fot. Marta Wiśniewska / Naszosie.pl

Mateusz Gajdulewicz (Warszawski Klub Kolarski) został zwycięzcą wyścigu jazdy indywidualnej na czas juniorów. O złocie zdecydowała reakcja na starcie, którą – jak się okazało – lepszą miał reprezentant klubu z Warszawy. Srebro dla Kacpra Gieryka (KTK Kalisz), zaś trzeci Dominik Ratajczak (UKS Copernicus). 

Juniorzy rywalizowali na jednej rundzie, czyli na dystansie 23 kilometrów. Profil trasy był pagórkowaty i zarazem trudny technicznie. Do pokonania były dwa nawroty oraz kilka wymagających zakrętów.

 

Poglądowy profil 23-kilometrowej rundy

Pierwszy przyzwoity czas zanotował Antoni Kida z KS Społem Łódź, który pokonał trasę w 31 minut i 18 sekund.

Kolejnym, który poprawił ten czas był Marek Kapela, który zszedł poniżej 31 minut. Czas zawodnika Świt/Mazowsze Serce Polski to 30:46. Następny dobry wynik to czas Huberta Grygowskiego z UKS Copernicus – 30:33, zaś Dominikowi Ratajczakowi, także z Copernicusa, zabrakło niecałe dwie sekundki, aby zejść poniżej 30 minut.

Z takimi prowizorycznymi rezultatatami czekaliśmy na faworytów do zwycięstwa, czyli między innymi Igora Sęka z UKS Copernicus oraz Mateusza Gajdulewicza z Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

W rywalizację o medal wmieszał się jeszcze Michał Pomorski z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, który wpadł na metę drugi z czasem 30:14.

Dosłownie chwilę po nim na metę wpadł Kacper Gieryk z KTK Kalisz, który jako pierwszy przełamał 30 minut i uzyskał czas 29 minut i 42 sekundy. Niesamowite emocje w samej końcówce czasówki, ponieważ Mateusz Gajdulewicz zdobył złoty medal o dwie setne sekundy!

Pełne wyniki znajdują się TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments