Znamy składy, jakie w Tour de Romandie wystawią Groupama-FDJ i Cofidis, Solutions Credits. 

Dla pierwszej z wymienionych ekip Tour de Romandie jest ważnym wyścigiem, przede wszystkim z tego powodu, że w jej barwach jeździ aż czterech Szwajcarów: Matteo Badilatti, Fabian Lienhard, Stefan Kung oraz Sebastien Reichenbach. Każdy z nich znalazł się w składzie zespołu na rozpoczynającą się we wtorek etapówkę. Ostatni z nich, zwykle kojarzony z rolą solidnego pomocnika, powinien tam razem dostać szansę na walkę o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. Z kolei Kung będzie miał okazję do pokazania się podczas prologu i kończącej wyścig czasówki.

Poza Szwajcarami w składzie francuskiego zespołu warto zwrócić uwagę na Jake’a Stewarta, który wróci do ścigania po kontuzji, której doznał po starciu z Nacerem Bouhannim podczas Cholet-Pays de la Loire. Przypomnijmy, że choć wówczas udało mu się utrzymać równowagę, to mocny kontakt z barierkami sprawił, że skończył wyścig ze złamaną dłonią.

Wcześniej Brytyjczyk dobrze radził sobie na finiszach, więc być może i teraz uda mu się pokazać z dobrej strony. Groźny w walce na ostatnich metrach może być również Elia Viviani – lider Cofidisu i zwycięzca wspomnianego wyścigu w Cholet. Dla niego zbliżający się wyścig jest próbą generalną przed Giro d’Italia i ewentualne zwycięstwo z pewnością poprawiłoby jego morale.

Na jego korzyść działa fakt, że stawka sprinterów, którzy zawitają do Szwajcarii będzie bardzo uboga. Największe nazwiska, jakie zobaczymy na tamtejszych szosach to Sagan, Colbrelli i Phil Bauhaus. Jednak wynika to głównie z tego, że trasa wyścigu nie sprzyja zawodnikom tego typu. Włoch przyjechał więc na wyścig głównie po kilometry wyścigowe, licząc na to, że to, na co go stać pokaże dopiero podczas „różowego wyścigu.

Skład Groupama-FDJ na Tour de Romandie: 

Matteo Badilatti, Stefan Kung, Matthieu Ladagnous, Sebastien Reichenbach, Romain Seigle, Jake Stewart, Fabian Lienhard

Skład Cofidis Solutions Credits na Tour de Romandie: 

Jesus Herrada, Natnael Berhane, Tom Bohli, Thomas Champion, Jose Herrada, Fabio Sabatini, Elia Viviani

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments