fot. BORA-hansgrohe

Peter Sagan i Wilco Kelderman będą liderami drużyny BORA-hansgrohe podczas tegorocznej edycji wyścigu Tour de France. Celem zespołu kierowanego przez Ralpha Denka jest miejsce w pierwszej piątce klasyfikacji generalnej oraz zwycięstwo etapowe.

W składzie zabrakło Pascala Ackermanna, który zdaniem kierownictwa drużyny BORA-hansgrohe nie znajduje się na odpowiednim poziomie, by stanąć na starcie Wielkiej Pętli. Pierwotnie Niemcy chcieli zabrać do Francji dwóch sprinterów.

Ponadto w składzie nie ma Macieja Bodnara, który na co dzień jest bliskim i zaufanym pomocnikiem Petera Sagana. Przypomnijmy jednak, że „Bodi” przejechał w ostatnim czasie dwa bardzo wymagające wyścigi, tj. Giro d’Italia oraz Tour de Suisse. Jednocześnie podobna sytuacja miała miejsce w 2019 roku, kiedy to Bodnara także zabrakło w składzie pomimo obecności Petera Sagana.

Naszymy liderami będą: Wilco na „generalkę” oraz Peter na etapy sprinterskie oraz pagórkowate. Po jego stronie ponownie będzie Daniel Oss. Jeśli chodzi o Emu [Emanuela Buchmanna], to będzie mógł skorzystać z szansy, kiedy taka tylko się przed nim pojawi. Także Patrick [Konrad] będzie miał czasami wolną rękę, chociaż oczywiście będzie bardzo ważny dla Wilco w górach. Generalnie chcemy jechać w tym wyścigu ofensywnie. Nils [Politt], Lukas [Postlberger] czy Ide [Schelling] są kolarzami, którzy potrafią ścigać się w każdym terenie, więc także są w stanie powalczyć o etap na przykład z ucieczki

 – objaśnił skład główny menadżer drużyny BORA-hansgrohe Ralph Denk.  

Pełny skład drużyny BORA-hansgrohe na Tour de France 2021: Emanuel Buchmann (Ger), Wilco Kelderman (Ned), Patrick Konrad (Aut), Daniel Oss (Ita), Lukas Pöstlberger (Aut), Nils Politt (Ger), Peter Sagan (Svk), Ide Schelling (Ned).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments