Fot. Giro d'Italia / La Presse

Zupełnie niespodziewanie, zwycięstwem Joe Dombrowskiego (UAE Team Emirates) zakończył się czwarty etap tegorocznego Giro d’Italia. Liderem całego wyścigu został drugi na mecie Alessandro De Marchi (Israel Start-Up Nation).

Wtorkowy odcinek z Piacenzy do Sestoli, liczący 187 kilometrów, był pierwszym poważniejszym testem dla zawodników chcących liczyć się w walce o zwycięstwo w całym wyścigu. W sumie do pokonania było dziś aż 10 podjazdów, z czego trzy kategoryzowane. Co więcej, ostatni z nich, Colle Passerino (4,3 km; 9,5%) kończył się zaledwie 2,5 kilometra przed metą.

Niestety od samego rana było jasne, że rywalizacja w Apeninach nie będzie najłatwiejsza. W Piacenzie lał bowiem rzęsisty deszcz, który później wpływał chociażby na jakość transmisji telewizyjnej.

Dość szybko od peletonu oderwała się ucieczka dnia. Początkowo na czele znaleźli się Victor Campenaerts (Qhubeka – ASSOS) oraz Quinten Hermans (Intermarche – Wanty), lecz niedługo potem dojechali do nich także Filippo Zana, Samuele Zoccarato, Filippo Fiorelli (Bardiani CSF-Faizanè), Amanuel Ghebreigzabhier, Jacopo Mosca, Koen De Kort (Trek-Segafredo), Rein Taaramae (Intermarché-Wanty-Gobert), Joe Dombrowski, Valerio Conti (UAE Team Emirates), Filippo Tagliani, Nicola Venchiarutti (Androni-Giocattoli-Sidermec), Francesco Gavazzi, Marton Dina (Eolo-Kometa), Alessandro De Marchi (Israel Start-Up Nation), Pieter Serry (Deceuninck-QuickStep), Attila Valter (Groupama-FDJ), Nicolas Edet (Cofidis), Jan Tratnik (Bahrain Victorious), Chris Juul-Jensen (Team BikeExchange), Nelson Oliveira (Movistar), Andrea Vendrame (AG2R Citroën Team), Nico Denz (Team DSM) oraz Louis Vervaeke (Alpecin-Fenix). Bardzo silny odjazd dość szybko zbudował sobie około 6 minut przewagi, kiedy w peletonie, od samego początku, ciężko pracował lider wyścigu, Filippo Ganna (INEOS).

Pierwsza połowa etapu przebiegała bardzo spokojnie. Także ze względu na warunki pogodowe, tempo nie było wybitnie mocne, a to z kolei zaczynało pracować na korzyść harcowników, liczących nie tylko na sukces etapowy, ale także koszulkę lidera.

Kiedy wydawało się, że na pierwszym z kategoryzowanych podjazdów do pracy wezmą się inni, Ganna nie otrzymał wsparcia. Wówczas stało się jasne, że żadnego z liderów nie obchodziło przejęcie Maglia Rosa i obowiązków z nią związanych. Wykorzystać to postanowiło trio Taramae, Jull-Jensen i Hermans, które odskoczyło od współtowarzyszy ucieczki i zbudowało sobie przewagę nad peletonem dochodzącą aż do 8 minut!

Na podjeździe pod Montemolino Ganna musiał już odpuścić, lecz nadal niewielu kolarzy paliło się do przejęcia inicjatywy w grupie zasadniczej. Na czele z kolei utrzymali się już tylko Taramae i Jull-Jensen, którzy na wspomniany moment mieli około 1,5 minuty przewagi nad grupą goniącą, prowadzoną przez Alessandro De Marchiego.

Potencjalna strata nawet 10 minut w klasyfikacji generalnej do bardzo przyzwoitych górali nieco zaniepokoiła kolarzy ekipy Deceuninck – Quick Step, którzy ostatecznie postanowili nieco podkręcić tempo. To jednak długo niewiele dawało. Sytuacja nieco zmieniła się dopiero 25 kilometrów przed metą, kiedy na krótkim zjeździe mocniej pociągnął Matej Mohoric (Bahrain Victorius). Akcja Słoweńca nie tylko pozwoliła wówczas odrobić minutę do prowadzącego duetu, ale także mocno ograniczyć peleton.

Na nieoznakowanym podjeździe pod Montecreto, w peletonie na dobrze objęła rządy ekipa Bahrain Victorius. Tym razem mocne tempo zaczął narzucać Rafael Valls, który jeszcze bardziej uszczuplił grupę liderów, w której znajdowało się już zaledwie około 30 kolarzy. Jednocześnie Hiszpan pracujący na rzecz Mikela Landy zdołał zmniejszyć przewagę prowadzącego duetu do 6 minut i 20 sekund.

U podnóża decydującego podjazdu pod Colle Passerino, uciekinierzy mieli minutę przewagi nad grupą goniącą oraz 4,5 minuty przewagi nad peletonem. Mimo to sytuacja wciąż była bardzo rozwojowa. Wspinaczka była bowiem niezwykle trudna.

Kiedy tylko droga zaczęła się wznosić, w grupie goniącej tempo wyraźnie wzrosło, głównie za sprawą walczącego o koszulkę lidera Nelsona Oliveiry (Movistar), który wśród uciekinierów miał najmniejszą stratę do Filippo Ganny. Portugalczyk miał do tego bardzo solidne wsparcie, złożone m.in. ze wspomnianego już De Marchiego czy Louisa Vervaeke. Z tyłu z kolei niesamowicie mocne tempo narzucali kolarze Bahrain Victorius, którzy starali się jeszcze utrudnić ściganie.

5 kilometrów przed metą czołowa dwójka miała już zaledwie 20 sekund przewagi nad De Marchim i Joe Dombrowskim, co jasno dawało do zrozumienia, że Taramae i Jull-Jensen nie będą w stanie wygrać dzisiejszego etapu. W peletonie z kolei pierwsze bardzo poważne problemy miał… Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step).

500 metrów dalej Dombrowski i De Marchi byli już obok Taramae i Jull-Jensena.  Nie trzeba było długo czekać na poprawkę ze strony Amerykanina, na kole którego nie był w stanie utrzymać się już nikt, choć Alessandro De Marchi utrzymywał zaledwie kilkumetrową stratę. W peletonie swoich sił spróbował za to Giulio Ciccone (Trek – Segafredo), który zdołał zyskać kilkanaście sekund przewagi.

Gdy Dombrowski i goniący go De Marchi byli już niemal na szczycie, w grupie zasadniczej zaczęło się dziać za sprawą Mikela Landy (Bahrain Victorius). Bask dość szybko zdołał odjechać od najgroźniejszych rywali, momentalnie dościgając Giulio Ciccone i zmuszając pozostałych kolarzy do wzmożonej pogoni. Bardzo aktywni stali się wówczas Alexander Vlasov (Astana), Egan Bernal (INEOS) i Hugh Carthy (EF Pro Cycling). Cała trójka zdołała dojechać do wcześniej atakującego duetu, tworząc bardzo silną grupę uciekającą.

Ostatecznie po zwycięstwo etapowe sięgnął Joe Dombrowski, który do mety przyjechał z przewagą 13 sekund nad Alessandro De Marchim, co Włochowi dało prowadzenie w całym wyścigu. Wśród liderów, wspomniana wcześniej piątka dojechała do mety ze stratą minuty i 38 sekund. 11 sekund później kreskę przekroczyła liczniejsza grupka Remco Evenepoela (Deceuninck – Quick Step) i Simona Yatesa (BikeExchange). Nieco więcej stracili za to m.in. Vincenzo Nibali (Trek – Segafredo), Pavel Sivakov (INEOS) czy wspominany Joao Almeida.

Wyniki:

1 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates 4:58:38
2 Alessandro De Marchi (Ita) Israel Start-up Nation 0:00:13
3 Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:00:27
4 Louis Vervaeke (Bel) Alpecin-Fenix 0:00:29
5 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Victorious
6 Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ 0:00:44
7 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 0:00:49
8 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:00:57
9 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:01:33
10 Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange 0:01:36
11 Egan Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers 0:01:37
12 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo
13 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech
14 Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain Victorious
15 Hugh Carthy (GBr) EF Education-Nippo
16 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:01:48
17 Romain Bardet (Fra) Team DSM
18 Simon Yates (GBr) Team BikeExchange
19 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation
20 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates
21 Alberto Bettiol (Ita) EF Education-Nippo
22 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious
23 Gianni Moscon (Ita) Ineos Grenadiers 0:02:05
24 Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team
25 Domenico Pozzovivo (Ita) Team Qhubeka Assos 0:02:11
26 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
27 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo
28 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers
29 Jai Hindley (Aus) Team DSM
30 Daniel Martinez Poveda (Col) Ineos Grenadiers
31 Marc Soler (Spa) Movistar Team
32 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange
33 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious
34 Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:02:51
35 Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious
36 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo
37 Tobias Foss (Nor) Jumbo-Visma 0:03:06
38 George Bennett (NZl) Jumbo-Visma
39 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo
40 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:03:31
41 Harold Tejada Canacue (Col) Astana-Premier Tech 0:03:52
42 Tanel Kangert (Est) Team BikeExchange
43 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 0:04:07
44 Márton Dina (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team
45 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma 0:05:02
46 Jhonatan Narvaez Prado (Ecu) Ineos Grenadiers
47 Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:05:20
48 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep 0:05:58
49 João Almeida (Por) Deceuninck-QuickStep
50 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech
51 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
52 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange
53 Pieter Serry (Bel) Deceuninck-QuickStep
54 Michael Storer (Aus) Team DSM
55 Francesco Gavazzi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
56 Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:06:12
57 Patrick Bevin (NZl) Israel Start-up Nation 0:06:59
58 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious 0:07:56
59 Victor Lafay (Fra) Cofidis 0:08:24
60 Mikkel Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep 0:08:52
61 Callum Scotson (Aus) Team BikeExchange
62 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
63 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech
64 Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech
65 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers
66 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education-Nippo
67 François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team 0:09:16
68 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team
69 Davide Villella (Ita) Movistar Team 0:12:22
70 Einer Rubio Reyes (Col) Movistar Team
71 Nicola Venchiarutti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
72 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane'
73 Giovanni Aleotti (Ita) Bora-Hansgrohe 0:12:36
74 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe
75 Nicolas Roche (Irl) Team DSM
76 Jens Keukeleire (Bel) EF Education-Nippo 0:13:55
77 Gianni Vermeersch (Bel) Alpecin-Fenix
78 Mauro Schmid (Swi) Team Qhubeka Assos
79 Kilian Frankiny (Swi) Team Qhubeka Assos
80 Christopher Hamilton (Aus) Team DSM
81 Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team
82 Alessandro Covi (Ita) UAE Team Emirates
83 Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team
84 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana-Premier Tech
85 Andrea Pasqualon (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
86 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
87 Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
88 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
89 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep
90 Nico Denz (Ger) Team DSM
91 Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation
92 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
93 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ
94 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
95 Edward Ravasi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
96 Amanuel Gebreigzabhier (Eri) Trek-Segafredo
97 Victor Campenaerts (Bel) Team Qhubeka Assos
98 Jefferson Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec
99 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
100 Rafael Valls Ferri (Spa) Bahrain Victorious 0:15:08
101 Quinten Hermans (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:18:07
102 Matteo Badilatti (Swi) Groupama-FDJ 0:18:29
103 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 0:20:36
104 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
105 Michael Hepburn (Aus) Team BikeExchange
106 Rémy Rochas (Fra) Cofidis
107 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers
108 Lars van den Berg (Ned) Groupama-FDJ
109 Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli-Sidermec
110 Edoardo Affini (Ita) Jumbo-Visma
111 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team
112 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane'
113 Tejay van Garderen (USA) EF Education-Nippo
114 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
115 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers 0:21:08
116 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:21:25
117 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:23:06
118 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Qhubeka Assos
119 Lawrence Naesen (Bel) AG2R Citroën Team
120 Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal
121 Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane'
122 Andrii Ponomar (Ukr) Androni Giocattoli-Sidermec
123 Giovanni Visconti (Ita) Bardiani CSF Faizane'
124 Filippo Tagliani (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
125 Natnael Berhane (Eri) Cofidis
126 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
127 Umberto Marengo (Ita) Bardiani CSF Faizane'
128 Simon Pellaud (Swi) Androni Giocattoli-Sidermec
129 Nikias Arndt (Ger) Team DSM
130 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
131 Maximilian Walscheid (Ger) Team Qhubeka Assos
132 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos
133 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Qhubeka Assos
134 Senne Leysen (Bel) Alpecin-Fenix
135 Eduardo Sepulveda (Arg) Androni Giocattoli-Sidermec
136 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF Faizane'
137 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates
138 Matteo Jorgenson (USA) Movistar Team
139 Mark Christian (GBr) Eolo-Kometa Cycling Team
140 Jos van Emden (Ned) Jumbo-Visma
141 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-up Nation
142 Paul Martens (Ger) Jumbo-Visma
143 Matthias Brändle (Aut) Israel Start-up Nation
144 Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech
145 Dylan Groenewegen (Ned) Jumbo-Visma
146 Alexis Gougeard (Fra) AG2R Citroën Team
147 Clément Champoussin (Fra) AG2R Citroën Team
148 Max Kanter (Ger) Team DSM
149 David Dekker (Ned) Jumbo-Visma
150 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-up Nation
151 Kobe Goossens (Bel) Lotto Soudal
152 Julius van den Berg (Ned) EF Education-Nippo
153 Simon Carr (GBr) EF Education-Nippo
154 Vincenzo Albanese (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
155 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal
156 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep
157 Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech
158 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious
159 Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
160 Taco van der Hoorn (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
161 Oscar Riesebeek (Ned) Alpecin-Fenix
162 Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix
163 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates
164 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
165 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
166 Jimmy Janssens (Bel) Alpecin-Fenix
167 Cameron Meyer (Aus) Team BikeExchange
168 Alexander Krieger (Ger) Alpecin-Fenix 0:24:35
169 Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team 0:24:48
170 Fabio Sabatini (Ita) Cofidis 0:25:42
171 Samuele Zoccarato (Ita) Bardiani CSF Faizane'
172 Samuele Rivi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:26:53
173 Manuel Belletti (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
174 Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
175 Maximiliano Richeze (Arg) UAE Team Emirates 0:27:53
176 Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix 0:28:10
177 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:29:00
178 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo
179 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 0:30:48
180 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal
181 Simone Consonni (Ita) Cofidis 0:30:56
182 Elia Viviani (Ita) Cofidis
183 Attilio Viviani (Ita) Cofidis

 

Klasyfikacja generalna:

1 Alessandro De Marchi (Ita) Israel Start-up Nation 13:50:44
2 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates 0:00:22
3 Louis Vervaeke (Bel) Alpecin-Fenix 0:00:42
4 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:00:48
5 Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ 0:01:00
6 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 0:01:15
7 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech 0:01:24
8 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:01:28
9 Alberto Bettiol (Ita) EF Education-Nippo 0:01:37
10 Hugh Carthy (GBr) EF Education-Nippo 0:01:38
11 Egan Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers 0:01:39
12 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious 0:01:43
13 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates 0:01:44
14 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:01:47
15 Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain Victorious 0:01:49
16 Simon Yates (GBr) Team BikeExchange
17 Gianni Moscon (Ita) Ineos Grenadiers 0:01:51
18 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo 0:01:56
19 Romain Bardet (Fra) Team DSM 0:02:03
20 Domenico Pozzovivo (Ita) Team Qhubeka Assos 0:02:05
21 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation 0:02:08
22 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers
23 Daniel Martinez Poveda (Col) Ineos Grenadiers 0:02:10
24 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious 0:02:12
25 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:02:15
26 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:02:16
27 Jai Hindley (Aus) Team DSM 0:02:20
28 Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team 0:02:21
29 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:02:29
30 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange 0:02:33
31 Tobias Foss (Nor) Jumbo-Visma 0:02:42
32 Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:02:52
33 Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious 0:02:55
34 George Bennett (NZl) Jumbo-Visma 0:03:10
35 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo 0:03:16
36 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:03:23
37 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo 0:03:26
38 Harold Tejada Canacue (Col) Astana-Premier Tech 0:03:56
39 Tanel Kangert (Est) Team BikeExchange 0:03:58
40 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma 0:05:12
41 Jhonatan Narvaez Prado (Ecu) Ineos Grenadiers 0:05:15
42 João Almeida (Por) Deceuninck-QuickStep 0:05:38
43 Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:05:49
44 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 0:06:01
45 Michael Storer (Aus) Team DSM 0:06:19
46 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep 0:06:23
47 Francesco Gavazzi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:06:36
48 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange 0:06:45
49 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech 0:06:58
50 Patrick Bevin (NZl) Israel Start-up Nation 0:07:06
51 Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:07:07
52 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious 0:07:57
53 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers 0:08:42
54 Mikkel Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep 0:08:48
55 Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech
56 Victor Lafay (Fra) Cofidis 0:08:51
57 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech 0:08:55
58 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education-Nippo 0:09:08
59 Callum Scotson (Aus) Team BikeExchange
60 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:09:33
61 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team 0:09:38
62 Pieter Serry (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:09:41
63 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Victorious 0:09:56
64 Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange 0:11:14
65 Nicolas Roche (Irl) Team DSM 0:12:39
66 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe 0:12:51
67 Davide Villella (Ita) Movistar Team 0:12:53
68 Einer Rubio Reyes (Col) Movistar Team 0:13:11
69 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:13:36
70 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 0:13:41
71 Victor Campenaerts (Bel) Team Qhubeka Assos 0:13:50
72 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:13:59
73 Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team 0:14:01
74 Kilian Frankiny (Swi) Team Qhubeka Assos 0:14:07
75 Alessandro Covi (Ita) UAE Team Emirates 0:14:08
76 Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team
77 Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:14:12
78 Christopher Hamilton (Aus) Team DSM 0:14:13
79 Gianni Vermeersch (Bel) Alpecin-Fenix 0:14:19
80 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
81 Andrea Pasqualon (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:14:22
82 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:14:33
83 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 0:14:38
84 Edward Ravasi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:14:42
85 Jefferson Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec 0:14:46
86 Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation 0:14:52
87 Quinten Hermans (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:18:20
88 Márton Dina (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team 0:18:45
89 François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team 0:19:20
90 Matteo Badilatti (Swi) Groupama-FDJ 0:19:37
91 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers 0:20:28
92 Tejay van Garderen (USA) EF Education-Nippo 0:20:38
93 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:20:44
94 Lars van den Berg (Ned) Groupama-FDJ 0:20:48
95 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers 0:20:49
96 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:21:05
97 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team 0:21:09
98 Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli-Sidermec 0:21:18
99 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:21:19
100 Giovanni Aleotti (Ita) Bora-Hansgrohe 0:22:22
101 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:22:27
102 Rémy Rochas (Fra) Cofidis 0:22:32
103 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 0:22:47
104 Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech 0:23:00
105 Matteo Jorgenson (USA) Movistar Team 0:23:05
106 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:23:06
107 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:23:10
108 Nikias Arndt (Ger) Team DSM 0:23:11
109 Cameron Meyer (Aus) Team BikeExchange
110 Clément Champoussin (Fra) AG2R Citroën Team 0:23:15
111 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious 0:23:22
112 Mark Christian (GBr) Eolo-Kometa Cycling Team 0:23:30
113 Mauro Schmid (Swi) Team Qhubeka Assos 0:23:33
114 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-up Nation
115 Taco van der Hoorn (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:23:34
116 Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal 0:23:40
117 Eduardo Sepulveda (Arg) Androni Giocattoli-Sidermec 0:23:44
118 Nicola Venchiarutti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:23:46
119 Simon Pellaud (Swi) Androni Giocattoli-Sidermec 0:23:47
120 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana-Premier Tech 0:23:49
121 Amanuel Gebreigzabhier (Eri) Trek-Segafredo 0:23:56
122 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:23:59
123 Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:24:00
124 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ 0:24:04
125 Vincenzo Albanese (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:24:05
126 Jens Keukeleire (Bel) EF Education-Nippo 0:24:33
127 Rafael Valls Ferri (Spa) Bahrain Victorious 0:25:04
128 Natnael Berhane (Eri) Cofidis 0:25:24
129 Samuele Zoccarato (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:26:30
130 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ 0:26:58
131 Nico Denz (Ger) Team DSM 0:28:05
132 Edoardo Affini (Ita) Jumbo-Visma 0:29:41
133 Elia Viviani (Ita) Cofidis 0:31:06
134 Simone Consonni (Ita) Cofidis 0:31:17
135 Alexis Gougeard (Fra) AG2R Citroën Team 0:32:16
136 Jos van Emden (Ned) Jumbo-Visma 0:32:19
137 Simon Carr (GBr) EF Education-Nippo 0:32:41
138 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos 0:32:43
139 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 0:32:45
140 Paul Martens (Ger) Jumbo-Visma 0:32:51
141 Andrii Ponomar (Ukr) Androni Giocattoli-Sidermec 0:33:03
142 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 0:33:04
143 Max Kanter (Ger) Team DSM 0:33:07
144 Lawrence Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 0:33:15
145 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Qhubeka Assos 0:33:17
146 Maximilian Walscheid (Ger) Team Qhubeka Assos 0:33:18
147 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 0:33:33
148 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:33:55
149 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo 0:34:05
150 Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:34:29
151 Michael Hepburn (Aus) Team BikeExchange 0:34:35
152 Alexander Krieger (Ger) Alpecin-Fenix 0:34:42
153 Matthias Brändle (Aut) Israel Start-up Nation 0:35:52
154 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-up Nation 0:35:57
155 Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech 0:36:03
156 Oscar Riesebeek (Ned) Alpecin-Fenix 0:36:12
157 Kobe Goossens (Bel) Lotto Soudal 0:36:20
158 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Qhubeka Assos
159 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ 0:36:27
160 Fabio Sabatini (Ita) Cofidis 0:36:39
161 Giovanni Visconti (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:36:57
162 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 0:36:59
163 David Dekker (Ned) Jumbo-Visma 0:37:03
164 Filippo Tagliani (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:37:04
165 Samuele Rivi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:37:05
166 Julius van den Berg (Ned) EF Education-Nippo 0:37:10
167 Senne Leysen (Bel) Alpecin-Fenix 0:37:14
168 Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix 0:37:19
169 Jimmy Janssens (Bel) Alpecin-Fenix 0:37:29
170 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 0:37:33
171 Dylan Groenewegen (Ned) Jumbo-Visma 0:37:44
172 Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:37:53
173 Umberto Marengo (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:37:54
174 Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix 0:38:14
175 Maximiliano Richeze (Arg) UAE Team Emirates 0:38:30
176 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo 0:38:54
177 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:39:45
178 Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team 0:39:51
179 Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:41:34
180 Manuel Belletti (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:41:50
181 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 0:44:43
182 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 0:45:24
183 Attilio Viviani (Ita) Cofidis 0:45:54
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments