fot. Getty Images

Lider drużyny EF Education-NIPPO Rigoberto Uran jest obecnie wiceliderem klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de France. Jego kluczowy domestique w górach Sergio Higuita powiedział, że cały zespół jest skoncentrowany na tym, aby “Rigo” stanął w Paryżu na podium. 

23-letni Higuita jest obiecującym góralem, który być może w przyszłości będzie walczył o zwycięstwo w wielkich tourach. Jak powiedział w wywiadzie dla dziennika “Marca”, forma, jaką prezentuje na górskich etapach tegorocznego wyścigu Tour de France pozwala mu pozytywnie spoglądać w przyszłość.  

– Na tę chwilę czuję się dobrze. W górach za każdym razem czuję się lepiej i cieszę się, że Rigo jedzie po więcej. Generalnie daliśmy znak, że jesteśmy gotowi na walkę o podium. Wiadomo, że tutaj są wszyscy najlepsi, zatem jestem szczęśliwy, bo wiem, że w przyszłości będę w stanie walczyć o podium wielkich tourów

– powiedział Kolumbijczyk. 

Uran zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu, a nad trzecim Jonasem Vingegaardem (Jumbo-Visma) ma 14 sekund przewagi. Pierwszy Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) wydaje się być bowiem poza zasięgiem. “Rigo” będzie się jednak musiał dobrze zaprezentować w Pirenejach oraz na drugim etapie jazdy indywidualnej na czas.  

Z każdym dniem moja forma się poprawia. Ten wyścig to jest bardzo dobre przygotowanie przed igrzyskami olimpijskimi. Jednak teraz musimy skoncentrować się na walce o podium. Rigo jest bardzo blisko. Musimy zaangażować do tej walki najbardziej odpowiednich zawodników – mamy dwóch Duńczyków i Niemca, którzy mierzy prawie dwa metry wzrostu. Oni są idealni, aby go chronić. Musimy zająć dobre pozycje w peletonie i jechać razem

– zakończył Sergio Higuita.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments