fot. Mazowsze Serce Polski

Triumfem Caspera van Udena (Team DSM) zakończył się ostatni etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków z metą w Stalowej Woli. Trzecie miejsce zajął Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski). Po triumf w całej imprezie sięgnął Jan Bárta, kolarz czeskiej ekipy Elkov – Kasper.

Piąty etap „Solidarki” liczył 165km i prowadził z Ostrowca Świętokrzyskiego do Stalowej Woli. Po drodze organizatorzy zaplanowali jedną górską premię, 3 lotne oraz 2 specjalne. W ogólności był to jednak bardzo płaski odcinek zmagań.

fot. procyclingstats.com

Od startu oglądaliśmy mnogość ataków, ale były one związane nie tylko z próbą znalezienia się w ucieczce dnia. Choćby trójka Paweł Franczak (Voster ATS), Martin Salmon (Team DSM) i Daniel Staniszewski (HRE Mazowsze Serce Polski) odskoczyła po punkty na premii specjalnej w Ćmielowie. Wszystko zjeżdżało się jednak raz po raz.

Na 24km mieliśmy pierwszy lotny finisz zlokalizowany w Ożarowie. Tam po 3 sekundy sięgnął Alan Banaszek (HRE Mazowsze), a drugi był Maciej Paterski (Voster). Tym samym świeżo upieczony mistrz Polski umocnił się na trzecim miejscu wobec większości rywali, acz strata Alana spadła do Maćka spadła do 5 sekund.

Kolarze tym samym pomimo ataków wciąż razem zbliżali się do jedynej górskiej premii tego dnia, która rozegrana została w Sandomierzu. Jej wyniki nie były jednak istotne, bowiem już wczoraj wygraną w klasyfikacji na najlepszego górala zapewnił sobie lubujący się w polowaniu na takie koszulki 26-letni Holender Thijs De Lange (Metec – Solarwatt p/b Mantel).

Odjazd dnia tymczasem uformował się dopiero chwilę przed półmetkiem zmagań. Z przodu znalazła się 3-osobowa grupa w składzie Michał Podlaski (Mostostal Puławy), Rick Ottema (Metec – Solarwatt) i Martin Salmon (Team DSM). Najwyżej sklasyfikowanym z nich był drugi z wymienionych Holender, a jego strata w GC to ledwie 57 sekund do lidera i 13 sekund do podium.

Tym samym drużyna lidera i wicelidera całej imprezy, czyli Elkov-Kasper, pilnowała by uciekinierzy nie zyskiwali za wiele. Bardzo długo różnica między trójką a peletonem oscylowała na poziomie minuty, w szczycie osiągając poziom 1:30. Zostali oni złapani niedługo przed drugą z trzech zaplanowanych lotnych premii, gdzie peleton najwyraźniej zamierzał mocno powalczyć o kolejne sekundy bonifikat. W Nisku po 3 sekundy sięgnął Tomáš Bárta (Topforex), drugi był Patryk Stosz (Voster), a po jedną sekundkę sięgnął Alan Banaszek (Mazowsze).

Tuż za premią do przodu ruszył duet Paweł Franczak (Voster) i Jason Van Dalen (Metec). Rozegrali oni między sobą premię w Pysznicy, ale nie zbudowali wielkiej przewagi. Na 10km przed metą było to ledwie 20 sekund. W Stalowej Woli na kolarzy czekały dwie krótkie rundy, na których złapano uciekinierów. Po triumf z peletonu sięgnął najlepiej finiszujący Casper van Uden (Team DSM). Za plecami 19-latka kolejne miejsca zajęli Coen Vermeltfoort (VolkerWessels Cyclingteam) i Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski).

W klasyfikacji generalnej triumfował kolarz czeskiego Elkov – Kasper, doświadczony Jan Bárta. Drugi był jego kolega klubowy Jakub Ťoupalík, a po trzecią lokatę sięgnął najprawdopodobniej Casper van Uden (Team DSM).

Wyniki ostatniego etapu Wyścigu “Solidarności” i Olimpijczyków 2021:

01 Casper Van Uden Development Team DSM 03:24:44
02 Coen Vermeltfoort VolkerWessels Cycling Team + 00
03 Alan Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 00
04 Maciej Paterski Voster ATS Team + 00
05 Siarhei Shauchenka Minsk CC + 00
06 Ramon Van Bokhoven Metec – Solarwatt p/b Mantel + 00
07 Dennis Van Der Horst Allinq-Krush-De IJsselstreek + 00
08 Patryk Stosz Voster ATS Team + 00
09 Jari Stravers Global Cycling Team + 00
10 Tomas Barta Topforex – ATT Investments PCT + 00
11 Joonas Kurits Ampler Development Team + 00
12 Kristers Ansons Ampler Development Team + 00
13 Alois Kankovsky Elkov – Kasper + 00
14 Bram Leerkes WP Groot Amsterdam + 00
15 Antti-Jussi Juntunen Ampler Development Team + 00
16 Matus Stocek Topforex – ATT Investments PCT + 00
17 Erik Baska Slovakia + 00
18 Lars Hohmann Metec – Solarwatt p/b Mantel + 00
19 Jakub Toupalik Elkov – Kasper + 00
20 Johannes Glameyer Wibatech Bayern/RSV Passau + 00
21 Kiaan Watts Black Spoke Pro Cycling + 00
22 Antonie Van Noppen Global Cycling Team + 00
23 Balazs Rozsa Epronex-Gesu + 00
24 Maksym Vasilyev Eurocar Grawe Ukraine + 00
25 Jason Van Dalen Metec – Solarwatt p/b Mantel + 00
26 Bartlomiej Proc KS Pogon Mostostal Pulawy + 00
27 Jozef Mank WMKS Olsztyn + 00
28 Vitaliy Novakovskyi Eurocar Grawe Ukraine + 00
29 Milosz Osko KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 00
30 Pawel Szostka TC Chrobry Scott Glogow + 00
31 Gergo Gonczi Epronex-Gesu + 00
32 Paul Rudys KED Stevens Radteam Berlin + 00
33 Florent Gardella Team Sprinter Nice Métropole + 00
34 Adam Nocen WMKS Olsztyn + 00
35 Antony Rolant Team Sprinter Nice Métropole + 00
36 Aliaksandr Piasetski Minsk CC + 00
37 James Fouche Black Spoke Pro Cycling + 00
38 Kyrylo Tsarenko Ukraine + 00
39 Jan Miazga Luks Trojka Piaseczno + 00
40 Tim Naberman Development Team DSM + 00
41 Adrian Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 00
42 Ukko Peltonen Ampler Development Team + 00
43 Daan Van Sintmaartensdijk VolkerWessels Cycling Team + 00
44 Mantas Bitinas Ampler Development Team + 00
45 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 00
46 Sjoerd Bax Metec – Solarwatt p/b Mantel + 00
47 Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow + 00
48 Dominik Neuman Elkov – Kasper + 00
49 Nick Van der Meer VolkerWessels Cycling Team + 00
50 Martin Gavenda Slovakia + 00
51 Yaroslav Kozakov Ukraine + 00
52 Michal Podlaski KS Pogon Mostostal Pulawy + 00
53 Yevhen Kryachko Eurocar Grawe Ukraine + 00
54 Jan Barta Elkov – Kasper + 00
55 Piotr Pekala KS Pogon Mostostal Pulawy + 00
56 Robin Lowik Allinq-Krush-De IJsselstreek + 00
57 Lars Quaedvlieg Global Cycling Team + 00
58 Marcin Zarebski TC Chrobry Scott Glogow + 00
59 Ethan Batt Black Spoke Pro Cycling + 00
60 Yauheni Karaliok Minsk CC + 00
61 Patryk Dabski WMKS Olsztyn + 00
62 Pavel Bittner Development Team DSM + 00
63 Stanislav Beres Slovakia + 00
64 Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow + 00
65 Petr Fiala Topforex – ATT Investments PCT + 00
66 Pablo Cruz Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 00
67 Martin Van de Pol Global Cycling Team + 00
68 Nazar Pokoyoviy Ukraine + 00
69 Mark Grinkevich Minsk CC + 00
70 Petr Klabouch Topforex – ATT Investments PCT + 00
71 Adrian Kurek HRE Mazowsze Serce Polski + 00
72 Aivaras Mikutis Ampler Development Team + 00
73 Jiri Petrus Topforex – ATT Investments PCT + 00
74 Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno + 00
75 Artur Sowinski KS Pogon Mostostal Pulawy + 00
76 Damian Bieniek TC Chrobry Scott Glogow + 00
77 Norbert Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 00
78 Yauheni Sobal Minsk CC + 00
79 Andriyi Movchan Eurocar Grawe Ukraine + 00
80 Artur Kiryevich Minsk CC + 00
81 Szymon Rekita Voster ATS Team + 00
82 Jasper Schouten Allinq-Krush-De IJsselstreek + 00
83 Mateusz Manowski Luks Trojka Piaseczno + 00
84 Lennart Lein KED Stevens Radteam Berlin + 00
85 Vincent Hoppezak WP Groot Amsterdam + 00
86 Rick Ottema Metec – Solarwatt p/b Mantel + 00
87 Thijs De Lange Metec – Solarwatt p/b Mantel + 00
88 Oleksandr Smetaniuk Ukraine + 00
89 Nick Brabander VolkerWessels Cycling Team + 00
90 Nicolas Colluccini Team Sprinter Nice Métropole + 00
91 William Goodfellow Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 00
92 Max Benz-Kuch KED Stevens Radteam Berlin + 00
93 Marton Solymosi Epronex-Gesu + 00
94 Ludwig Stadler Wibatech Bayern/RSV Passau + 00
95 Zsombor Palumby Epronex-Gesu + 00
96 Filip Lohinskiy Slovakia + 00
97 Melle Nikkels Global Cycling Team + 00
98 Matej Zahalka Elkov – Kasper + 00
99 Wessel Mouris WP Groot Amsterdam + 00
100 Max Kroonen VolkerWessels Cycling Team + 00
101 Tobiasz Pawlak HRE Mazowsze Serce Polski + 00
102 Richard Banusch KED Stevens Radteam Berlin + 00
103 Constantin Lohse KED Stevens Radteam Berlin + 00
104 Tomas Jakoubek Topforex – ATT Investments PCT + 00
105 Jakub Malachowski TC Chrobry Scott Glogow + 00
106 Daniil Nikulin Ukraine + 00
107 Leo Hayter Development Team DSM + 00
108 Aleksander Skjelbred Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 00
109 Kacper Bartkowski WMKS Olsztyn + 00
110 Richard Coma Slovakia + 00
111 Michael Kukrle Elkov – Kasper + 00
112 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 00
113 Bas Van Belle WP Groot Amsterdam + 00
114 Gergely Kiss Epronex-Gesu + 00
115 Pawel Franczak Voster ATS Team + 00
116 Bartosz Troszok Luks Trojka Piaseczno + 22
117 Tim Bierkens Allinq-Krush-De IJsselstreek + 32
118 Daniel Staniszewski HRE Mazowsze Serce Polski + 32
119 Alex Sherwin Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 32
120 Mitchell Mulhern Allinq-Krush-De IJsselstreek + 47
121 Mykyta Yakovlev Ukraine + 02:02
122 Lorenz Brandl Wibatech Bayern/RSV Passau + 02:37
123 Martin Salmon Development Team DSM + 03:09
DNS Mateusz Kostanski KK Tarnovia Tarnowo Podgorne
DNS Adam Kus KK Tarnovia Tarnowo Podgorne
DNS Michal Paluta WMKS Olsztyn
DNF Krzysztof Domin KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Pepijn Reinderink Development Team DSM
DNF Serhii Sydor Eurocar Grawe Ukraine
DNF Leo Zierenner KED Stevens Radteam Berlin
DNF Michael Peter Wibatech Bayern/RSV Passau

Klasyfikacja generalna Wyścigu “Solidarności” i Olimpijczyków 2021:

01 [CZE] Jan Barta [CZE] Elkov – Kasper 16:44:45
02 [CZE] Jakub Toupalik [CZE] Elkov – Kasper + 15
03 [NED] Casper Van Uden [GER] Development Team DSM + 37
04 [POL] Alan Banaszek [POL] HRE Mazowsze Serce Polski + 42
05 [POL] Maciej Paterski [POL] Voster ATS Team + 42
06 [NED] Coen Vermeltfoort [NED] VolkerWessels Cycling Team + 43
07 [NED] Sjoerd Bax [NED] Metec – Solarwatt p/b Mantel + 46
08 [NZL] James Fouche [NZL] Black Spoke Pro Cycling + 47
09 [NED] Jason Van Dalen [NED] Metec – Solarwatt p/b Mantel + 52
10 [CZE] Tomas Barta [CZE] Topforex – ATT Investments PCT + 53
11 [CZE] Pavel Bittner [GER] Development Team DSM + 53
12 [BLR] Yauheni Karaliok [BLR] Minsk CC + 54
13 [NED] Robin Lowik [NED] Allinq-Krush-De IJsselstreek + 56
14 [BLR] Siarhei Shauchenka [BLR] Minsk CC + 57
15 [FIN] Antti-Jussi Juntunen [EST] Ampler Development Team + 57
16 [CZE] Dominik Neuman [CZE] Elkov – Kasper + 57
17 [NED] Lars Hohmann [NED] Metec – Solarwatt p/b Mantel + 57
18 [LAT] Kristers Ansons [EST] Ampler Development Team + 57
19 [NED] Tim Naberman [GER] Development Team DSM + 57
20 [POL] Adrian Banaszek [POL] HRE Mazowsze Serce Polski + 57
21 [FIN] Ukko Peltonen [EST] Ampler Development Team + 57
22 [NED] Max Kroonen [NED] VolkerWessels Cycling Team + 57
23 [NED] Rick Ottema [NED] Metec – Solarwatt p/b Mantel + 57
24 [POL] Patryk Stosz [POL] Voster ATS Team + 01:28
25 [NED] Thijs De Lange [NED] Metec – Solarwatt p/b Mantel + 01:32
26 [BLR] Yauheni Sobal [BLR] Minsk CC + 01:33
27 [EST] Joonas Kurits [EST] Ampler Development Team + 01:34
28 [CZE] Jiri Petrus [CZE] Topforex – ATT Investments PCT + 01:34
29 [FRA] Florent Gardella [FRA] Team Sprinter Nice Métropole + 01:36
30 [POL] Pawel Szostka [POL] TC Chrobry Scott Glogow + 01:36
31 [POL] Sylwester Janiszewski [POL] Voster ATS Team + 01:36
32 [GER] Paul Rudys [GER] KED Stevens Radteam Berlin + 01:36
33 [BLR] Aliaksandr Piasetski [BLR] Minsk CC + 01:36
34 [HUN] Balazs Rozsa [HUN] Epronex-Gesu + 01:36
35 [SVK] Matus Stocek [CZE] Topforex – ATT Investments PCT + 01:36
36 [NED] Bram Leerkes [NED] WP Groot Amsterdam + 01:36
37 [POL] Michal Podlaski [POL] KS Pogon Mostostal Pulawy + 01:36
38 [POL] Piotr Pekala [POL] KS Pogon Mostostal Pulawy + 01:36
39 [CZE] Petr Fiala [CZE] Topforex – ATT Investments PCT + 01:36
40 [POL] Artur Sowinski [POL] KS Pogon Mostostal Pulawy + 01:36
41 [NED] Bas Van Belle [NED] WP Groot Amsterdam + 01:36
42 [POL] Damian Bieniek [POL] TC Chrobry Scott Glogow + 01:36
43 [CZE] Matej Zahalka [CZE] Elkov – Kasper + 01:36
44 [GER] Max Benz-Kuch [GER] KED Stevens Radteam Berlin + 01:36
45 [NED] Wessel Mouris [NED] WP Groot Amsterdam + 01:36
46 [POL] Szymon Rekita [POL] Voster ATS Team + 01:36
47 [CZE] Michael Kukrle [CZE] Elkov – Kasper + 01:36
48 [NED] Lars Quaedvlieg [NED] Global Cycling Team + 03:06
49 [NOR] Aleksander Skjelbred [CAN] Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 03:06
50 [POL] Norbert Banaszek [POL] HRE Mazowsze Serce Polski + 05:09
51 [NED] Nick Van der Meer [NED] VolkerWessels Cycling Team + 05:09
52 [POL] Tobiasz Pawlak [POL] HRE Mazowsze Serce Polski + 05:09
53 [POL] Bartlomiej Proc [POL] KS Pogon Mostostal Pulawy + 05:38
54 [UKR] Vitaliy Novakovskyi [UKR] Eurocar Grawe Ukraine + 05:44
55 [NED] Jari Stravers [NED] Global Cycling Team + 05:48
56 [CZE] Alois Kankovsky [CZE] Elkov – Kasper + 05:48
57 [UKR] Maksym Vasilyev [UKR] Eurocar Grawe Ukraine + 05:48
58 [GER] Johannes Glameyer [GER] Wibatech Bayern/RSV Passau + 05:48
59 [BLR] Mark Grinkevich [BLR] Minsk CC + 05:48
60 [CZE] Petr Klabouch [CZE] Topforex – ATT Investments PCT + 05:48
61 [POL] Jan Miazga [POL] Luks Trojka Piaseczno + 05:48
62 [NZL] Ethan Batt [NZL] Black Spoke Pro Cycling + 07:14
63 [GER] Lennart Lein [GER] KED Stevens Radteam Berlin + 07:16
64 [POL] Milosz Osko [POL] KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 07:18
65 [HUN] Zsombor Palumby [HUN] Epronex-Gesu + 07:18
66 [UKR] Nazar Pokoyoviy [UKR] Ukraine + 08:47
67 [NED] Antonie Van Noppen [NED] Global Cycling Team + 08:52
68 [GER] Martin Salmon [GER] Development Team DSM + 09:29
69 [NED] Dennis Van Der Horst [NED] Allinq-Krush-De IJsselstreek + 10:14
70 [UKR] Oleksandr Smetaniuk [UKR] Ukraine + 10:17
71 [NED] Vincent Hoppezak [NED] WP Groot Amsterdam + 10:47
72 [LTU] Aivaras Mikutis [EST] Ampler Development Team + 11:35
73 [AUS] Mitchell Mulhern [NED] Allinq-Krush-De IJsselstreek + 11:40
74 [UKR] Yevhen Kryachko [UKR] Eurocar Grawe Ukraine + 12:07
75 [NED] Nick Brabander [NED] VolkerWessels Cycling Team + 12:16
76 [HUN] Marton Solymosi [HUN] Epronex-Gesu + 12:24
77 [POL] Adrian Kurek [POL] HRE Mazowsze Serce Polski + 12:26
78 [POL] Daniel Staniszewski [POL] HRE Mazowsze Serce Polski + 12:57
79 [LTU] Mantas Bitinas [EST] Ampler Development Team + 13:00
80 [POL] Pawel Franczak [POL] Voster ATS Team + 13:03
81 [NED] Jasper Schouten [NED] Allinq-Krush-De IJsselstreek + 13:04
82 [SVK] Erik Baska [SVK] Slovakia + 13:05
83 [NED] Daan Van Sintmaartensdijk [NED] VolkerWessels Cycling Team + 13:05
84 [HUN] Gergo Gonczi [HUN] Epronex-Gesu + 13:05
85 [POL] Piotr Mierzynski [POL] TC Chrobry Scott Glogow + 13:05
86 [UKR] Kyrylo Tsarenko [UKR] Ukraine + 13:05
87 [UKR] Yaroslav Kozakov [UKR] Ukraine + 13:05
88 [POL] Marcin Zarebski [POL] TC Chrobry Scott Glogow + 13:05
89 [POL] Patryk Gieracki [POL] TC Chrobry Scott Glogow + 13:05
90 [SVK] Stanislav Beres [SVK] Slovakia + 13:05
91 [GER] Richard Banusch [GER] KED Stevens Radteam Berlin + 13:05
92 [NED] Martin Van de Pol [NED] Global Cycling Team + 13:05
93 [SVK] Richard Coma [SVK] Slovakia + 13:05
94 [NED] Tim Bierkens [NED] Allinq-Krush-De IJsselstreek + 13:37
95 [FRA] Nicolas Colluccini [FRA] Team Sprinter Nice Métropole + 13:42
96 [NED] Ramon Van Bokhoven [NED] Metec – Solarwatt p/b Mantel + 14:35
97 [FRA] Antony Rolant [FRA] Team Sprinter Nice Métropole + 14:35
98 [SVK] Martin Gavenda [SVK] Slovakia + 14:35
99 [HON] Pablo Cruz [CAN] Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 14:35
100 [POL] Jakub Malachowski [POL] TC Chrobry Scott Glogow + 14:35
101 [UKR] Daniil Nikulin [UKR] Ukraine + 14:35
102 [GER] Constantin Lohse [GER] KED Stevens Radteam Berlin + 14:35
103 [POL] Mateusz Manowski [POL] Luks Trojka Piaseczno + 14:35
104 [NED] Melle Nikkels [NED] Global Cycling Team + 14:35
105 [GBR] Leo Hayter [GER] Development Team DSM + 15:24
106 [NZL] Kiaan Watts [NZL] Black Spoke Pro Cycling + 15:46
107 [GER] Ludwig Stadler [GER] Wibatech Bayern/RSV Passau + 16:17
108 [POL] Kacper Bartkowski [POL] WMKS Olsztyn + 16:36
109 [CZE] Tomas Jakoubek [CZE] Topforex – ATT Investments PCT + 17:25
110 [HUN] Gergely Kiss [HUN] Epronex-Gesu + 18:28
111 [BLR] Artur Kiryevich [BLR] Minsk CC + 18:37
112 [POL] Jan Fijak [POL] Luks Trojka Piaseczno + 19:00
113 [GBR] Alex Sherwin [CAN] Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 19:57
114 [POL] Adam Nocen [POL] WMKS Olsztyn + 20:05
115 [POL] Patryk Dabski [POL] WMKS Olsztyn + 20:07
116 [POL] Krzysztof Parma [POL] Voster ATS Team + 20:07
117 [UKR] Andriyi Movchan [UKR] Eurocar Grawe Ukraine + 20:13
118 [POL] Jozef Mank [POL] WMKS Olsztyn + 21:49
119 [SVK] Filip Lohinskiy [SVK] Slovakia + 23:07
120 [GER] Lorenz Brandl [GER] Wibatech Bayern/RSV Passau + 25:11
121 [UKR] Mykyta Yakovlev [UKR] Ukraine + 25:37
122 [CAN] William Goodfellow [CAN] Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 26:19
123 [POL] Bartosz Troszok [POL] Luks Trojka Piaseczno + 29:24

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments