fot. Giro d'Italia

Drużyna EF Education-NIPPO poinformowała o przedłużeniu kontraktu z Alberto Bettiolem. Nie sprecyzowano jednak, do kiedy Włoch zostanie w ekipie.

Alberto Bettiol od 2015 roku jest kolarzem drużyny zarządzanej przez Jonathana Vaughtersa. Od początku swojej przygody z tą ekipą odnosił dobre rezultaty – kończył wiele wyścigów jednodniowych w czołówce, a także zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne. Brakowało mu jednak zwycięstwa.

To nadeszło w 2019 roku, w Ronde van Vlaanderen. Po solowej akcji Bettiol mógł w Oudenaarde unieść ręce w geście triumfu. W ubiegłym roku wygrał etap Etoile de Besseges i był czwarty w Strade Bianche oraz Gandawa – Wevelgem).

Na początku tego sezonu forma Włocha nie była najlepsza – zdołał on „tylko” dwa razy wejść do czołowej dziesiątki na etapach jazdy indywidualnej na czas (w Etoile de Besseges i Tirreno-Adriatico), a w klasykach nie walczył o zwycięstwo. Później wziął udział w Giro d’Italia – wygrał etap, a oprócz tego dwukrotnie zajął miejsca w czołowej dziesiątce. Jakby tego było mało, prezentował rewelacyjną formę w górach, gdzie stanowił nieocenioną pomoc dla Hugh Carthy’ego, który ostatecznie zajął ósme miejsce w klasyfikacji generalnej.

– Wciąż chcę wygrywać więcej ważnych wyścigów i chcę, by dzięki mojej pomocy, drużyna zwyciężyła Wielkim Tourze. Byłem tego bliski z Rigo (Rigoberto Uranem) trzy lata temu. Myślę, że nas na to stać. Będę walczył o kolejne zwycięstwa dla mnie, ale i dla drużyny, w Wielkim Tourze

– mówił w komunikacie prasowym.

– Muszę mieć wokół siebie ludzi, którzy mi ufają, tak jak ufa mi ta drużyna. Właśnie dlatego zdecydowałem się tu zostać

– dodał.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments