fot. Vuelta Asturias

Hiszpan Héctor Carretero (Movistar Team) triumfował na drugim etapie wyścigu Vuelta Ciclista a Asturias. Liderem klasyfikacji generalnej hiszpańskiej imprezy pozostał Nairo Quintana (Arkéa-Samsic).

Drugi odcinek rywalizacji w wyścigu “dookoła Asturii” liczył sobie nieco ponad 200-kilometrów. Pierwsza część trasy była właściwie płaska, natomiast w drugiej części rywalizacji na kolarzy czekało kilka podjazdów, w tym Alto del Acebo (8,9 km, 7,3%), którego szczyt znajdował się 15-kilometrów przed linią mety w Cangas del Narcea.

 

Już na początkowych kilometrach drugiego etapu na czele uformował się odjazd dnia, w którym znaleźli się: Ander Okamika (Burgos-BH), José Manuel Díaz (DELKO), Mathieu Burgaudeau oraz Fabien Doubey (Team Total Direct Energie). Później do wspomnianej czwórki dojechało kilku innych zawodników. Po przejechaniu 85-kilometrów harcownicy mieli trzy minuty przewagi nad peletonem. 

35-kilometrów przed metą uciekinierzy mieli już tylko dwie minuty przewagi nad grupą zasadniczą. Ostatecznie ucieczka zakończyła się fiaskiem, gdy do końcowej kreski zostało zaledwie 20-kilometrów. Na ostatnim podjeździe dnia Alto del Acebo (8,9 km, 7,3%) do ataku przystąpili Einer Rubio (Movistar Team) oraz Victor de la Parte (Total Direct Energie). Nieco później wspomnianą dwójkę zdołał doścignąć lider wyścigu Nairo Quintana (Arkéa-Samsic).

Następnie na szczycie końcowego podjazdu dojechali do trójki liderów: Héctor Carretero, Antonio Pedrero (Movistar Team), Ilnur Zakarin (Gazprom-RusVelo), Roger Adrià (Equipo Kern Pharma) oraz José Manuel Díaz (DELKO). O losach zwycięstwa etapowego zadecydował końcowy sprint z małej grupki, w którym najlepszy okazał się Héctor Carretero. Drugie miejsce zajął jego kolega z ekipy kierowanej przez Eusebio Unzué – Einer Rubio. Na ostatniej lokacie na podium zafiniszował lider klasyfikacji generalnej Nairo Quintana (Arkéa-Samsic).

Wyniki drugiego etapu:

1 Héctor Carretero (Spa) Movistar Team 5:30:57
2 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic
3 Einer Rubio Reyes (Col) Movistar Team
4 Roger Adria Oliveras (Spa) Equipo Kern Pharma
5 Jose Manuel Diaz Gallego (Spa) Delko
6 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
7 Victor de la Parte (Spa) Total Direct Energie
8 Ilnur Zakarin (Rus) Gazprom-RusVelo 0:00:03
9 Pierre Latour (Fra) Total Direct Energie 0:00:37
10 Gotzon Martin Sanz (Spa) Euskaltel-Euskadi
11 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
12 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Caja Rural-Seguros RGA
13 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
14 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskaltel-Euskadi
15 Diego Rosa (Ita) Team Arkea-Samsic
16 Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
17 Daniel Navarro Garcia (Spa) Burgos-BH
18 Artem Nych (Rus) Gazprom-RusVelo 0:01:09
19 Jose Hernandez (Col) Team Medellin
20 Mauro Finetto (Ita) Delko 0:01:38
21 Mathieu Burgaudeau (Fra) Total Direct Energie 0:01:40
22 Ander Okamika Bengoetxea (Spa) Burgos-BH
23 Jose Felix Parra Cuerda (Spa) Equipo Kern Pharma
24 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:00
25 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Euskaltel-Euskadi
26 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:50
27 Daniel Alejandro Mendez Noreña (Col) Equipo Kern Pharma
28 Jhojan Garcia Susa (Col) Caja Rural-Seguros RGA
29 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Team Medellin 0:03:53
30 Carlos Garcia Pierna (Spa) Equipo Kern Pharma 0:04:20
31 Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-RusVelo 0:05:07
32 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Burgos-BH 0:05:23
33 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
34 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Euskaltel-Euskadi
35 Dmitrii Strakhov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:05:24
36 Savva Novikov (Rus) Equipo Kern Pharma
37 Jokin Murguialday (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
38 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH
39 Francesco Gavazzi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
40 Fabien Doubey (Fra) Total Direct Energie 0:05:47
41 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Louletano-Loulé Concelho
42 Thomas Armstrong (GBr) Electro Hiper Europa 0:08:07
43 José Rojas (Spa) Movistar Team 0:08:31
44 Abner González Rivera (PuR) Movistar Team
45 Jon Agirre Egaña (Spa) Equipo Kern Pharma
46 Andreas Miltiadis (Cyp) Gios 0:11:05
47 Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Louletano-Loulé Concelho
48 Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 0:11:57
49 Luca Wackermann (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
50 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic
51 Nuno Meireles (Por) Louletano-Loulé Concelho 0:12:57
52 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team 0:13:17
53 Miguel Angel Ballesteros Canovas (Spa) Electro Hiper Europa
54 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo
55 Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie
56 David De La Fuente Rasilla (Spa) Louletano-Loulé Concelho
57 Sergei Chernetskii (Rus) Gazprom-RusVelo
58 Carlos Ivan Oyarzun (Chi) Louletano-Loulé Concelho
59 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH
60 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Team Medellin
61 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie
62 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk
63 Alexandre Delettre (Fra) Delko 0:13:24
64 Ibon Ruiz Sedano (Spa) Equipo Kern Pharma
65 Robigzon Leandro Oyola Oyola (Col) Team Medellin
66 Mathias Le Turnier (Fra) Delko 0:13:27
67 Cristhian Montoya Giraldo (Col) Team Medellin 0:15:44
68 Juan Diego Alba Bolivar (Col) Movistar Team
69 Jose Manuel Gutierrez Revuelta (Spa) Gios
70 Sergio Garcia Gonzalez (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team
71 Jeremy Cabot (Fra) Total Direct Energie 0:15:47
72 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:18:22
73 Antonio Angulo Sampedro (Spa) Euskaltel-Euskadi
74 John Archibald (GBr) Eolo-Kometa Cycling Team 0:18:27
75 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Electro Hiper Europa 0:20:20
76 Dávid D. Kovács (Hun) Electro Hiper Europa
77 Alessandro Fedeli (Ita) Delko 0:21:01
78 Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH 0:25:06
79 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:25:09
80 Lucas De Rossi (Fra) Delko 0:25:10
81 Romain Hardy (Fra) Team Arkea-Samsic 0:25:40
82 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic 0:25:45
83 Juan Eugenio Belandria Marquina (Ven) Gios
84 Alex Molenaar (Ned) Burgos-BH 0:25:50
85 Biniam Girmay (Eri) Delko
86 Daniel Viegas (Por) Eolo-Kometa Cycling Team 0:28:31
87 Oliver Behringer (Swi) Team Novo Nordisk 0:29:21
88 Xavier Cañellas Sanchez (Spa) Gios 0:32:27
89 Donavan Grondin (Fra) Team Arkea-Samsic 0:33:41
90 Tomas Contte (Arg) Louletano-Loulé Concelho
91 Jorge Bueno Garcia (Spa) Gios
92 Marcos Jurado Rodriguez (Spa) Electro Hiper Europa
93 Mateu Estelrich Cabanellas (Spa) Electro Hiper Europa 0:37:26
94 Fernando Lopes Gonzalez (Spa) Gios 0:38:04
DNF Orluis Alberto Aular Sanabria (Ven) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Gerd de Keijzer (Ned) Team Novo Nordisk
DNF Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
DNF Samuel Munday (Aus) Team Novo Nordisk
DNF Joel Nicolau Beltran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Roniel Campos (Ven) Louletano-Loulé Concelho
DNF Jose Bruzual (Ven) Gios
DNF Byron Munton (RSA) Electro Hiper Europa

Klasyfikacja generalna:

1 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 10:34:26
2 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:00:36
3 Einer Rubio Reyes (Col) Movistar Team 0:01:01
4 Roger Adria Oliveras (Spa) Equipo Kern Pharma 0:01:05
5 Victor de la Parte (Spa) Total Direct Energie
6 Ilnur Zakarin (Rus) Gazprom-RusVelo 0:01:08
7 Pierre Latour (Fra) Total Direct Energie 0:01:16
8 Héctor Carretero (Spa) Movistar Team 0:01:38
9 Gotzon Martin Sanz (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:42
10 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Caja Rural-Seguros RGA
11 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
12 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
13 Jose Manuel Diaz Gallego (Spa) Delko 0:01:48
14 Jose Hernandez (Col) Team Medellin 0:02:14
15 Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:02:25
16 Diego Rosa (Ita) Team Arkea-Samsic
17 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskaltel-Euskadi
18 Daniel Navarro Garcia (Spa) Burgos-BH
19 Artem Nych (Rus) Gazprom-RusVelo 0:03:07
20 Jose Felix Parra Cuerda (Spa) Equipo Kern Pharma 0:03:28
21 Mauro Finetto (Ita) Delko 0:03:53
22 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:48
23 Jhojan Garcia Susa (Col) Caja Rural-Seguros RGA 0:04:55
24 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:38
25 Daniel Alejandro Mendez Noreña (Col) Equipo Kern Pharma 0:05:48
26 Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-RusVelo 0:06:12
27 Ander Okamika Bengoetxea (Spa) Burgos-BH 0:06:27
28 Francesco Gavazzi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:07:12
29 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH
30 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Team Medellin 0:07:37
31 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:08:57
32 Savva Novikov (Rus) Equipo Kern Pharma 0:10:11
33 Jokin Murguialday (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
34 Jon Agirre Egaña (Spa) Equipo Kern Pharma 0:10:19
35 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Louletano-Loulé Concelho 0:10:34
36 José Rojas (Spa) Movistar Team 0:12:15
37 Fabien Doubey (Fra) Total Direct Energie 0:12:47
38 Carlos Garcia Pierna (Spa) Equipo Kern Pharma 0:12:52
39 Abner González Rivera (PuR) Movistar Team 0:12:59
40 Dmitrii Strakhov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:14:33
41 Robigzon Leandro Oyola Oyola (Col) Team Medellin 0:15:12
42 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic 0:15:41
43 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Burgos-BH 0:16:06
44 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
45 Mathieu Burgaudeau (Fra) Total Direct Energie 0:16:44
46 Sergei Chernetskii (Rus) Gazprom-RusVelo 0:17:01
47 Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Louletano-Loulé Concelho 0:17:02
48 Andreas Miltiadis (Cyp) Gios
49 Cristhian Montoya Giraldo (Col) Team Medellin 0:17:32
50 Mathias Le Turnier (Fra) Delko 0:17:36
51 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH 0:18:04
52 Thomas Armstrong (GBr) Electro Hiper Europa 0:18:50
53 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:20:17
54 Luca Wackermann (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:20:21
55 Juan Diego Alba Bolivar (Col) Movistar Team 0:21:41
56 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:22:41
57 Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie 0:24:00
58 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk
59 David De La Fuente Rasilla (Spa) Louletano-Loulé Concelho
60 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team
61 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie
62 Sergio Garcia Gonzalez (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team 0:26:27
63 Carlos Ivan Oyarzun (Chi) Louletano-Loulé Concelho 0:26:29
64 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Team Medellin 0:27:19
65 Nuno Meireles (Por) Louletano-Loulé Concelho 0:28:03
66 Ibon Ruiz Sedano (Spa) Equipo Kern Pharma 0:28:30
67 Alex Molenaar (Ned) Burgos-BH 0:29:00
68 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:29:05
69 Antonio Angulo Sampedro (Spa) Euskaltel-Euskadi
70 Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 0:29:15
71 Alessandro Fedeli (Ita) Delko 0:29:31
72 Lucas De Rossi (Fra) Delko 0:29:57
73 Miguel Angel Ballesteros Canovas (Spa) Electro Hiper Europa 0:30:35
74 Alexandre Delettre (Fra) Delko 0:30:42
75 Jose Manuel Gutierrez Revuelta (Spa) Gios 0:30:46
76 Jeremy Cabot (Fra) Total Direct Energie 0:30:53
77 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Electro Hiper Europa 0:31:02
78 John Archibald (GBr) Eolo-Kometa Cycling Team 0:31:39
79 Biniam Girmay (Eri) Delko 0:31:47
80 Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH 0:35:49
81 Romain Hardy (Fra) Team Arkea-Samsic 0:36:23
82 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic 0:36:27
83 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:42:27
84 Juan Eugenio Belandria Marquina (Ven) Gios 0:43:03
85 Dávid D. Kovács (Hun) Electro Hiper Europa 0:43:40
86 Oliver Behringer (Swi) Team Novo Nordisk 0:46:39
87 Xavier Cañellas Sanchez (Spa) Gios 0:47:33
88 Marcos Jurado Rodriguez (Spa) Electro Hiper Europa 0:48:47
89 Tomas Contte (Arg) Louletano-Loulé Concelho
90 Daniel Viegas (Por) Eolo-Kometa Cycling Team 0:50:38
91 Jorge Bueno Garcia (Spa) Gios 0:56:00
92 Mateu Estelrich Cabanellas (Spa) Electro Hiper Europa 0:59:45
93 Fernando Lopes Gonzalez (Spa) Gios 1:01:24
94 Donavan Grondin (Fra) Team Arkea-Samsic 1:02:38
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments