fot. Getty Images

Remco Evenepoel, który wycofał się z wyścigu Giro d’Italia po siedemnastym etapie, wraca do ścigania. Kolarz Deceuninck-Quick Step stanie na starcie już w najbliższą niedzielę w belgijskim wyścigu jednodniowym Elfsteden Ronde. 

Przypomnijmy, że Remco Evenepoel miał podczas siedemnastego etapu Corsa Rosa kraksę, po której wrócił na rower i ukończył etap, ale – jak się później okazało – doznane obrażenia były uciążliwe, by kontynuować ściganie. W związku z tym, że cierpiał już na wcześniejszych etapach, „Wataha” podjęła decyzję o wycofaniu 21-latka. 

193-kilometrowy wyścig Elfsteden Ronde rozpocznie się i zakończy w Brugii, a następnie kolarze będą ścigać się po zachodniej Flandrii, by w ostatniej części wyścigu rywalizować na rundach po mieście. 

Według organizatorów wyścigu na starcie pojawią się także między innymi: zwycięzca etapu w Giro d’Italia Tim Merlier (Alpecin-Fenix), Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma), Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe), Nicolo Bonifazio (Total Direct Energie) oraz Jasper De Buyst (Lotto-Soudal). 

Drużyna Deceuninck-Quick Step wciąż nie potwierdziła jeszcze składu, ale przypuszcza się, że obok Evenepoela wystartują między innymi Mark Cavendish, Davide Ballerini, Zdenek Stybar oraz Yves Lampaert. 

W ostatnim wywiadzie udzielonym gazecie „Het Laatste Nieuws” Remco Evenepoel zdradził, jak bardzo odniesiona w wyścigu Il Lombardia kontuzja zakłóciła jego przygotowania do Giro. 

Spojrzałem na wszystko jeszcze raz: [do początku Giro] minęły dwa miesiące, jak zakończyłem swoją pierwszą czterogodzinną sesję treningową. Wówczas zdałem sobie sprawę, że forma bazowa oraz zadowolenie nie wystarczą, aby prezentować odpowiedni poziom. Największa lekcja, jaką z tego wszystkiego wyciągnąłem jest taka, że aby pojechać perfekcyjny wielki tour musisz mieć perfekcyjne przygotowania. Po tak krótkim okresie przygotowań kolarz nie jest w stanie być odpowiednio skoncentrowany i przygotowany do tego, aby na każdym etapie być na najwyższym poziomie

– mówił Remco Evenepoel. 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Radosław
Radosław

Może w końcu będą jakieś emocje. #kochamrower