fot. Getty Images

Team BikeExchange ogłosił swój skład na Giro d’Italia. Zgodnie z zapowiedziami liderem ekipy będzie Simon Yates.

Brytyjczyk ma z włoskim wyścigiem niewyrównane rachunki od 2018 roku, kiedy koszmarny występ na przedostatnim górskim etapie pozbawił go nie tylko bliskiego, jak się wydawało, zwycięstwa, ale także w ogóle miejsca w czołówce klasyfikacji generalnej. Niestety w 2019 roku Yatesowi nie udało się zmazać tej plamy (był dopiero 8.), natomiast ostatnio musiał wycofać się z uwagi na wykrytego u niego koronawirusa.

W tym roku przyjedzie na wyścig o Maglia Rosa w bardzo dobrej formie – po zwycięstwie w Tour of the Alps stał się zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa. Tym bardziej, że forma Egana Bernala i Remco Evenepoela, którzy w normalnych okolicznościach byliby jego najgroźniejszymi rywalami, jest wielką niewiadomą. Może więc w tym roku jego miłość do jednej z największych kolarskich imprez w końcu przełoży się na konkretny wynik.

Cenię Giro d’Italia za wiele rzeczy: za trasy, za jedzenie, za fanów. Naprawdę uwielbiam ścigać się we Włoszech – to wspaniałe miejsce, by być kolarzem. W tym roku trasa wygląda na bardzo trudną, choć będzie się nieco różnić od tej, którą pamiętam z poprzednich edycji – będą na przykład dwie czasówki. Może i nie jestem mistrzem w tej specjalizacji, ale zrobię wszystko, by zminimalizować straty. 

Na kilku etapach pojawią się także szutry, jeden z nich ma naprawdę dużo gravelowych sekcji, w tym jedną, zajmującą połowę finałowego podjazdu. Cóż, to powinien być wymagający wyścig, ale to przecież nic nowego. Giro nigdy nie jest łatwe.

Zespół, który ze mną przyjedzie, będzie składał się głównie z zawodników, którzy wspomagali mnie podczas Tour of The Alps. Myślę, że udało nam się tam zgrać. Nasza współpraca układała się naprawdę dobrze i każdy z nas po prostu nie może doczekać się wyścigu.

– powiedział Yates, a dla potwierdzenia jego słów można dodać, że jedynym zawodnikiem, który wystąpił w Tour of The Alps, a nie pojedzie na Giro d’Italia jest Kevin Colleoni. Zamiast niego pojadą Michael Hepburn i Chris Juul-Jensen.

Skład Team Bike-Exchange na Giro d’Italia 2021:

Michael Hepburn (AUS), Chris Juul-Jensen (DEN), Tanel Kangert (EST), Cameron Meyer (AUS), Mikel Nieve (SPA), Nick Schultz (AUS), Callum Scotson (AUS), Simon Yates (GBR)

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments