fot. Groupama-FDJ

Francuz Arnaud Démare (Groupama-FDJ) podobnie jak wczoraj i dziś wygrał eta wyścigu Boucles de la Mayenne. Liderem klasyfikacji generalnej francuskiej “etapówki” pozostał Niemiec Philipp Walsleben (Alpecin-Fenix). Na piątej lokacie etap zakończył mistrz Polski w wyścigu ze startu wspólnego Stanisław Aniołkowski (Bingoal-Wallonie Bruxelles).

Trzeci odcinek wyścigu Boucles de la Mayenne liczył sobie 182-kilometry. Na trasie kolarze musieli zmierzyć się z kilkoma krótkimi i dynamicznymi podjazdami. Mimo tych trudności wiele wskazywało na to, że po raz kolejny o triumf etapowy powalczą sprinterzy.

Po piętnastu kilometrach prób odjazdu od peletonu wreszcie oderwała się czteroosobowa ucieczka, która stworzyli: Bryan Coquard (B&B Hotels p/b KTM), Jhonatan Restrepo (Androni Giocattoli – Sidermec), Tobias Bayer (Alpecin-Fenix) oraz Ludovic Robeet (Bingoal). Mimo mocno padającego deszczu harcownicy 100-kilometrów przed metą mieli przewagę dwóch minut nad peletonem, który prowadzili kolarze ekipy Groupama-FDJ i Uno-X Pro Cycling Team.

Przez kolejne kilkadziesiąt minut rywalizacji sytuacja w wyścigu odbywającym się we Francji pozostawała niezmienna. Uciekinierzy na około 40-kilometrów przed metą zaczęli się wzajemnie atakować. W tym momencie ich przewaga nad peletonem nadal wynosiła niecałe dwie minuty. Z grona harcowników najmocniejsi okazali się Tobias Bayer i Ludovic Robeet. Zarówno Coquard, jak i Restrepo około 35-kilometrów przed metą zostali doścignięci przez grupę zasadniczą.

Ostatecznie zarówno Bayer, jak i Robeet zostali doścignięci przez peleton, gdy do mety zostało 11 000 metrów. Niestety około 3,5-kilometra przed metą w grupie zasadniczej doszło do kraksy. Zamieszanie w peletonie nie przeszkodziło jednak najlepszym sprinterom.

Drugi dzień z rzędu triumf odniósł Arnaud Démare (Groupama-FDJ). Za Francuzem na drugim miejscu zafiniszował Norweg Kristoffer Halvorsen (Uno-X), a trzecie miejsce zajął Holender Nils Eekhof (Team DSM). Na piątej lokacie drugi dzień z rzędu etap zakończył mistrz Polski Stanisław Aniołkowski (Bingoal-Wallonie Bruxelles). Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Niemiec Philipp Walsleben (Alpecin-Fenix).

Wyniki trzeciego etapu Boucles de la Mayenne 2021:

1 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 4:11:32
2 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie
3 Kristoffer Halvorsen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
4 Jonas Koch (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
5 Stanisław Aniołkowski (Pol) Bingoal Pauwels Sauzen WB
6 Piet Allegaert (Bel) Cofidis
7 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
8 Emiel Vermeulen (Bel) Xelliss-Roubaix Lille Metropole
9 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
10 Nils Eekhoff (Ned) Team DSM
11 Bram Welten (Ned) Team Arkea-Samsic
12 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
13 Arvid de Kleijn (Ned) Rally Cycling
14 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
15 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM
16 Jean-Pierre Drucker (Lux) Cofidis
17 Jérémy Leveau (Fra) Xelliss-Roubaix Lille Metropole
18 Alexandre Delettre (Fra) Delko
19 Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
20 Simone Velasco (Ita) Gazprom-RusVelo
21 Felipe Orts Lloret (Spa) Burgos-BH
22 Alessandro Fedeli (Ita) Delko
23 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93
24 Julien Trarieux (Fra) Delko
25 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH
26 Tobias Bayer (Aut) Alpecin-Fenix
27 Jordi Lopez Caravaca (Spa) Equipo Kern Pharma
28 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH
29 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
30 Gijs Van Hoecke (Bel) AG2R Citroën Team
31 Cyril Lemoine (Fra) B&B Hotels p/b KTM
32 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic
33 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
34 Mattia Bais (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
35 Petr Rikunov (Rus) Gazprom-RusVelo
36 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
37 Marc Sarreau (Fra) AG2R Citroën Team
38 Mathieu Burgaudeau (Fra) Total Direct Energie
39 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels p/b KTM
40 Mathijs Paasschens (Ned) Bingoal Pauwels Sauzen WB
41 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
42 Roger Adria Oliveras (Spa) Equipo Kern Pharma
43 Diego Lopez Fuentes (Spa) Equipo Kern Pharma
44 Bob Jungels (Lux) AG2R Citroën Team
45 Philipp Walsleben (Ger) Alpecin-Fenix
46 Orluis Alberto Aular Sanabria (Ven) Caja Rural-Seguros RGA
47 Damien Touze (Fra) AG2R Citroën Team
48 Pier Andre Cote (Can) Rally Cycling
49 Eduard Prades Reverter (Spa) Delko
50 Stan Dewulf (Bel) AG2R Citroën Team
51 Aritz Bagües Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
52 Fabio Van Den Bossche (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
53 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-RusVelo
54 Donavan Grondin (Fra) Team Arkea-Samsic
55 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli-Sidermec
56 Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels p/b KTM
57 Morné Van Niekerk (RSA) St Michel-Auber 93
58 Dylan Kowalski (Fra) Xelliss-Roubaix Lille Metropole
59 Daniel McLay (GBr) Team Arkea-Samsic
60 Jon Irisarri Ricon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
61 Scott Thwaites (GBr) Alpecin-Fenix
62 Jelle Wallays (Bel) Cofidis
63 Samuel Leroux (Fra) Xelliss-Roubaix Lille Metropole
64 Arjen Livyns (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB
65 Stéphane Rossetto (Fra) St Michel-Auber 93
66 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93
67 Casper Pedersen (Den) Team DSM
68 Jasha Sütterlin (Ger) Team DSM
69 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R Citroën Team
70 Nathan Brown (USA) Rally Cycling
71 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ 0:00:16
72 Lorrenzo Manzin (Fra) Total Direct Energie
73 Eddy Fine (Fra) Cofidis
74 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team DSM
75 Ludovic Robeet (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:00:25
76 Sasha Weemaes (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:00:44
77 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
78 Francisco Galvan Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma 0:00:45
79 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:00:54
80 Baptiste Planckaert (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:00:57
81 Thomas Boudat (Fra) Team Arkea-Samsic 0:01:04
82 Rasmus Tiller (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:01:06
83 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie 0:01:32
84 Aimé De Gendt (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:01:48
85 Markus Hoelgaard (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:02:10
86 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:02:15
87 Jérémy Lecroq (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:02:36
88 Floris De Tier (Bel) Alpecin-Fenix
89 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ 0:04:42
90 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 0:04:48
91 Clément Davy (Fra) Groupama-FDJ 0:04:59
92 Kevin Reza (Fra) B&B Hotels p/b KTM
93 Alan Riou (Fra) Team Arkea-Samsic
94 Anthony Maldonado (Fra) St Michel-Auber 93 0:06:13
95 Romain Cardis (Fra) St Michel-Auber 93 0:07:42
96 Jonas Iversby Hvideberg (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
97 Victor Langellotti (Mon) Burgos-BH 0:08:57
98 Igor Boev (Rus) Gazprom-RusVelo 0:11:52
99 Danny van der Tuuk (Ned) Equipo Kern Pharma
100 Timothy Dupont (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB
101 Pierre Barbier (Fra) Delko 0:12:49
102 Mattia Viel (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
103 Dusan Rajovic (Srb) Delko
104 Angel Fuentes Paniego (Spa) Burgos-BH
105 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-RusVelo
106 Damiano Cima (Ita) Gazprom-RusVelo
107 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
108 Christopher Lawless (GBr) Total Direct Energie
109 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
110 Maxime Urruty (Fra) Xelliss-Roubaix Lille Metropole
111 Julien Antomarchi (Fra) Xelliss-Roubaix Lille Metropole 0:16:56
112 Thomas Champion (Fra) Cofidis 0:17:10
113 Ziga Jerman (Slo) Androni Giocattoli-Sidermec 0:17:11
114 Ludwig De Winter (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
115 Damien Gaudin (Fra) Total Direct Energie
116 David van der Poel (Ned) Alpecin-Fenix 0:19:30
DNF Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
DNF Manuel Peñalver Aniorte (Spa) Burgos-BH
DNF Diether Sweeck (Bel) Alpecin-Fenix
DNF Sean De Bie (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB
DNF Carmelo Urbano Fontiveros (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
OTL Enrique Sanz Unzue (Spa) Equipo Kern Pharma

Klasyfikacja generalna:

1 Philipp Walsleben (Ger) Alpecin-Fenix 8:11:05
2 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 0:00:12
3 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH 0:00:16
4 Kristoffer Halvorsen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:00:22
5 Piet Allegaert (Bel) Cofidis 0:00:26
6 Nils Eekhoff (Ned) Team DSM
7 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie
8 Marc Sarreau (Fra) AG2R Citroën Team
9 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels p/b KTM
10 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R Citroën Team 0:00:29
11 Bram Welten (Ned) Team Arkea-Samsic 0:00:30
12 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:00:32
13 Emiel Vermeulen (Bel) Xelliss-Roubaix Lille Metropole
14 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM
15 Jonas Koch (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
16 Stanislaw Aniolkowski (Pol) Bingoal Pauwels Sauzen WB
17 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
18 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93
19 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
20 Julien Trarieux (Fra) Delko
21 Jean-Pierre Drucker (Lux) Cofidis
22 Alexandre Delettre (Fra) Delko
23 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
24 Alessandro Fedeli (Ita) Delko
25 Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
26 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic
27 Tobias Bayer (Aut) Alpecin-Fenix
28 Mathieu Burgaudeau (Fra) Total Direct Energie
29 Pier Andre Cote (Can) Rally Cycling
30 Daniel McLay (GBr) Team Arkea-Samsic
31 Dylan Kowalski (Fra) Xelliss-Roubaix Lille Metropole
32 Jasha Sütterlin (Ger) Team DSM
33 Stan Dewulf (Bel) AG2R Citroën Team 0:00:37
34 Simone Velasco (Ita) Gazprom-RusVelo 0:00:41
35 Jérémy Leveau (Fra) Xelliss-Roubaix Lille Metropole 0:00:42
36 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH
37 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
38 Mattia Bais (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
39 Jordi Lopez Caravaca (Spa) Equipo Kern Pharma
40 Felipe Orts Lloret (Spa) Burgos-BH
41 Orluis Alberto Aular Sanabria (Ven) Caja Rural-Seguros RGA
42 Gijs Van Hoecke (Bel) AG2R Citroën Team
43 Petr Rikunov (Rus) Gazprom-RusVelo
44 Mathijs Paasschens (Ned) Bingoal Pauwels Sauzen WB
45 Scott Thwaites (GBr) Alpecin-Fenix
46 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
47 Aritz Bagües Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
48 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli-Sidermec
49 Casper Pedersen (Den) Team DSM
50 Eduard Prades Reverter (Spa) Delko
51 Damien Touze (Fra) AG2R Citroën Team
52 Morné Van Niekerk (RSA) St Michel-Auber 93
53 Arjen Livyns (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB
54 Jelle Wallays (Bel) Cofidis
55 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team DSM 0:00:58
56 Bob Jungels (Lux) AG2R Citroën Team 0:00:59
57 Stéphane Rossetto (Fra) St Michel-Auber 93
58 Roger Adria Oliveras (Spa) Equipo Kern Pharma 0:01:02
59 Nathan Brown (USA) Rally Cycling
60 Donavan Grondin (Fra) Team Arkea-Samsic 0:01:08
61 Cyril Lemoine (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:01:09
62 Fabio Van Den Bossche (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
63 Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels p/b KTM
64 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ 0:01:12
65 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93
66 Eddy Fine (Fra) Cofidis 0:01:21
67 Samuel Leroux (Fra) Xelliss-Roubaix Lille Metropole
68 Lorrenzo Manzin (Fra) Total Direct Energie 0:01:22
69 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ 0:01:23
70 Diego Lopez Fuentes (Spa) Equipo Kern Pharma
71 Francisco Galvan Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma 0:01:26
72 Rasmus Tiller (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:01:38
73 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ 0:01:39
74 Ludovic Robeet (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:01:41
75 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:02:07
76 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:02:08
77 Baptiste Planckaert (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:02:15
78 Thomas Boudat (Fra) Team Arkea-Samsic 0:02:24
79 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:02:57
80 Floris De Tier (Bel) Alpecin-Fenix 0:03:18
81 Jérémy Lecroq (Fra) B&B Hotels p/b KTM
82 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie 0:03:23
83 Markus Hoelgaard (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:03:24
84 Jon Irisarri Ricon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:04:08
85 Kevin Reza (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:05:31
86 Alan Riou (Fra) Team Arkea-Samsic 0:05:41
87 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 0:06:14
88 Anthony Maldonado (Fra) St Michel-Auber 93 0:06:55
89 Arvid de Kleijn (Ned) Rally Cycling 0:06:59
90 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-RusVelo
91 Sasha Weemaes (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:09:54
92 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ 0:10:48
93 Aimé De Gendt (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:10:58
94 Jonas Iversby Hvideberg (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:12:29
95 Timothy Dupont (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:12:34
96 Igor Boev (Rus) Gazprom-RusVelo 0:13:09
97 Angel Fuentes Paniego (Spa) Burgos-BH 0:13:30
98 Pierre Barbier (Fra) Delko 0:13:31
99 Dusan Rajovic (Srb) Delko
100 Clément Davy (Fra) Groupama-FDJ 0:14:09
101 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:14:39
102 Victor Langellotti (Mon) Burgos-BH 0:15:46
103 Danny van der Tuuk (Ned) Equipo Kern Pharma 0:16:33
104 Romain Cardis (Fra) St Michel-Auber 93 0:16:52
105 Mattia Viel (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:16:55
106 Christopher Lawless (GBr) Total Direct Energie 0:17:19
107 Maxime Urruty (Fra) Xelliss-Roubaix Lille Metropole 0:17:36
108 Ziga Jerman (Slo) Androni Giocattoli-Sidermec 0:17:41
109 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling 0:17:52
110 Damien Gaudin (Fra) Total Direct Energie 0:19:33
111 Adam De Vos (Can) Rally Cycling 0:21:59
112 Thomas Champion (Fra) Cofidis 0:23:49
113 Julien Antomarchi (Fra) Xelliss-Roubaix Lille Metropole 0:26:06
114 Ludwig De Winter (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:26:21
115 Damiano Cima (Ita) Gazprom-RusVelo 0:26:59
116 David van der Poel (Ned) Alpecin-Fenix 0:28:50
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek
Wojtek

Szkoda tylko, że wklejone wyniki to wyniki drugiego, a nie trzeciego etapu…