Zupełnie niespodziewanie, zwycięstwem Joe Dombrowskiego (UAE Team Emirates) zakończył się czwarty etap tegorocznego Giro d’Italia. Liderem całego wyścigu został drugi na mecie Alessandro De Marchi (Israel Start-Up Nation).
Wtorkowy odcinek z Piacenzy do Sestoli, liczący 187 kilometrów, był pierwszym poważniejszym testem dla zawodników chcących liczyć się w walce o zwycięstwo w całym wyścigu. W sumie do pokonania było dziś aż 10 podjazdów, z czego trzy kategoryzowane. Co więcej, ostatni z nich, Colle Passerino (4,3 km; 9,5%) kończył się zaledwie 2,5 kilometra przed metą.
Niestety od samego rana było jasne, że rywalizacja w Apeninach nie będzie najłatwiejsza. W Piacenzie lał bowiem rzęsisty deszcz, który później wpływał chociażby na jakość transmisji telewizyjnej.
Dość szybko od peletonu oderwała się ucieczka dnia. Początkowo na czele znaleźli się Victor Campenaerts (Qhubeka – ASSOS) oraz Quinten Hermans (Intermarche – Wanty), lecz niedługo potem dojechali do nich także Filippo Zana, Samuele Zoccarato, Filippo Fiorelli (Bardiani CSF-Faizanè), Amanuel Ghebreigzabhier, Jacopo Mosca, Koen De Kort (Trek-Segafredo), Rein Taaramae (Intermarché-Wanty-Gobert), Joe Dombrowski, Valerio Conti (UAE Team Emirates), Filippo Tagliani, Nicola Venchiarutti (Androni-Giocattoli-Sidermec), Francesco Gavazzi, Marton Dina (Eolo-Kometa), Alessandro De Marchi (Israel Start-Up Nation), Pieter Serry (Deceuninck-QuickStep), Attila Valter (Groupama-FDJ), Nicolas Edet (Cofidis), Jan Tratnik (Bahrain Victorious), Chris Juul-Jensen (Team BikeExchange), Nelson Oliveira (Movistar), Andrea Vendrame (AG2R Citroën Team), Nico Denz (Team DSM) oraz Louis Vervaeke (Alpecin-Fenix). Bardzo silny odjazd dość szybko zbudował sobie około 6 minut przewagi, kiedy w peletonie, od samego początku, ciężko pracował lider wyścigu, Filippo Ganna (INEOS).
Pierwsza połowa etapu przebiegała bardzo spokojnie. Także ze względu na warunki pogodowe, tempo nie było wybitnie mocne, a to z kolei zaczynało pracować na korzyść harcowników, liczących nie tylko na sukces etapowy, ale także koszulkę lidera.
Kiedy wydawało się, że na pierwszym z kategoryzowanych podjazdów do pracy wezmą się inni, Ganna nie otrzymał wsparcia. Wówczas stało się jasne, że żadnego z liderów nie obchodziło przejęcie Maglia Rosa i obowiązków z nią związanych. Wykorzystać to postanowiło trio Taramae, Jull-Jensen i Hermans, które odskoczyło od współtowarzyszy ucieczki i zbudowało sobie przewagę nad peletonem dochodzącą aż do 8 minut!
Na podjeździe pod Montemolino Ganna musiał już odpuścić, lecz nadal niewielu kolarzy paliło się do przejęcia inicjatywy w grupie zasadniczej. Na czele z kolei utrzymali się już tylko Taramae i Jull-Jensen, którzy na wspomniany moment mieli około 1,5 minuty przewagi nad grupą goniącą, prowadzoną przez Alessandro De Marchiego.
Potencjalna strata nawet 10 minut w klasyfikacji generalnej do bardzo przyzwoitych górali nieco zaniepokoiła kolarzy ekipy Deceuninck – Quick Step, którzy ostatecznie postanowili nieco podkręcić tempo. To jednak długo niewiele dawało. Sytuacja nieco zmieniła się dopiero 25 kilometrów przed metą, kiedy na krótkim zjeździe mocniej pociągnął Matej Mohoric (Bahrain Victorius). Akcja Słoweńca nie tylko pozwoliła wówczas odrobić minutę do prowadzącego duetu, ale także mocno ograniczyć peleton.
Na nieoznakowanym podjeździe pod Montecreto, w peletonie na dobrze objęła rządy ekipa Bahrain Victorius. Tym razem mocne tempo zaczął narzucać Rafael Valls, który jeszcze bardziej uszczuplił grupę liderów, w której znajdowało się już zaledwie około 30 kolarzy. Jednocześnie Hiszpan pracujący na rzecz Mikela Landy zdołał zmniejszyć przewagę prowadzącego duetu do 6 minut i 20 sekund.
U podnóża decydującego podjazdu pod Colle Passerino, uciekinierzy mieli minutę przewagi nad grupą goniącą oraz 4,5 minuty przewagi nad peletonem. Mimo to sytuacja wciąż była bardzo rozwojowa. Wspinaczka była bowiem niezwykle trudna.
Kiedy tylko droga zaczęła się wznosić, w grupie goniącej tempo wyraźnie wzrosło, głównie za sprawą walczącego o koszulkę lidera Nelsona Oliveiry (Movistar), który wśród uciekinierów miał najmniejszą stratę do Filippo Ganny. Portugalczyk miał do tego bardzo solidne wsparcie, złożone m.in. ze wspomnianego już De Marchiego czy Louisa Vervaeke. Z tyłu z kolei niesamowicie mocne tempo narzucali kolarze Bahrain Victorius, którzy starali się jeszcze utrudnić ściganie.
5 kilometrów przed metą czołowa dwójka miała już zaledwie 20 sekund przewagi nad De Marchim i Joe Dombrowskim, co jasno dawało do zrozumienia, że Taramae i Jull-Jensen nie będą w stanie wygrać dzisiejszego etapu. W peletonie z kolei pierwsze bardzo poważne problemy miał… Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step).
500 metrów dalej Dombrowski i De Marchi byli już obok Taramae i Jull-Jensena. Nie trzeba było długo czekać na poprawkę ze strony Amerykanina, na kole którego nie był w stanie utrzymać się już nikt, choć Alessandro De Marchi utrzymywał zaledwie kilkumetrową stratę. W peletonie swoich sił spróbował za to Giulio Ciccone (Trek – Segafredo), który zdołał zyskać kilkanaście sekund przewagi.
Gdy Dombrowski i goniący go De Marchi byli już niemal na szczycie, w grupie zasadniczej zaczęło się dziać za sprawą Mikela Landy (Bahrain Victorius). Bask dość szybko zdołał odjechać od najgroźniejszych rywali, momentalnie dościgając Giulio Ciccone i zmuszając pozostałych kolarzy do wzmożonej pogoni. Bardzo aktywni stali się wówczas Alexander Vlasov (Astana), Egan Bernal (INEOS) i Hugh Carthy (EF Pro Cycling). Cała trójka zdołała dojechać do wcześniej atakującego duetu, tworząc bardzo silną grupę uciekającą.
Ostatecznie po zwycięstwo etapowe sięgnął Joe Dombrowski, który do mety przyjechał z przewagą 13 sekund nad Alessandro De Marchim, co Włochowi dało prowadzenie w całym wyścigu. Wśród liderów, wspomniana wcześniej piątka dojechała do mety ze stratą minuty i 38 sekund. 11 sekund później kreskę przekroczyła liczniejsza grupka Remco Evenepoela (Deceuninck – Quick Step) i Simona Yatesa (BikeExchange). Nieco więcej stracili za to m.in. Vincenzo Nibali (Trek – Segafredo), Pavel Sivakov (INEOS) czy wspominany Joao Almeida.
Wyniki:
1 | Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates | 4:58:38 |
2 | Alessandro De Marchi (Ita) Israel Start-up Nation | 0:00:13 |
3 | Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:00:27 |
4 | Louis Vervaeke (Bel) Alpecin-Fenix | 0:00:29 |
5 | Jan Tratnik (Slo) Bahrain Victorious | |
6 | Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ | 0:00:44 |
7 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis | 0:00:49 |
8 | Nelson Oliveira (Por) Movistar Team | 0:00:57 |
9 | Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:01:33 |
10 | Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange | 0:01:36 |
11 | Egan Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers | 0:01:37 |
12 | Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo | |
13 | Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech | |
14 | Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain Victorious | |
15 | Hugh Carthy (GBr) EF Education-Nippo | |
16 | Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-QuickStep | 0:01:48 |
17 | Romain Bardet (Fra) Team DSM | |
18 | Simon Yates (GBr) Team BikeExchange | |
19 | Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation | |
20 | Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates | |
21 | Alberto Bettiol (Ita) EF Education-Nippo | |
22 | Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious | |
23 | Gianni Moscon (Ita) Ineos Grenadiers | 0:02:05 |
24 | Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team | |
25 | Domenico Pozzovivo (Ita) Team Qhubeka Assos | 0:02:11 |
26 | Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe | |
27 | Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo | |
28 | Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers | |
29 | Jai Hindley (Aus) Team DSM | |
30 | Daniel Martinez Poveda (Col) Ineos Grenadiers | |
31 | Marc Soler (Spa) Movistar Team | |
32 | Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange | |
33 | Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious | |
34 | Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-QuickStep | 0:02:51 |
35 | Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious | |
36 | Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo | |
37 | Tobias Foss (Nor) Jumbo-Visma | 0:03:06 |
38 | George Bennett (NZl) Jumbo-Visma | |
39 | Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo | |
40 | Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates | 0:03:31 |
41 | Harold Tejada Canacue (Col) Astana-Premier Tech | 0:03:52 |
42 | Tanel Kangert (Est) Team BikeExchange | |
43 | Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe | 0:04:07 |
44 | Márton Dina (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team | |
45 | Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma | 0:05:02 |
46 | Jhonatan Narvaez Prado (Ecu) Ineos Grenadiers | |
47 | Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:05:20 |
48 | James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep | 0:05:58 |
49 | João Almeida (Por) Deceuninck-QuickStep | |
50 | Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech | |
51 | Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ | |
52 | Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange | |
53 | Pieter Serry (Bel) Deceuninck-QuickStep | |
54 | Michael Storer (Aus) Team DSM | |
55 | Francesco Gavazzi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | |
56 | Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:06:12 |
57 | Patrick Bevin (NZl) Israel Start-up Nation | 0:06:59 |
58 | Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious | 0:07:56 |
59 | Victor Lafay (Fra) Cofidis | 0:08:24 |
60 | Mikkel Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep | 0:08:52 |
61 | Callum Scotson (Aus) Team BikeExchange | |
62 | Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo | |
63 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech | |
64 | Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech | |
65 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers | |
66 | Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education-Nippo | |
67 | François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team | 0:09:16 |
68 | Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team | |
69 | Davide Villella (Ita) Movistar Team | 0:12:22 |
70 | Einer Rubio Reyes (Col) Movistar Team | |
71 | Nicola Venchiarutti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec | |
72 | Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
73 | Giovanni Aleotti (Ita) Bora-Hansgrohe | 0:12:36 |
74 | Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe | |
75 | Nicolas Roche (Irl) Team DSM | |
76 | Jens Keukeleire (Bel) EF Education-Nippo | 0:13:55 |
77 | Gianni Vermeersch (Bel) Alpecin-Fenix | |
78 | Mauro Schmid (Swi) Team Qhubeka Assos | |
79 | Kilian Frankiny (Swi) Team Qhubeka Assos | |
80 | Christopher Hamilton (Aus) Team DSM | |
81 | Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team | |
82 | Alessandro Covi (Ita) UAE Team Emirates | |
83 | Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team | |
84 | Vadim Pronskiy (Kaz) Astana-Premier Tech | |
85 | Andrea Pasqualon (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
86 | Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ | |
87 | Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
88 | Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec | |
89 | Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep | |
90 | Nico Denz (Ger) Team DSM | |
91 | Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation | |
92 | Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo | |
93 | Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ | |
94 | Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ | |
95 | Edward Ravasi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | |
96 | Amanuel Gebreigzabhier (Eri) Trek-Segafredo | |
97 | Victor Campenaerts (Bel) Team Qhubeka Assos | |
98 | Jefferson Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec | |
99 | Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team | |
100 | Rafael Valls Ferri (Spa) Bahrain Victorious | 0:15:08 |
101 | Quinten Hermans (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:18:07 |
102 | Matteo Badilatti (Swi) Groupama-FDJ | 0:18:29 |
103 | Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe | 0:20:36 |
104 | Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo | |
105 | Michael Hepburn (Aus) Team BikeExchange | |
106 | Rémy Rochas (Fra) Cofidis | |
107 | Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers | |
108 | Lars van den Berg (Ned) Groupama-FDJ | |
109 | Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli-Sidermec | |
110 | Edoardo Affini (Ita) Jumbo-Visma | |
111 | Dario Cataldo (Ita) Movistar Team | |
112 | Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
113 | Tejay van Garderen (USA) EF Education-Nippo | |
114 | Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal | |
115 | Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers | 0:21:08 |
116 | Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates | 0:21:25 |
117 | Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe | 0:23:06 |
118 | Lukasz Wisniowski (Pol) Team Qhubeka Assos | |
119 | Lawrence Naesen (Bel) AG2R Citroën Team | |
120 | Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal | |
121 | Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
122 | Andrii Ponomar (Ukr) Androni Giocattoli-Sidermec | |
123 | Giovanni Visconti (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
124 | Filippo Tagliani (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec | |
125 | Natnael Berhane (Eri) Cofidis | |
126 | Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ | |
127 | Umberto Marengo (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
128 | Simon Pellaud (Swi) Androni Giocattoli-Sidermec | |
129 | Nikias Arndt (Ger) Team DSM | |
130 | Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe | |
131 | Maximilian Walscheid (Ger) Team Qhubeka Assos | |
132 | Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos | |
133 | Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Qhubeka Assos | |
134 | Senne Leysen (Bel) Alpecin-Fenix | |
135 | Eduardo Sepulveda (Arg) Androni Giocattoli-Sidermec | |
136 | Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
137 | Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates | |
138 | Matteo Jorgenson (USA) Movistar Team | |
139 | Mark Christian (GBr) Eolo-Kometa Cycling Team | |
140 | Jos van Emden (Ned) Jumbo-Visma | |
141 | Alex Dowsett (GBr) Israel Start-up Nation | |
142 | Paul Martens (Ger) Jumbo-Visma | |
143 | Matthias Brändle (Aut) Israel Start-up Nation | |
144 | Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech | |
145 | Dylan Groenewegen (Ned) Jumbo-Visma | |
146 | Alexis Gougeard (Fra) AG2R Citroën Team | |
147 | Clément Champoussin (Fra) AG2R Citroën Team | |
148 | Max Kanter (Ger) Team DSM | |
149 | David Dekker (Ned) Jumbo-Visma | |
150 | Davide Cimolai (Ita) Israel Start-up Nation | |
151 | Kobe Goossens (Bel) Lotto Soudal | |
152 | Julius van den Berg (Ned) EF Education-Nippo | |
153 | Simon Carr (GBr) EF Education-Nippo | |
154 | Vincenzo Albanese (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | |
155 | Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal | |
156 | Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep | |
157 | Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech | |
158 | Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious | |
159 | Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
160 | Taco van der Hoorn (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
161 | Oscar Riesebeek (Ned) Alpecin-Fenix | |
162 | Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix | |
163 | Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates | |
164 | Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe | |
165 | Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal | |
166 | Jimmy Janssens (Bel) Alpecin-Fenix | |
167 | Cameron Meyer (Aus) Team BikeExchange | |
168 | Alexander Krieger (Ger) Alpecin-Fenix | 0:24:35 |
169 | Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team | 0:24:48 |
170 | Fabio Sabatini (Ita) Cofidis | 0:25:42 |
171 | Samuele Zoccarato (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
172 | Samuele Rivi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:26:53 |
173 | Manuel Belletti (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | |
174 | Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
175 | Maximiliano Richeze (Arg) UAE Team Emirates | 0:27:53 |
176 | Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix | 0:28:10 |
177 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | 0:29:00 |
178 | Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo | |
179 | Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal | 0:30:48 |
180 | Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal | |
181 | Simone Consonni (Ita) Cofidis | 0:30:56 |
182 | Elia Viviani (Ita) Cofidis | |
183 | Attilio Viviani (Ita) Cofidis |
Klasyfikacja generalna:
1 | Alessandro De Marchi (Ita) Israel Start-up Nation | 13:50:44 |
2 | Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates | 0:00:22 |
3 | Louis Vervaeke (Bel) Alpecin-Fenix | 0:00:42 |
4 | Nelson Oliveira (Por) Movistar Team | 0:00:48 |
5 | Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ | 0:01:00 |
6 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis | 0:01:15 |
7 | Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech | 0:01:24 |
8 | Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-QuickStep | 0:01:28 |
9 | Alberto Bettiol (Ita) EF Education-Nippo | 0:01:37 |
10 | Hugh Carthy (GBr) EF Education-Nippo | 0:01:38 |
11 | Egan Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers | 0:01:39 |
12 | Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious | 0:01:43 |
13 | Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates | 0:01:44 |
14 | Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:01:47 |
15 | Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain Victorious | 0:01:49 |
16 | Simon Yates (GBr) Team BikeExchange | |
17 | Gianni Moscon (Ita) Ineos Grenadiers | 0:01:51 |
18 | Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo | 0:01:56 |
19 | Romain Bardet (Fra) Team DSM | 0:02:03 |
20 | Domenico Pozzovivo (Ita) Team Qhubeka Assos | 0:02:05 |
21 | Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation | 0:02:08 |
22 | Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers | |
23 | Daniel Martinez Poveda (Col) Ineos Grenadiers | 0:02:10 |
24 | Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious | 0:02:12 |
25 | Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo | 0:02:15 |
26 | Marc Soler (Spa) Movistar Team | 0:02:16 |
27 | Jai Hindley (Aus) Team DSM | 0:02:20 |
28 | Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team | 0:02:21 |
29 | Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe | 0:02:29 |
30 | Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange | 0:02:33 |
31 | Tobias Foss (Nor) Jumbo-Visma | 0:02:42 |
32 | Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-QuickStep | 0:02:52 |
33 | Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious | 0:02:55 |
34 | George Bennett (NZl) Jumbo-Visma | 0:03:10 |
35 | Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo | 0:03:16 |
36 | Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates | 0:03:23 |
37 | Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo | 0:03:26 |
38 | Harold Tejada Canacue (Col) Astana-Premier Tech | 0:03:56 |
39 | Tanel Kangert (Est) Team BikeExchange | 0:03:58 |
40 | Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma | 0:05:12 |
41 | Jhonatan Narvaez Prado (Ecu) Ineos Grenadiers | 0:05:15 |
42 | João Almeida (Por) Deceuninck-QuickStep | 0:05:38 |
43 | Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:05:49 |
44 | Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ | 0:06:01 |
45 | Michael Storer (Aus) Team DSM | 0:06:19 |
46 | James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep | 0:06:23 |
47 | Francesco Gavazzi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:06:36 |
48 | Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange | 0:06:45 |
49 | Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech | 0:06:58 |
50 | Patrick Bevin (NZl) Israel Start-up Nation | 0:07:06 |
51 | Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:07:07 |
52 | Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious | 0:07:57 |
53 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers | 0:08:42 |
54 | Mikkel Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep | 0:08:48 |
55 | Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech | |
56 | Victor Lafay (Fra) Cofidis | 0:08:51 |
57 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech | 0:08:55 |
58 | Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education-Nippo | 0:09:08 |
59 | Callum Scotson (Aus) Team BikeExchange | |
60 | Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo | 0:09:33 |
61 | Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team | 0:09:38 |
62 | Pieter Serry (Bel) Deceuninck-QuickStep | 0:09:41 |
63 | Jan Tratnik (Slo) Bahrain Victorious | 0:09:56 |
64 | Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange | 0:11:14 |
65 | Nicolas Roche (Irl) Team DSM | 0:12:39 |
66 | Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe | 0:12:51 |
67 | Davide Villella (Ita) Movistar Team | 0:12:53 |
68 | Einer Rubio Reyes (Col) Movistar Team | 0:13:11 |
69 | Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep | 0:13:36 |
70 | Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe | 0:13:41 |
71 | Victor Campenaerts (Bel) Team Qhubeka Assos | 0:13:50 |
72 | Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo | 0:13:59 |
73 | Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team | 0:14:01 |
74 | Kilian Frankiny (Swi) Team Qhubeka Assos | 0:14:07 |
75 | Alessandro Covi (Ita) UAE Team Emirates | 0:14:08 |
76 | Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team | |
77 | Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:14:12 |
78 | Christopher Hamilton (Aus) Team DSM | 0:14:13 |
79 | Gianni Vermeersch (Bel) Alpecin-Fenix | 0:14:19 |
80 | Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec | |
81 | Andrea Pasqualon (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:14:22 |
82 | Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team | 0:14:33 |
83 | Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ | 0:14:38 |
84 | Edward Ravasi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:14:42 |
85 | Jefferson Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec | 0:14:46 |
86 | Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation | 0:14:52 |
87 | Quinten Hermans (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:18:20 |
88 | Márton Dina (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:18:45 |
89 | François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team | 0:19:20 |
90 | Matteo Badilatti (Swi) Groupama-FDJ | 0:19:37 |
91 | Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers | 0:20:28 |
92 | Tejay van Garderen (USA) EF Education-Nippo | 0:20:38 |
93 | Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal | 0:20:44 |
94 | Lars van den Berg (Ned) Groupama-FDJ | 0:20:48 |
95 | Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers | 0:20:49 |
96 | Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:21:05 |
97 | Dario Cataldo (Ita) Movistar Team | 0:21:09 |
98 | Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli-Sidermec | 0:21:18 |
99 | Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates | 0:21:19 |
100 | Giovanni Aleotti (Ita) Bora-Hansgrohe | 0:22:22 |
101 | Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:22:27 |
102 | Rémy Rochas (Fra) Cofidis | 0:22:32 |
103 | Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe | 0:22:47 |
104 | Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech | 0:23:00 |
105 | Matteo Jorgenson (USA) Movistar Team | 0:23:05 |
106 | Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe | 0:23:06 |
107 | Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates | 0:23:10 |
108 | Nikias Arndt (Ger) Team DSM | 0:23:11 |
109 | Cameron Meyer (Aus) Team BikeExchange | |
110 | Clément Champoussin (Fra) AG2R Citroën Team | 0:23:15 |
111 | Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious | 0:23:22 |
112 | Mark Christian (GBr) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:23:30 |
113 | Mauro Schmid (Swi) Team Qhubeka Assos | 0:23:33 |
114 | Davide Cimolai (Ita) Israel Start-up Nation | |
115 | Taco van der Hoorn (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:23:34 |
116 | Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal | 0:23:40 |
117 | Eduardo Sepulveda (Arg) Androni Giocattoli-Sidermec | 0:23:44 |
118 | Nicola Venchiarutti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec | 0:23:46 |
119 | Simon Pellaud (Swi) Androni Giocattoli-Sidermec | 0:23:47 |
120 | Vadim Pronskiy (Kaz) Astana-Premier Tech | 0:23:49 |
121 | Amanuel Gebreigzabhier (Eri) Trek-Segafredo | 0:23:56 |
122 | Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:23:59 |
123 | Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:24:00 |
124 | Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ | 0:24:04 |
125 | Vincenzo Albanese (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:24:05 |
126 | Jens Keukeleire (Bel) EF Education-Nippo | 0:24:33 |
127 | Rafael Valls Ferri (Spa) Bahrain Victorious | 0:25:04 |
128 | Natnael Berhane (Eri) Cofidis | 0:25:24 |
129 | Samuele Zoccarato (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:26:30 |
130 | Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ | 0:26:58 |
131 | Nico Denz (Ger) Team DSM | 0:28:05 |
132 | Edoardo Affini (Ita) Jumbo-Visma | 0:29:41 |
133 | Elia Viviani (Ita) Cofidis | 0:31:06 |
134 | Simone Consonni (Ita) Cofidis | 0:31:17 |
135 | Alexis Gougeard (Fra) AG2R Citroën Team | 0:32:16 |
136 | Jos van Emden (Ned) Jumbo-Visma | 0:32:19 |
137 | Simon Carr (GBr) EF Education-Nippo | 0:32:41 |
138 | Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos | 0:32:43 |
139 | Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates | 0:32:45 |
140 | Paul Martens (Ger) Jumbo-Visma | 0:32:51 |
141 | Andrii Ponomar (Ukr) Androni Giocattoli-Sidermec | 0:33:03 |
142 | Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal | 0:33:04 |
143 | Max Kanter (Ger) Team DSM | 0:33:07 |
144 | Lawrence Naesen (Bel) AG2R Citroën Team | 0:33:15 |
145 | Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Qhubeka Assos | 0:33:17 |
146 | Maximilian Walscheid (Ger) Team Qhubeka Assos | 0:33:18 |
147 | Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe | 0:33:33 |
148 | Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep | 0:33:55 |
149 | Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo | 0:34:05 |
150 | Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:34:29 |
151 | Michael Hepburn (Aus) Team BikeExchange | 0:34:35 |
152 | Alexander Krieger (Ger) Alpecin-Fenix | 0:34:42 |
153 | Matthias Brändle (Aut) Israel Start-up Nation | 0:35:52 |
154 | Alex Dowsett (GBr) Israel Start-up Nation | 0:35:57 |
155 | Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech | 0:36:03 |
156 | Oscar Riesebeek (Ned) Alpecin-Fenix | 0:36:12 |
157 | Kobe Goossens (Bel) Lotto Soudal | 0:36:20 |
158 | Lukasz Wisniowski (Pol) Team Qhubeka Assos | |
159 | Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ | 0:36:27 |
160 | Fabio Sabatini (Ita) Cofidis | 0:36:39 |
161 | Giovanni Visconti (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:36:57 |
162 | Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe | 0:36:59 |
163 | David Dekker (Ned) Jumbo-Visma | 0:37:03 |
164 | Filippo Tagliani (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec | 0:37:04 |
165 | Samuele Rivi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:37:05 |
166 | Julius van den Berg (Ned) EF Education-Nippo | 0:37:10 |
167 | Senne Leysen (Bel) Alpecin-Fenix | 0:37:14 |
168 | Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix | 0:37:19 |
169 | Jimmy Janssens (Bel) Alpecin-Fenix | 0:37:29 |
170 | Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal | 0:37:33 |
171 | Dylan Groenewegen (Ned) Jumbo-Visma | 0:37:44 |
172 | Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:37:53 |
173 | Umberto Marengo (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:37:54 |
174 | Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix | 0:38:14 |
175 | Maximiliano Richeze (Arg) UAE Team Emirates | 0:38:30 |
176 | Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo | 0:38:54 |
177 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | 0:39:45 |
178 | Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team | 0:39:51 |
179 | Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:41:34 |
180 | Manuel Belletti (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:41:50 |
181 | Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal | 0:44:43 |
182 | Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal | 0:45:24 |
183 | Attilio Viviani (Ita) Cofidis | 0:45:54 |