fot. Grzegorz Trzpil / Mazowsze Serce Polski Team

Reprezentant Estonii Martin Laas jeżdżący na co dzień w barwach zespołu BORA – hansgrohe wygrał drugi etap wyścigu Tour of Estonia (2.1.) Drugie miejsce na ostatnim odcinku zajął Adrian Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), a trzeci był Maciej Paterski (Voster ATS Team). Triumf w klasyfikacji generalnej odniósł reprezentant gospodarzy Karl Patrick Lauk.

Drugi, a zarazem ostatni etap tegorocznej edycji wyścigu „dookoła Estonii” liczył sobie 164-kilometry, na które złożyło się w sumie 10 rund wokół Tartu. Na każdym z okrążeń kolarze mierzyli się z kilkoma niewielkimi hopkami, z których niektóre były pokryte brukiem.

 

Po starcie od peletonu próbowało odjechać wielu zawodników. Ostatecznie ta sztuka udała się dwunastu kolarzom. Byli to: Emīls Liepiņš, Andris Vosekalns, Alekss Krasts (reprezentacja Łotwy), Norman Vahtra, Peeter Pruus (reprezentacja Estonii), Mihkel Räim (HRE Mazowsze Serce Polski), Pauls Rubenis (Ampler Development Team), James Shaw, Matthew Gibson, Charles Page (Ribble Weldtite Pro Cycling), Jakub Murias (Voster ATS Team) oraz Daniel Babor (Tufo – Pardus Prostějov).

50-kilometrów przed końcowym finiszem przewaga uciekinierów nad peletonem spadła już do tylko 35-sekund. Ostatecznie uciekinierzy nie zdołali dojechać do mety i na finiszu na lekkim, brukowym podjeździe walczyli kolarze jadący w grupie zasadniczej.

Z tego grona najlepszy okazał się po raz kolejny reprezentant gospodarzy. Martin Laas, który jest zawodnikiem zespołu BORA – hansgrohe przyjechał trzy sekundy przed dwoma Polakami. Drugie miejsce zajął Adrian Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), a trzeci zafiniszował Maciej Paterski (Voster ATS Team).

Ponadto na ósmym miejscu etap zakończył Michał Podlaski (reprezentacja Polski). Dwunasty na mecie zameldował się Marceli Bogusławski. Kolarz zespołu HRE Mazowsze Serce Polski zakończył ściganie w wyścigu „dookoła Estonii” na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Szczegółowe wyniki wyścigu Tour of Estonia 2021 już wkrótce…

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments