fot. Cofidis

Drugi z klasyków z cyklu Challenge Mallorca – Trofeo Serra de Tramuntana (1.1) padł łupem Jesúsa Herrady (Cofidis).

Trasa tegorocznej edycji klasyka Trofeo Serra de Tramuntana liczyła sobie 158-kilometrów. Znalazły się na niej w sumie cztery kategoryzowane podjazdy. Na starcie wyścigu na największej wyspie archipelagu Balearów pojawiło się w sumie trzech reprezentantów Polski: Szymon Sajnok (Cofidis), Michał Gałka (Maloja Pushbikers) oraz Filip Maciejuk (Leopard Pro Cycling).

Tuż po starcie dzisiejszej rywalizacji na czele uformował się odjazd dnia, który stworzyli: Sven Erik Bystrøm (UAE-Team Emirates), Alan Boileau (B&B Hotels), Pelayo Sanchez (Burgos-BH), Alejandro Osorio (Caja Rural), Mikel Iturria (Euskaltel – Euskadi), Andreas Miltiadis (Gios) oraz Mathias Reutimann (Swiss Racing Academy). Po przejechaniu niemal 20-kilometrów harcownicy mieli już dwie minuty przewagi nad peletonem prowadzonym przez grupę Movistar.

Następnie oprócz hiszpańskiej ekipy do pracy w grupie zasadniczej wziął się francuski zespół Cofidis. Mimo tego różnica, między uciekinierami, a peletonem po godzinie rywalizacji wynosiła już około trzech minut. Grupa zasadnicza konsekwentnie zmniejszała stratę do uciekających zawodników, których ostatecznie dopadła na około 35-kilometrów przed metą.

Potem rządy w peletonie ponownie objęła drużyna kierowana przez Eusebio Unzué. Około 25-kilometrów przed metą na czele uformowała się bardzo silna grupa, w której byli: Héctor Carretero, Miguel Ángel López (Movistar Team), Jesús Herrada (Cofidis), Georg Zimmermann (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux) i Jonathan Lastra (Caja Rural). Gdy do końcowej kreski zostało już tylko 15-kilometrów czołowa piątka miała już 30 sekund przewagi nad resztą stawki. 

Do decydujących akcji doszło na finałowym podjeździe. Z czołówki na ofensywne akcje zdecydowali się: Carretero, Herrada i Lastra. Ostatecznie to kolarz ekipy Cofidis Jesús Herrada został zwycięzca tegorocznej edycji Trofeo Serra de Tramuntana. Drugie miejsce zajął Jonathan Lastra (Caja Rural), a na ostatniej lokacie na podium uplasował się Héctor Carretero.

Wyniki Trofeo Serra de Tramuntana 2021:

1 Jesús Herrada Cofidis, Solutions Crédits 3:52:21
2 Jonathan Lastra Caja Rural – Seguros RGA ,,
3 Héctor Carretero Movistar Team 0:11
4 Mads Würtz Schmidt Israel Start-Up Nation 0:20
5 Alexander Kristoff UAE-Team Emirates ,,
6 Romain Hardy Team Arkéa Samsic ,,
7 Georg Zimmermann Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
8 Gonzalo Serrano Movistar Team ,,
9 Cristian Scaroni Gazprom – RusVelo ,,
10 Franck Bonnamour B&B Hotels p/b KTM ,,
Poprzedni artykułJakub Mareczko: „Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by pokazać naszą wartość”
Następny artykułMihkel Raim: „Myślę, że jesteśmy w stanie osiągnąć dobry wynik”
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments