fot. Grzegorz Trzpil / Mazowsze Serce Polski

Dzisiejszym prologiem o długości jednego kilometra rozpoczęły się zmagania w tegorocznej 68. edycji Tour of Bulgaria (2.2). Zawodnicy walczyli z czasem w samym centrum Sofii, rywalizacja rozstrzygała się na ułamki sekund, najlepszy okazał się Marceli Bogusławski [HRE Mazowsze Serce Polski], drugą lokatę zajął Michael Aschenbrenner [P&S Metalltechnik] a trzeci był Niels Vandeputte [Alpecin-Fenix Development Team]. 

Odcinek o dystansie zaledwie jednego kilometra poprowadzony został w pełni brukowany drogami przebiegającymi w okolicach Soboru św. Aleksandra Newskiego, czyli zabytkowej świątyni prawosławnej położonej w starej części bułgarskiej stolicy. Etap faworyzował ciężkich, silnych kolarzy, odpornych na jazdę po nierównym terenie.

Dla Bogusławskiego to już druga wygrana w prologach w tym sezonie. Wcześniej triumfował w Grecji podczas International Tour of Rhodes (2.2).

Polak z Opoczna wyrasta na prawdziwego specjalistę w tej specyficznej kolarskiej dziedzinie.

W bułgarskiej imprezie udział biorą obydwie drużyny kontynentalne z Polski. Voster ATS Team w składzie: Jakub Murias, Mateusz Grabis, Szymon Rekita, Szymon Krawczyk, Paweł Cieślik. Triumfująca ekipa HRE Mazowsze Serce Polski Team pojawiła się w zestawieniu: Tomasz Budziński, Adam Stachowiak, Jakub Kaczmarek, Mihkel Raim, Marceli Bogusławski, Norbert Banaszek. 

Impreza składa się z prologu i pięciu etapów. Trzymamy kciuki za kolejne dobre rezultaty naszych rodaków. 

Oskar Sasak

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments