Foto: Jan Brychta

Luis-Joe Lührs (Team Auto Eder) wygrał po ucieczce czwarty etap Ain Bugey Valromey Tour.

Przedostatni etap juniorskiego Tour de France liczył ponad 113 kilometrów i prowadził z Virignin do Montreal-la-Cluse. Największą trudnością dziś był podjazd Col de Cuvery (9,9 km długości; średnie nachylenie 6,0 %) usytuowany w połowie rywalizacji.

Jeszcze przed ucieczką dnia na drugiej lotnej premii 2 sekundy wywalczył Lenny Martinez (Francja) i to on został wirtualnym liderem.

Dopiero po 30 kilometrach zawiązała się ucieczka w składzie: Miguel RAMOS CABANAS (Eolo-Kometa Cycling Team-Fundacion Contador Junior), Celian THIBAUD (Auvergne-Rhône-Alpes), Valérian LAJAUNIAS (Nouvelle-Aquitaine), Brieuc ROLLAND (Francja), Maycol Estiben CORREA MEDINA (Team Inca), Cole KESSLER (Lux-Sideshow p/b Specialized) i Federico SAVINO (Work Service Speedy Bike).

Na podjeździe pod Col de Cuvery (9,9 km długości; średnie nachylenie 6,0 %) do ucieczki dojechali Yannick VAN GILS (IKO-Crelan), Alexy FAURE PROST (Bourgogne-Franche-Comté) oraz Kevin Alexander VELASQUEZ TRUJILLO (Team Inca). Po chwili z czołówki zaatakował na solo Faure Prost i szybko uzyskał prawie minutę przewagi.

Francuz wygrał górską premię, ale na zjeździe został doścignięty. Na Côte de Giriat (2,5 km długości; średnie nachylenie 5,2 %) zaatakowali Noa ISIDORE (AG2R Citroën U19 Team), Leander VAN HAUTEGEM (Onder Ons Parike), Celian THIBAUD (Auvergne-Rhône-Alpes) oraz Luis-Joe LÜHRS (Team Auto Eder). Po przejechaniu górskiej premii odpadł Thibaud.

25 kilometrów przed metą prowadząca trójka miała minutę przewagi nad kontratakującą grupą, w której jechali: Thomas TACHOT (AG2R Citroën U19 Team), Michiel LAMBRECHT (Acrog-Tormans), Jan KINO (Onder Ons Parike), Julien AZILE LOZACH (Nouvelle-Aquitaine), Brieuc ROLLAND (France), Andrea RACCAGNI NOVIERO (Work Service Speedy Bike) oraz Alexander HAJEK (Team Auto Eder). Peleton tracił już dwie minuty.

Po chwili swoją akcje zainicjowali także kolarze walczący o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej: Lenny MARTINEZ (France), Cian UIJTDEBROEKS (Team Auto Eder) i Romain GRÉGOIRE (AG2R Citroën U19 Team). Ta trójka momentalnie dojechała do poprzedzającej grupy.

8 kilometrów przed metą na solowy atak z grupki goniącej zdecydował się Cian Uijtdebroeks. Wszystko przez to, że w klasyfikacji generalnej wyprzedzał go dzięki bonusowym sekundom Lenny Martinez.

Ucieczka dojechała do mety i między sobą rozegrała walkę o zwycięstwo. Najszybszy okazał się Luis-Joe Lührs (Team Auto Eder). Kolejne miejsca zajęli Noa Isidore (AG2R Citroën U19 Team) i Leander Van Hautegem (Onder Ons Parike).

Wyniki czwartego etapu (TOP 30):

1 Luis-Joe LÜHRS (Team Auto Eder)
2 Noa ISIDORE (AG2R Citroën U19 Team)
3 Leander VAN HAUTEGEM (Onder Ons Parike)
4 Alexander HAJEK (Team Auto Eder)
5 Matteo GROSS (Team Auto Eder)
6 Jente MICHELS (IKO-Crelan)
7 Joris REINDERINK (Acrog-Tormans)
8 Mathieu KOCKELMANN (Crabbe-CC Chevigny)
9 Matyas KOPECKY (Acrog-Tormans)
10 Maxence PLACE (Wallonie)
11 Romain GRÉGOIRE (AG2R Citroën U19 Team)
12 Cédric ABT (Bade-Württemberg)
13 Marco SCHRETTL (Team Auto Eder)
14 Corentin LEQUET (Charvieu-Chavagneux IC)
15 Colby SIMMONS (Lux-Sideshow p/b Specialized)
16 Cian UIJTDEBROEKS (Team Auto Eder)
17 Jan CHRISTEN (IKO-Crelan)
18 Tomas SIVOK (Willebrord Wil Vooruit)
19 Robbe DHONDT (Onder Ons Parike)
20 Michiel LAMBRECHT (Acrog-Tormans)
21 Yannick VAN GILS (IKO-Crelan)
22 Julien AZILE LOZACH (Nouvelle-Aquitaine)
23 Thibaud GRUEL (CREF Pays de la Loire)
24 Stan HUYGHE (Brain² Olympia Tienen)
25 Oscar Santiago GARZON (Work Service Speedy Bike)
26 Noah DETALLE (Wallonie)
27 Sacha PRESTIANNI (Wallonie)
28 Dries VERSTAPPEN (Maes CT Glabbeek)
29 Lenny MARTINEZ (France)
30 Kevin Alexander VELASQUEZ TRUJILLO (Team Inca)

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie (TOP 30):

1. MARTINEZ Lenny EQUIPE DE FRANCE FRA les 387,8 km en 9h37’39” (moy. 40,297 km/h)
2. UIJTDEBROEKS Cian MIXTE AUTO EDER BEL 01”
3. SCHRETTL Marco MIXTE AUTO EDER AUT 01’00”
4. HAJEK Alexander MIXTE AUTO EDER AUT 01’06”
5. GREGOIRE Romain MIXTE AG2R CITROEN TEAM FRA 01’09”
6. ROUSSET FAVIER Nicolas EQUIPE DE FRANCE FRA 01’10”
7. * CHRISTEN Jan WAC TEAM SUI 01’21”
8. VAN HAUTEGEM Leander WIELERCLUB ONDER ONS PARIK BEL 02’24”
9. SIMMONS Colby LUX SIDESHOW USA 02’50”
10. DETALLE Noah TEAM WALLONIE JUNIORS BEL 02’52”
11. REINDERINK Joris ACCROG BALEN NED 02’53”
12. MICHELS Jente WAC TEAM BEL ‘
13. KOPECKY Matyas ACCROG BALEN CZE ‘
14. AZILE LOZACH Julien NOUVELLE AQUITAINE FRA ‘
15. HORDIJK Bart WILLEBRORD WIL VOORUIT NED ‘
16. * SAVIOZ Colin EQUIPE DE FRANCE FRA ‘
17. HARTEEL Jelle GAZERZICHT BE OKAY BEL 03’29”
18. GONZALEZ TORRES Antonio EOLO KOMETA CYCLING TEAM ESP ‘
19. * DHONDT Robbe WIELERCLUB ONDER ONS PARIK BEL 03’30”
20. VERSTAPPEN Dries MAES CYCLING TEAM GLABBEEK BEL ‘
21. VELASQUEZ TRUJILLO Kevin TEAM INCA COL 04’07”
22. * DOCKX AARON WAC TEAM BEL 04’49”
23. ABT Cedric BADEN-WURTTEMBERG GER 05’00”
24. KESSLER Cole LUX SIDESHOW USA ‘
25. LÜHRS Luis-Joe MIXTE AUTO EDER GER 05’10”
26. ROLLAND Brieuc EQUIPE DE FRANCE FRA 05’20”
27. TACHOT Thomas MIXTE AG2R CITROEN TEAM FRA 05’24”
28. GARZON ALFONSO Oscar TEAM WORK SERVIC SPEEDY BI COL 05’42”
29. KINO Jan WIELERCLUB ONDER ONS PARIK BEL 05’57”
30. IZTUETA OLANO Unax GIPUZKOAKO SELEKZIOA ESP 07’02”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments