fot. INEOS Grenadiers/Getty Images Sport

Jak podaje holenderski portal WielerFlits.nl, bardzo prawdopodobny jest transfer Rohana Dennisa z INEOS Grenadiers do Team Jumbo-Visma.

Od początku 2020 roku Rohan Dennis jest kolarzem brytyjskiej ekipy INEOS Grenadiers. W tym czasie odniósł dwa zwycięstwa – w prologu Tour de Romandie i w indywidualnej jeździe na czas w Volta Ciclista a Catalunya. W większości wyścigów pracował jednak na swoich liderów.

Tak było między innymi w ubiegłorocznym Giro d’Italia – dzięki fenomenalnej jeździe w górach Australijczyk został okrzyknięty wtedy MVP wyścigu. Jego pomoc dla Tao Geoghegana Harta była szczególnie ważna na etapach do Sestriere i Laghi di Cancano, gdzie Dennis “wciągnął” późniejszego zwycięzcę Giro d’Italia oraz Jaia Hindleya (wtedy Team Sunweb) pod Passo dello Stelvio.

Rohan Dennis jest niezwykle cennym pomocnikiem, przez co wiele ekip chciałoby mieć go w swoich szeregach. Takimi drużynami są między innymi UAE-Team Emirates i Team Jumbo-Visma. Jak poinformował portal WielerFlits.nl, Australijczyk miał zdecydować się na dołączenie do formacji Richarda Plugge, gdzie byłby jednym z kluczowych pomocników Primoza Roglica. Na oficjalne potwierdzenie trzeba jednak poczekać co najmniej do 1 sierpnia – od tego dnia ekipy mogą ogłaszać transfery na kolejny rok.

Australijczyk miał już styczność z holenderską ekipą w 2011 roku, kiedy funkcjonowała ona pod nazwą Rabobank Cycling Team. Ścigał się on wtedy w jej rozwojowej drużynie, jednak później nie dołączył do zawodowego zespołu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments