterminowany i już przed głównym daniem dnia – wspinaczką pod Passo Genna e Bogai piątka miała ledwie półtorej minuty przewagi. Choć ucieczka bardzo się starała to żaden z zawodników nie przetrwał przed peletonem do momentu przecięcia linii górskiej premii.

Nikt nie próbował już kontrataków aż do mety i o wygranej zdecydował finisz z peletonu. Po triumf sięgnął Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe). Za jego plecami metę przecięli Jonathan Milan (Bahrain – Victorious) oraz Rudy Barbier (Israel Start-Up Nation).

Wyniki (top10) 3. etapu:

1  Pascal Ackermann BORA-hansgrohe 04:08:34
2  Jonathan Milan Bahrain Victorious + 00
3  Rudy Barbier Israel Start-Up Nation + 00
4  Elia Viviani Italy + 00
5  Erlend Blikra Uno-X Pro Cycling Team + 00
6  Luca Pacioni EOLO-KOMETA + 00
7  Mikel Alonso Euskaltel-Euskadi + 00
8  Filippo Fiorelli Bardiani CSF Faizanè + 00
9  Matteo Malucelli Androni Giocattoli-Sidermec + 00
10  Jakub Mareczko Vini Zabú + 00
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments