fot. Giro d'Italia

Tim Merlier wygrał po finiszu peletonu drugi etap wyścigu Giro d’Italia. Tym samym drużyna Alpecin-Fenix zaliczyła wymarzony debiut w wyścigu Giro d’Italia. Drugi finiszował Elia Viviani (Cofidis), zaś trzeci Giaccomo Nizzolo (Qhubeka Assos). Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Filippo Ganna (INEOS).  

W niedzielę na kolarzy startujących w 104. edycji wyścigu Giro d’Italia czekał pierwszy etap ze startu wspólnego. Po zmaganiach w jeździe indywidualnej na czas w Turynie w menu znalazł się płaski etap dla sprinterów ze Stupinigi do Novary w Piemoncie. Na liczącej 179 kilometrów trasie znajdowała się symboliczna górska premia czwartej kategorii oraz dwa lotne finisze, otwierające bój o maglia ciclamino. Ostatnie 600 metrów to szeroka prosta, a zatem faworyzująca raczej tzw. “czystych sprinterów” pokroju Caleba Ewana (Lotto-Soudal), który według wielu ekspertów był największym faworytem do zwycięstwa na drugim etapie.

Ucieczkę dnia stworzyło trzech Włochów reprezentujących drużyny drugiej dywizji: Filippo Tagliani (Androni Giocattoli-Sidermec), Umberto Marengo (Bardiani-CSF-Faizanè) oraz Vincenzo Albanese (EOLO-Kometa). Początkowo ich przewaga urosła do 5 minut, ale gdy do mety pozostało mniej niż 100 kilometrów peleton ustabilizował stratę do prowadzącego tria, która w tym momencie wynosiła już tylko poniżej dwóch minut.

W pierwszej fazie etapu odpowiedzialność za pracę w peletonie wzięły przede wszystkim drużyny Jumbo-Visma oraz Lotto-Soudal, z których pracowali odpowiednio Paul Martens oraz Thomas De Gendt. Nieco później włączyła się również BORA-hansgrohe, co oznaczało, że na czele peletonu obserwowaliśmy niezastąpionego w tej roli “Czarka” Benedettiego.

Pierwszym bardziej żywym momentem podczas drugiego etapu był sprint na górską premię Montechiaro d’Asti, który rozegrali między sobą uciekinierzy. Najszybszy był Albanese, co oznaczało, że zapewnił sobie koszulkę najlepszego górala. Także Włoch był pierwszym, który 74 kilometry przed metą zakończył ucieczkę dnia, wracając do peletonu z powodu defektu. W tym momencie przewaga pozostałej na czele dwójki wynosiła półtorej minuty.

Pierwszą lotną premię umiejscowioną w Tricerro na 139. kilometrze wygrał Filippo Tagliani, natomiast z dość kuriozalną sytuacją mieliśmy do czynienia w momencie, gdy ścigał się peleton. Organizatorzy ustawili bowiem dwa banery – ten informujący, że do mety pozostało 40 kilometrów oraz ten właściwy oznaczający lotną premię – dość blisko siebie. To zmyliło Elię Vivianiego, który odpuścił walkę pod pierwszym banerem, będąc przekonanym, że wygrał lotny finisz. Tymczasem zrobił to Fernando Gaviria, który jako pierwszy przejechał przez właściwe miejsce.

Do drugiego dzisiejszego dnia lotnego finiszu nie dojechali już uciekinierzy, którzy zostali doścignięci tuż przed tą rozgrywką w Vercelli. Tym razem najszybszy był lider wyścigu Filippo Ganna, który tym samym powiększył swój dorobek o 3 sekundy. Drugi był aktywny Remco Evenepoel, zaś jedna sekundka powędrowała na konto także kolarza INEOS Grenadiers Gianni Moscona.

Po doścignięciu uciekinierów i rozegraniu wszystkich premii w niedzielnym menu, peleton rozpoczął przygotowania do masowego sprintu. Na ostatnich dziesięciu kilometrach prędkość, z jaką poruszał się peleton wynosiła od 50 do nawet ponad 60 km/h, zatem było naprawdę szybko.

Na ostatnich kilkuset metrach okazało się, że na najlepsze pozycje zostali rozprowadzeni Viviani, Nizzolo oraz Merlier. I chociaż wydawało się, że na idealnej pozycji jest mistrz Europy, to chyba jednak zabrakło mu “tego czegoś”, by pokonać bardzo eksplozywnego i szybkiego dzisiaj Tima Merliera, który ma za sobą znakomitą kampanię wiosennych klasyków. Kluczowy dla największych faworytów okazał się również ostatni prawy zakręt, na którym tacy kolarze jak Gaviria, Ewan czy Sagan nie byli najlepiej ulokowani. Czwarty finiszował wracający po dyskwalifikacji za spowodowanie kraksy Fabio Jakobsena w Tour de Pologne Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma).

Przekraczając linię mety Merlier pokazał literkę “W” upamiętniając tym samym Woutera Weylandtsa, który zginał podczas Giro d’Italia dokładnie 10 lat temu.

Wyniki drugiego etapu:

1 Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix 4:21:09
2 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos
3 Elia Viviani (Ita) Cofidis
4 Dylan Groenewegen (Ned) Jumbo-Visma
5 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
6 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo
7 Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’
8 Lawrence Naesen (Bel) AG2R Citroën Team
9 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-up Nation
10 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal
11 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates
12 Max Kanter (Ger) Team DSM
13 Manuel Belletti (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
14 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
15 Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
16 Egan Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers
17 Quinten Hermans (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
18 David Dekker (Ned) Jumbo-Visma
19 Marc Soler (Spa) Movistar Team
20 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers
21 Simone Consonni (Ita) Cofidis
22 Andrea Pasqualon (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
23 Maximiliano Richeze (Arg) UAE Team Emirates
24 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates
25 Nico Denz (Ger) Team DSM
26 Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane’
27 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo
28 Gianni Vermeersch (Bel) Alpecin-Fenix
29 Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team
30 Alessandro Covi (Ita) UAE Team Emirates
31 Alexander Krieger (Ger) Alpecin-Fenix
32 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
33 Fabio Sabatini (Ita) Cofidis
34 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo
35 Romain Bardet (Fra) Team DSM
36 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo
37 Jai Hindley (Aus) Team DSM
38 Amanuel Gebreigzabhier (Eri) Trek-Segafredo
39 Patrick Bevin (NZl) Israel Start-up Nation
40 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF Faizane’
41 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Qhubeka Assos
42 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
43 Nikias Arndt (Ger) Team DSM
44 Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix
45 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers
46 Victor Campenaerts (Bel) Team Qhubeka Assos
47 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech
48 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates
49 Mikkel Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep
50 João Almeida (Por) Deceuninck-QuickStep
51 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
52 Natnael Berhane (Eri) Cofidis
53 Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech
54 Jens Keukeleire (Bel) EF Education-Nippo
55 Gianni Moscon (Ita) Ineos Grenadiers
56 Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious
57 Daniel Martinez Poveda (Col) Ineos Grenadiers
58 Edward Ravasi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
59 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo
60 Jos van Emden (Ned) Jumbo-Visma
61 Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal
62 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
63 Hugh Carthy (GBr) EF Education-Nippo
64 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation
65 Nicola Venchiarutti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
66 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-up Nation
67 Davide Villella (Ita) Movistar Team
68 Alberto Bettiol (Ita) EF Education-Nippo
69 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates
70 Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech
71 Francesco Gavazzi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
72 Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain Victorious
73 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe
74 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal
75 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
76 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
77 Michael Hepburn (Aus) Team BikeExchange
78 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious
79 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep
80 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
81 Kobe Goossens (Bel) Lotto Soudal
82 Maximilian Walscheid (Ger) Team Qhubeka Assos
83 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech
84 Simon Yates (GBr) Team BikeExchange
85 Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
86 Cameron Meyer (Aus) Team BikeExchange
87 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange
88 Mauro Schmid (Swi) Team Qhubeka Assos
89 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma
90 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech
91 Attilio Viviani (Ita) Cofidis
92 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team
93 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
94 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education-Nippo
95 Nicolas Roche (Irl) Team DSM
96 Tejay van Garderen (USA) EF Education-Nippo
97 Julius van den Berg (Ned) EF Education-Nippo
98 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep
99 Jefferson Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec
100 Tobias Foss (Nor) Jumbo-Visma
101 Edoardo Affini (Ita) Jumbo-Visma
102 Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-QuickStep
103 George Bennett (NZl) Jumbo-Visma
104 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-QuickStep
105 Einer Rubio Reyes (Col) Movistar Team
106 Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation
107 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
108 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Victorious
109 Alessandro De Marchi (Ita) Israel Start-up Nation
110 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
111 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious
112 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana-Premier Tech
113 Matthias Brändle (Aut) Israel Start-up Nation
114 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
115 Giovanni Aleotti (Ita) Bora-Hansgrohe
116 Simon Pellaud (Swi) Androni Giocattoli-Sidermec
117 Louis Vervaeke (Bel) Alpecin-Fenix
118 Taco van der Hoorn (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
119 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team
120 Tanel Kangert (Est) Team BikeExchange
121 Rémy Rochas (Fra) Cofidis
122 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ
123 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
124 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’
125 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious
126 François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team
127 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious
128 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
129 Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
130 Kilian Frankiny (Swi) Team Qhubeka Assos
131 Andrii Ponomar (Ukr) Androni Giocattoli-Sidermec
132 Clément Champoussin (Fra) AG2R Citroën Team
133 Domenico Pozzovivo (Ita) Team Qhubeka Assos
134 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane’
135 Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ
136 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
137 Lars van den Berg (Ned) Groupama-FDJ
138 Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
139 Umberto Marengo (Ita) Bardiani CSF Faizane’
140 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
141 Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli-Sidermec
142 Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team
143 Eduardo Sepulveda (Arg) Androni Giocattoli-Sidermec
144 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal
145 Filippo Tagliani (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
146 Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange
147 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep
148 Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech
149 Harold Tejada Canacue (Col) Astana-Premier Tech
150 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange
151 Alexis Gougeard (Fra) AG2R Citroën Team
152 Simon Carr (GBr) EF Education-Nippo
153 Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
154 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
155 Samuele Rivi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
156 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
157 Victor Lafay (Fra) Cofidis
158 Jhonatan Narvaez Prado (Ecu) Ineos Grenadiers
159 Giovanni Visconti (Ita) Bardiani CSF Faizane’
160 Callum Scotson (Aus) Team BikeExchange
161 Matteo Jorgenson (USA) Movistar Team
162 Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team
163 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers
164 Christopher Hamilton (Aus) Team DSM
165 Michael Storer (Aus) Team DSM
166 Senne Leysen (Bel) Alpecin-Fenix
167 Márton Dina (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team
168 Oscar Riesebeek (Ned) Alpecin-Fenix
169 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers
170 Samuele Zoccarato (Ita) Bardiani CSF Faizane’
171 Paul Martens (Ger) Jumbo-Visma
172 Jimmy Janssens (Bel) Alpecin-Fenix
173 Mark Christian (GBr) Eolo-Kometa Cycling Team
174 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
175 Vincenzo Albanese (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
176 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Qhubeka Assos
177 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
178 Rafael Valls Ferri (Spa) Bahrain Victorious 0:00:35
179 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
180 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
181 Matteo Badilatti (Swi) Groupama-FDJ
182 Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team 0:00:45
183 Pieter Serry (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:02:33
DNS Krists Neilands (Lat) Israel Start-up Nation

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers 4:29:53
2 Edoardo Affini (Ita) Jumbo-Visma 0:00:13
3 Tobias Foss (Nor) Jumbo-Visma 0:00:16
4 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:00:20
5 João Almeida (Por) Deceuninck-QuickStep
6 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:00:21
7 Jos van Emden (Ned) Jumbo-Visma
8 Maximilian Walscheid (Ger) Team Qhubeka Assos 0:00:22
9 Matthias Brändle (Aut) Israel Start-up Nation 0:00:25
10 Gianni Moscon (Ita) Ineos Grenadiers 0:00:26
11 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech 0:00:27
12 Alberto Bettiol (Ita) EF Education-Nippo 0:00:29
13 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers 0:00:30
14 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-up Nation
15 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 0:00:31
16 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:32
17 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
18 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 0:00:33
19 Alessandro De Marchi (Ita) Israel Start-up Nation
20 Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech 0:00:34
21 Domenico Pozzovivo (Ita) Team Qhubeka Assos
22 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
23 Victor Campenaerts (Bel) Team Qhubeka Assos 0:00:35
24 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Victorious
25 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious
26 David Dekker (Ned) Jumbo-Visma
27 Mikkel Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep 0:00:36
28 Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech
29 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates
30 Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech
31 Michael Hepburn (Aus) Team BikeExchange 0:00:37
32 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers
33 Daniel Martinez Poveda (Col) Ineos Grenadiers 0:00:39
34 Matteo Jorgenson (USA) Movistar Team
35 Hugh Carthy (GBr) EF Education-Nippo 0:00:41
36 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious
37 Simon Yates (GBr) Team BikeExchange
38 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious
39 Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-QuickStep
40 Egan Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers 0:00:42
41 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
42 Tejay van Garderen (USA) EF Education-Nippo
43 Julius van den Berg (Ned) EF Education-Nippo
44 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
45 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech 0:00:43
46 Nicolas Roche (Irl) Team DSM
47 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
48 Simon Carr (GBr) EF Education-Nippo
49 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:00:44
50 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo
51 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
52 George Bennett (NZl) Jumbo-Visma
53 Harold Tejada Canacue (Col) Astana-Premier Tech
54 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
55 Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious
56 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:00:45
57 Nikias Arndt (Ger) Team DSM
58 Oscar Riesebeek (Ned) Alpecin-Fenix
59 Cameron Meyer (Aus) Team BikeExchange
60 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos
61 Tanel Kangert (Est) Team BikeExchange 0:00:46
62 Mauro Schmid (Swi) Team Qhubeka Assos
63 Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team
64 Senne Leysen (Bel) Alpecin-Fenix
65 Maximiliano Richeze (Arg) UAE Team Emirates 0:00:47
66 Patrick Bevin (NZl) Israel Start-up Nation
67 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates
68 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:00:48
69 Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange
70 Nico Denz (Ger) Team DSM
71 Jens Keukeleire (Bel) EF Education-Nippo
72 Clément Champoussin (Fra) AG2R Citroën Team 0:00:49
73 Jai Hindley (Aus) Team DSM
74 Elia Viviani (Ita) Cofidis 0:00:50
75 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo
76 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma
77 Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix 0:00:51
78 Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain Victorious 0:00:52
79 Lars van den Berg (Ned) Groupama-FDJ
80 Kilian Frankiny (Swi) Team Qhubeka Assos
81 Jhonatan Narvaez Prado (Ecu) Ineos Grenadiers 0:00:53
82 Kobe Goossens (Bel) Lotto Soudal
83 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Qhubeka Assos
84 Quinten Hermans (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
85 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers
86 Alessandro Covi (Ita) UAE Team Emirates
87 Paul Martens (Ger) Jumbo-Visma
88 Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team
89 Louis Vervaeke (Bel) Alpecin-Fenix
90 Giovanni Aleotti (Ita) Bora-Hansgrohe 0:00:54
91 Romain Bardet (Fra) Team DSM 0:00:55
92 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe
93 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
94 Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ 0:00:56
95 Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team
96 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious
97 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education-Nippo
98 Callum Scotson (Aus) Team BikeExchange
99 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:00:57
100 Vincenzo Albanese (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
101 Christopher Hamilton (Aus) Team DSM 0:00:58
102 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
103 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 0:00:59
104 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo
105 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep
106 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation 0:01:00
107 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
108 Michael Storer (Aus) Team DSM 0:01:01
109 Jimmy Janssens (Bel) Alpecin-Fenix
110 Simone Consonni (Ita) Cofidis
111 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team 0:01:02
112 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana-Premier Tech
113 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo
114 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange
115 Gianni Vermeersch (Bel) Alpecin-Fenix 0:01:04
116 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
117 Mark Christian (GBr) Eolo-Kometa Cycling Team
118 Rémy Rochas (Fra) Cofidis
119 Andrii Ponomar (Ukr) Androni Giocattoli-Sidermec 0:01:05
120 Alexis Gougeard (Fra) AG2R Citroën Team
121 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep
122 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal
123 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 0:01:06
124 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
125 Fabio Sabatini (Ita) Cofidis 0:01:07
126 Andrea Pasqualon (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
127 Victor Lafay (Fra) Cofidis
128 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo 0:01:08
129 Max Kanter (Ger) Team DSM 0:01:09
130 Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
131 Amanuel Gebreigzabhier (Eri) Trek-Segafredo
132 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’
133 Davide Villella (Ita) Movistar Team 0:01:11
134 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates 0:01:12
135 Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix
136 François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team
137 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:01:13
138 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-up Nation
139 Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
140 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team
141 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 0:01:14
142 Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal
143 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo 0:01:15
144 Alexander Krieger (Ger) Alpecin-Fenix
145 Márton Dina (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team 0:01:16
146 Dylan Groenewegen (Ned) Jumbo-Visma
147 Lawrence Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 0:01:17
148 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ
149 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:01:18
150 Francesco Gavazzi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
151 Eduardo Sepulveda (Arg) Androni Giocattoli-Sidermec
152 Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:01:19
153 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Qhubeka Assos
154 Samuele Rivi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:01:20
155 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:01:21
156 Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli-Sidermec 0:01:22
157 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 0:01:23
158 Taco van der Hoorn (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:01:24
159 Simon Pellaud (Swi) Androni Giocattoli-Sidermec
160 Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:01:25
161 Natnael Berhane (Eri) Cofidis 0:01:26
162 Umberto Marengo (Ita) Bardiani CSF Faizane’
163 Edward Ravasi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:01:27
164 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange
165 Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:01:28
166 Samuele Zoccarato (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:01:29
167 Einer Rubio Reyes (Col) Movistar Team
168 Giovanni Visconti (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:01:30
169 Jefferson Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec 0:01:31
170 Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:01:33
171 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF Faizane’
172 Nicola Venchiarutti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:01:34
173 Manuel Belletti (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:01:35
174 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
175 Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
176 Attilio Viviani (Ita) Cofidis 0:01:36
177 Filippo Tagliani (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:01:37
178 Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation
179 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech 0:01:40
180 Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team 0:01:41
181 Matteo Badilatti (Swi) Groupama-FDJ 0:01:48
182 Rafael Valls Ferri (Spa) Bahrain Victorious 0:01:51
183 Pieter Serry (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:03:28
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Waldek
Waldek

Super relacja, czekamy na kolejne etapy!