Hiszpan Héctor Carretero (Movistar Team) triumfował na drugim etapie wyścigu Vuelta Ciclista a Asturias. Liderem klasyfikacji generalnej hiszpańskiej imprezy pozostał Nairo Quintana (Arkéa-Samsic).
Drugi odcinek rywalizacji w wyścigu „dookoła Asturii” liczył sobie nieco ponad 200-kilometrów. Pierwsza część trasy była właściwie płaska, natomiast w drugiej części rywalizacji na kolarzy czekało kilka podjazdów, w tym Alto del Acebo (8,9 km, 7,3%), którego szczyt znajdował się 15-kilometrów przed linią mety w Cangas del Narcea.
Już na początkowych kilometrach drugiego etapu na czele uformował się odjazd dnia, w którym znaleźli się: Ander Okamika (
José Manuel Díaz ( Mathieu Burgaudeau oraz Fabien Doubey (35-kilometrów przed metą uciekinierzy mieli już tylko dwie minuty przewagi nad grupą zasadniczą. Ostatecznie ucieczka zakończyła się fiaskiem, gdy do końcowej kreski zostało zaledwie 20-kilometrów. Na ostatnim podjeździe dnia Alto del Acebo (8,9 km, 7,3%) do ataku przystąpili Einer Rubio (Movistar Team) oraz Victor de la Parte (Total Direct Energie). Nieco później wspomnianą dwójkę zdołał doścignąć lider wyścigu Nairo Quintana (Arkéa-Samsic).
Następnie na szczycie końcowego podjazdu dojechali do trójki liderów: Héctor Carretero, Antonio Pedrero (Movistar Team), Ilnur Zakarin (Gazprom-RusVelo), Roger Adrià (
José Manuel Díaz (🇪🇸@h_carretero of 🇪🇸@Movistar_Team wins stage 2 of 🇪🇸@vueltasturias #VueltaAsturias #LaVueltina21 via @EqKernPharma pic.twitter.com/VO3GaR2gql
— World Cycling Stats (@wcsbike) May 1, 2021
Wyniki drugiego etapu:
1 | Héctor Carretero (Spa) Movistar Team | 5:30:57 |
2 | Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic | |
3 | Einer Rubio Reyes (Col) Movistar Team | |
4 | Roger Adria Oliveras (Spa) Equipo Kern Pharma | |
5 | Jose Manuel Diaz Gallego (Spa) Delko | |
6 | Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team | |
7 | Victor de la Parte (Spa) Total Direct Energie | |
8 | Ilnur Zakarin (Rus) Gazprom-RusVelo | 0:00:03 |
9 | Pierre Latour (Fra) Total Direct Energie | 0:00:37 |
10 | Gotzon Martin Sanz (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
11 | Nelson Oliveira (Por) Movistar Team | |
12 | Alejandro Osorio Carvajal (Col) Caja Rural-Seguros RGA | |
13 | Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | |
14 | Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
15 | Diego Rosa (Ita) Team Arkea-Samsic | |
16 | Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | |
17 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Burgos-BH | |
18 | Artem Nych (Rus) Gazprom-RusVelo | 0:01:09 |
19 | Jose Hernandez (Col) Team Medellin | |
20 | Mauro Finetto (Ita) Delko | 0:01:38 |
21 | Mathieu Burgaudeau (Fra) Total Direct Energie | 0:01:40 |
22 | Ander Okamika Bengoetxea (Spa) Burgos-BH | |
23 | Jose Felix Parra Cuerda (Spa) Equipo Kern Pharma | |
24 | Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:03:00 |
25 | Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
26 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:03:50 |
27 | Daniel Alejandro Mendez Noreña (Col) Equipo Kern Pharma | |
28 | Jhojan Garcia Susa (Col) Caja Rural-Seguros RGA | |
29 | Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Team Medellin | 0:03:53 |
30 | Carlos Garcia Pierna (Spa) Equipo Kern Pharma | 0:04:20 |
31 | Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-RusVelo | 0:05:07 |
32 | Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Burgos-BH | 0:05:23 |
33 | David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk | |
34 | Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
35 | Dmitrii Strakhov (Rus) Gazprom-RusVelo | 0:05:24 |
36 | Savva Novikov (Rus) Equipo Kern Pharma | |
37 | Jokin Murguialday (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | |
38 | Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH | |
39 | Francesco Gavazzi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | |
40 | Fabien Doubey (Fra) Total Direct Energie | 0:05:47 |
41 | Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Louletano-Loulé Concelho | |
42 | Thomas Armstrong (GBr) Electro Hiper Europa | 0:08:07 |
43 | José Rojas (Spa) Movistar Team | 0:08:31 |
44 | Abner González Rivera (PuR) Movistar Team | |
45 | Jon Agirre Egaña (Spa) Equipo Kern Pharma | |
46 | Andreas Miltiadis (Cyp) Gios | 0:11:05 |
47 | Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Louletano-Loulé Concelho | |
48 | Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic | 0:11:57 |
49 | Luca Wackermann (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | |
50 | Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic | |
51 | Nuno Meireles (Por) Louletano-Loulé Concelho | 0:12:57 |
52 | Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:13:17 |
53 | Miguel Angel Ballesteros Canovas (Spa) Electro Hiper Europa | |
54 | Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo | |
55 | Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie | |
56 | David De La Fuente Rasilla (Spa) Louletano-Loulé Concelho | |
57 | Sergei Chernetskii (Rus) Gazprom-RusVelo | |
58 | Carlos Ivan Oyarzun (Chi) Louletano-Loulé Concelho | |
59 | Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH | |
60 | Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Team Medellin | |
61 | Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie | |
62 | Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk | |
63 | Alexandre Delettre (Fra) Delko | 0:13:24 |
64 | Ibon Ruiz Sedano (Spa) Equipo Kern Pharma | |
65 | Robigzon Leandro Oyola Oyola (Col) Team Medellin | |
66 | Mathias Le Turnier (Fra) Delko | 0:13:27 |
67 | Cristhian Montoya Giraldo (Col) Team Medellin | 0:15:44 |
68 | Juan Diego Alba Bolivar (Col) Movistar Team | |
69 | Jose Manuel Gutierrez Revuelta (Spa) Gios | |
70 | Sergio Garcia Gonzalez (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team | |
71 | Jeremy Cabot (Fra) Total Direct Energie | 0:15:47 |
72 | Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 0:18:22 |
73 | Antonio Angulo Sampedro (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
74 | John Archibald (GBr) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:18:27 |
75 | Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Electro Hiper Europa | 0:20:20 |
76 | Dávid D. Kovács (Hun) Electro Hiper Europa | |
77 | Alessandro Fedeli (Ita) Delko | 0:21:01 |
78 | Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH | 0:25:06 |
79 | Viacheslav Kuznetsov (Rus) Gazprom-RusVelo | 0:25:09 |
80 | Lucas De Rossi (Fra) Delko | 0:25:10 |
81 | Romain Hardy (Fra) Team Arkea-Samsic | 0:25:40 |
82 | Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic | 0:25:45 |
83 | Juan Eugenio Belandria Marquina (Ven) Gios | |
84 | Alex Molenaar (Ned) Burgos-BH | 0:25:50 |
85 | Biniam Girmay (Eri) Delko | |
86 | Daniel Viegas (Por) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:28:31 |
87 | Oliver Behringer (Swi) Team Novo Nordisk | 0:29:21 |
88 | Xavier Cañellas Sanchez (Spa) Gios | 0:32:27 |
89 | Donavan Grondin (Fra) Team Arkea-Samsic | 0:33:41 |
90 | Tomas Contte (Arg) Louletano-Loulé Concelho | |
91 | Jorge Bueno Garcia (Spa) Gios | |
92 | Marcos Jurado Rodriguez (Spa) Electro Hiper Europa | |
93 | Mateu Estelrich Cabanellas (Spa) Electro Hiper Europa | 0:37:26 |
94 | Fernando Lopes Gonzalez (Spa) Gios | 0:38:04 |
DNF | Orluis Alberto Aular Sanabria (Ven) Caja Rural-Seguros RGA | |
DNF | Gerd de Keijzer (Ned) Team Novo Nordisk | |
DNF | Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk | |
DNF | Samuel Munday (Aus) Team Novo Nordisk | |
DNF | Joel Nicolau Beltran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | |
DNF | Roniel Campos (Ven) Louletano-Loulé Concelho | |
DNF | Jose Bruzual (Ven) Gios | |
DNF | Byron Munton (RSA) Electro Hiper Europa |
Klasyfikacja generalna:
1 | Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic | 10:34:26 |
2 | Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team | 0:00:36 |
3 | Einer Rubio Reyes (Col) Movistar Team | 0:01:01 |
4 | Roger Adria Oliveras (Spa) Equipo Kern Pharma | 0:01:05 |
5 | Victor de la Parte (Spa) Total Direct Energie | |
6 | Ilnur Zakarin (Rus) Gazprom-RusVelo | 0:01:08 |
7 | Pierre Latour (Fra) Total Direct Energie | 0:01:16 |
8 | Héctor Carretero (Spa) Movistar Team | 0:01:38 |
9 | Gotzon Martin Sanz (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:01:42 |
10 | Alejandro Osorio Carvajal (Col) Caja Rural-Seguros RGA | |
11 | Nelson Oliveira (Por) Movistar Team | |
12 | Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | |
13 | Jose Manuel Diaz Gallego (Spa) Delko | 0:01:48 |
14 | Jose Hernandez (Col) Team Medellin | 0:02:14 |
15 | Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:02:25 |
16 | Diego Rosa (Ita) Team Arkea-Samsic | |
17 | Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
18 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Burgos-BH | |
19 | Artem Nych (Rus) Gazprom-RusVelo | 0:03:07 |
20 | Jose Felix Parra Cuerda (Spa) Equipo Kern Pharma | 0:03:28 |
21 | Mauro Finetto (Ita) Delko | 0:03:53 |
22 | Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:04:48 |
23 | Jhojan Garcia Susa (Col) Caja Rural-Seguros RGA | 0:04:55 |
24 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:05:38 |
25 | Daniel Alejandro Mendez Noreña (Col) Equipo Kern Pharma | 0:05:48 |
26 | Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-RusVelo | 0:06:12 |
27 | Ander Okamika Bengoetxea (Spa) Burgos-BH | 0:06:27 |
28 | Francesco Gavazzi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:07:12 |
29 | Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH | |
30 | Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Team Medellin | 0:07:37 |
31 | Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:08:57 |
32 | Savva Novikov (Rus) Equipo Kern Pharma | 0:10:11 |
33 | Jokin Murguialday (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | |
34 | Jon Agirre Egaña (Spa) Equipo Kern Pharma | 0:10:19 |
35 | Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Louletano-Loulé Concelho | 0:10:34 |
36 | José Rojas (Spa) Movistar Team | 0:12:15 |
37 | Fabien Doubey (Fra) Total Direct Energie | 0:12:47 |
38 | Carlos Garcia Pierna (Spa) Equipo Kern Pharma | 0:12:52 |
39 | Abner González Rivera (PuR) Movistar Team | 0:12:59 |
40 | Dmitrii Strakhov (Rus) Gazprom-RusVelo | 0:14:33 |
41 | Robigzon Leandro Oyola Oyola (Col) Team Medellin | 0:15:12 |
42 | Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic | 0:15:41 |
43 | Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Burgos-BH | 0:16:06 |
44 | David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk | |
45 | Mathieu Burgaudeau (Fra) Total Direct Energie | 0:16:44 |
46 | Sergei Chernetskii (Rus) Gazprom-RusVelo | 0:17:01 |
47 | Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Louletano-Loulé Concelho | 0:17:02 |
48 | Andreas Miltiadis (Cyp) Gios | |
49 | Cristhian Montoya Giraldo (Col) Team Medellin | 0:17:32 |
50 | Mathias Le Turnier (Fra) Delko | 0:17:36 |
51 | Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH | 0:18:04 |
52 | Thomas Armstrong (GBr) Electro Hiper Europa | 0:18:50 |
53 | Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo | 0:20:17 |
54 | Luca Wackermann (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:20:21 |
55 | Juan Diego Alba Bolivar (Col) Movistar Team | 0:21:41 |
56 | Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:22:41 |
57 | Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie | 0:24:00 |
58 | Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk | |
59 | David De La Fuente Rasilla (Spa) Louletano-Loulé Concelho | |
60 | Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team | |
61 | Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie | |
62 | Sergio Garcia Gonzalez (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:26:27 |
63 | Carlos Ivan Oyarzun (Chi) Louletano-Loulé Concelho | 0:26:29 |
64 | Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Team Medellin | 0:27:19 |
65 | Nuno Meireles (Por) Louletano-Loulé Concelho | 0:28:03 |
66 | Ibon Ruiz Sedano (Spa) Equipo Kern Pharma | 0:28:30 |
67 | Alex Molenaar (Ned) Burgos-BH | 0:29:00 |
68 | Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 0:29:05 |
69 | Antonio Angulo Sampedro (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
70 | Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic | 0:29:15 |
71 | Alessandro Fedeli (Ita) Delko | 0:29:31 |
72 | Lucas De Rossi (Fra) Delko | 0:29:57 |
73 | Miguel Angel Ballesteros Canovas (Spa) Electro Hiper Europa | 0:30:35 |
74 | Alexandre Delettre (Fra) Delko | 0:30:42 |
75 | Jose Manuel Gutierrez Revuelta (Spa) Gios | 0:30:46 |
76 | Jeremy Cabot (Fra) Total Direct Energie | 0:30:53 |
77 | Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Electro Hiper Europa | 0:31:02 |
78 | John Archibald (GBr) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:31:39 |
79 | Biniam Girmay (Eri) Delko | 0:31:47 |
80 | Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH | 0:35:49 |
81 | Romain Hardy (Fra) Team Arkea-Samsic | 0:36:23 |
82 | Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic | 0:36:27 |
83 | Viacheslav Kuznetsov (Rus) Gazprom-RusVelo | 0:42:27 |
84 | Juan Eugenio Belandria Marquina (Ven) Gios | 0:43:03 |
85 | Dávid D. Kovács (Hun) Electro Hiper Europa | 0:43:40 |
86 | Oliver Behringer (Swi) Team Novo Nordisk | 0:46:39 |
87 | Xavier Cañellas Sanchez (Spa) Gios | 0:47:33 |
88 | Marcos Jurado Rodriguez (Spa) Electro Hiper Europa | 0:48:47 |
89 | Tomas Contte (Arg) Louletano-Loulé Concelho | |
90 | Daniel Viegas (Por) Eolo-Kometa Cycling Team | 0:50:38 |
91 | Jorge Bueno Garcia (Spa) Gios | 0:56:00 |
92 | Mateu Estelrich Cabanellas (Spa) Electro Hiper Europa | 0:59:45 |
93 | Fernando Lopes Gonzalez (Spa) Gios | 1:01:24 |
94 | Donavan Grondin (Fra) Team Arkea-Samsic | 1:02:38 |