fot. INEOS Grenadiers

W rozpoczynającej się 85. edycji wyścigu Tour de Suisse zaprezentuje się mocny skład drużyny INEOS Grenadiers. W kadrze ekipy kierowanej przez Dave’a Brailsforda znalazł się reprezentant Polski – Michał Gołaś.

Pochodzącego z Torunia Gołasia ostatnio mogliśmy oglądać na trasie ardeńskich klasyków. Po przerwie w startach poświęconej na krótki odpoczynek i treningi, popularny „Goły” w wyścigu „dookoła Szwajcarii” będzie pełnić rolę kapitana swojej ekipy.

Celem zespołu INEOS Grenadiers w Tour de Suisse będzie triumf w klasyfikacji generalnej. Z pewnością na taki wynik stać Richarda Carapaza. Ekwadorczyk wraca do Europy po treningach na wysokości w swojej ojczyźnie, gdzie budował formę do startu w Tour de France. Natomiast forma Pavla Sivakova pozostaje pewną niewiadomą, gdyż Rosjanin wycofał się przed szóstym etapem wyścigu Giro d’Italia z powodu kontuzji obojczyka.

Podczas dwóch etapów jazdy na czas na zwycięstwo stać dwukrotnego mistrza świata w tej specjalności – Rohana Dennisa. W górach wsparciem dla swoich liderów będzie Kolumbijczyk Sebastian Henao. Natomiast skład brytyjskiej ekipy uzupełnią: Walijczyk Luke Rowe i Irlandczyk Eddie Dunbar.

Skład zespołu INEOS Grenadiers w wyścigu Tour de Suisse 2021:

Richard Carapaz (Ekwador), Rohan Dennis (Australia), Eddie Dunbar (Irlandia), Michał Gołaś (Polska), Sebastian Henao (Kolumbia), Luke Rowe (Walia) oraz Pavel Sivakov (Rosja).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments