fot. Movistar Team

Do startu tegorocznej edycji Giro d’Italia (8-30 maja) pozostał już niespełna tydzień. Kolejnymi drużynami, które potwierdziły swoje składy na pierwszy Wielki Tour w sezonie 2021 są Movistar Team i Bahrain – Victorious. Ekipom tym będą przewodzić byli zespołowi koledzy – odpowiednio Marc Soler i Mikel Landa.

Drużyna Movistar Team przyjeżdża do Włoch z jasnym celem – walką o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. Liderem hiszpańskiej formacji będzie Marc Soler, który kończył już Wielki Tour w czołowej dziesiątce (Vuelta a Espana 2019; 9. miejsce). Wtedy pełnił on jednak rolę pomocnika, więc tegoroczny wyścig Giro d’Italia będzie dla niego pierwszą szansą na pokazanie się z dobrej strony mając podporządkowaną pod siebie całą drużynę.

Hiszpan jest aktualnie w świetnej dyspozycji – zajął czwarte miejsce w Tour de Romandie, gdzie wygrał jeden z etapów – przez co znajduje się w gronie faworytów do wysokiej pozycji w klasyfikacji generalnej Giro. To zadanie mogą ułatwić mu drużynowi koledzy – Matteo Jorgenson, Einer Rubio, Nelson Oliveira, Dario Cataldo, Albert Torres, Davide Villella oraz Antonio Pedrero. Będą oni wspierać swojego lidera, ale najprawdopodobniej dostaną też szansę na jazdę na własne konto na poszczególnych etapach.

Na wysokie miejsce w generalce liczy też Mikel Landa, który jeszcze niedawno ścigał się w barwach ekipy Eusebio Unzue. Bask planowo ma być jedynym liderem drużyny z Bliskiego Wschodu na Giro d’Italia, w którym w przeszłości zajmował trzecie i czwarte miejsce.

W sezonie 2021 Mikel Landa przejechał cztery wyścigi – dwa jednodniowe oraz dwie etapówki. Każdy z nich kończył w czołowej dziesiątce, w tym dwukrotnie stawał na podium – w GP Industria & Artigianato i Tirreno-Adriatico.

– Jestem zadowolony z mojej aktualnej dyspozycji. Po Wyścigu Dookoła Kraju Basków trochę odpocząłem, a następnie spędziłem kilka tygodni na wysokości w Teide. Miałem tam świetne warunki i ciężko pracowałem. Czuję się bardzo dobrze i wierzę, że jestem w perfekcyjnej formie na następny, główny cel sezonu 2021. Zawsze całkiem dobrze radziłem sobie w Giro. Wspierać będzie mnie niesamowita drużyna i wierzę, że będzie to bardzo, bardzo dobry miesiąc

– mówił Mikel Landa w komunikacie prasowym ekipy.

Bask będzie mógł liczyć na pomoc świetnych górali – Damiano Caruso, Pello Bilbao oraz Gino Maedera – która może okazać się kluczowa podczas trudniejszych etapów. Każdy z nich prezentował już w tym sezonie wysoką formę – Caruso w niedawno zakończonym Tour de Romandie był dziewiąty, a wcześniej, w UAE Tour, zajął siódmą pozycję, uplasował się na szóstym miejscu w Wyścigu Dookoła Kraju Basków, a w Tour of the Alps przegrał w klasyfikacji generalnej jedynie z Simonem Yatesem, natomiast młody Gino Maeder w czołowej dziesiątce ukończył Paryż-Nicea.

Oprócz nich w składzie Bahrain – Victorious znaleźli się też Matej Mohoric, Jan Tratnik, Yukiya Arashiro oraz Rafael Valls, którzy również będą wspierali Mikela Landę, a także mogą pokusić się o walkę o etapowy skalp.

Skład Movistar Team na Giro d’Italia 2021: Marc Soler, Matteo Jorgenson, Einer Rubio, Nelson Oliveira, Dario Cataldo, Albert Torres, Davide Villella, Antonio Pedrero.

Skład Bahrain – Victorious na Giro d’Italia 2021: Mikel Landa, Damiano Caruso, Gino Maeder, Pello Bilbao, Matej Mohoric, Jan Tratnik, Yukiya Arashiro, Rafael Valls.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments