fot. Bahrain-Victorious

Niemiecki kolarz Marcel Sieberg poinformował, że obecny sezon jest jego ostatnim w zawodowej karierze kolarskiej. Obecnie 39-latek reprezentuje barwy drużyny Bahrain-Victorious. 

Sieberg rozpoczynał swoją karierę w drużynie Wiesenhof, a następnie ścigał się w Milram, Highroad, Lotto-Soudal, a teraz jest kolarzem Bahrain-Victorious. Dekadę 2008-2018 spędził jako rozprowadzający Andre Greipela w Lotto-Soudal. Obaj opuścili belgijską drużynę w 2018 roku – Greipel przeniósł się do drużyny Arkéa-Samsic, zaś Sieberg dołączył do Bahrainu, gdzie został rozprowadzającym Phila Bauhausa. 

Byłem w kolarstwie przez ostatnich 30 lat. Na początku była to moja chłopięca pasja, a przez ostatnie siedemnaście stało się to moją pracą. Podróżowanie po świecie i ściganie się w najbardziej prestiżowych wyścigach na świecie było niesamowitym doświadczeniem. W trakcie tej drogi poznałem niezwykłych ludzi oraz doświadczyłem niezapomnianych doświadczeń. Chciałbym podziękować każdemu koledze z drużyny, każdemu członkowi obsługi oraz wszystkim innym ludziom, z którymi miałem okazję współpracować

– napisał Marcel Sieberg w oświadczeniu wydanym we wtorek. 

Sieberg w trakcie swojej kolarskiej kariery odniósł dwa zwycięstwa. W 2005 roku wygrał w wyścigu Ronde van Drente, zaś w kolejnym sezonie uniósł ręce w geście triumfu w Grote Prijs Jef Scherens. Dobrze radził sobie również na brukach, ponieważ był drugi w Kuurne-Bruksela-Kuurne 2007 oraz siódmy w Paryż-Roubaix 2016.  

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments