fot. Getty Images Sport

Pello Bilbao (Bahrain – Victorious) triumfował na czwartym etapie Tour of the Alps. Liderem pozostał Simon Yates (Team BikeExchange).

Przedostatni etap Tour of the Alps zapowiadał się jako najtrudniejsza przeprawa w tegorocznej edycji. Kolarze startowali w Naturns, aby po prawie 170 kilometrach finiszować w Pieve di Bono. Po drodze musieli zmierzyć się z Passo Castrin (24,4 km; 5,6%; max. 12%), Campo Carlo Magno (14,4 km; 6,6%; max. 9%) oraz Boniprati (10 km; 6,8%; max. 10%). Łączne przewyższenie wynosiło aż 3880 metrów.

 

fot. procyclingstats.com

Po kilku nieudanych próbach dopiero podczas podjazdu pod Passo Castrin zawiązała się ucieczka, w którą zabrał się nie kto inny, jak Chris Froome (Israel Start-Up Nation). Oprócz czterokrotnego zwycięzcy Tour de France w czołówce znaleźli się: Attila Valter (Groupama – FDJ), Amanuel Ghebreigzabhier (Trek – Segafredo), Luis León Sánchez (Astana – Premier Tech), Felix Großschartner (BORA – hansgrohe), Hermann Pernsteiner (Bahrain – Victorious), Nicolas Prodhomme (AG2R Citroën Team), Nicolas Roche (Team DSM) i Márton Dina (EOLO-Kometa).

Przewaga ucieczki oscylowała wokół dwóch minut, a peleton cały czas kontrolował sytuację. W klasyfikacji generalnej za harcowników najwyżej plasował się Großschartner, który miał stratę 2 minut i 26 sekund do Simona Yatesa (Team BikeExchange).

Pierwszą dziś górską premię wygrał Węgier Dina, który został wirtualnym liderem tej klasyfikacji. Na 40 kilometrów przed metą ucieczka miała nadal ponad minutę przewagi, ale przed sobą jeszcze podjazd Boniprati (10 km; 6,8%; max. 10%).

Kiedy mocniejsze tempo podyktowała ekipa Team BikeExchange dystans szybko został zniwelowany i ucieczka została doścignięta na 19 kilometrów przed metą. Już na samym początku podjazd peleton mocno się naciągnął i zaczął się sukcesywnie zmniejszać.

7 kilometrów przed szczytem (14 km przed metą) w czołowej grupie zostało już tylko około 25 zawodników. Cały czas tempo dyktowali kolarze INEOS Grenadiers. Na samotny atak zdecydował się Hugh Carthy (EF Education – Nippo), a „strzelił” dość nieoczekiwanie Pavel Sivakov (INEOS Grenadiers).

Carthy został szybko doścignięty, a na 10 kilometrów przed metą zaatakował Aleksandr Vlasov (Astana – Premier Tech). Jednak do Rosjanina dojechał lider Simon Yates oraz Daniel Martin (Israel Start-Up Nation). Taka sytuacja nie trwała długo, ponieważ Irlandczyk nie zdołał utrzymać koła konkurentów.

Na szczycie Boniprati Yates z Vlasovem mieli 10 sekund przewagi nad kolejną grupką. Przed nimi rysował się bardzo szybki i trudny zjazd prawie do samej mety. Właśnie na jednym z zakrętów upadł Dan Martin, ale na szczęście szybko wrócił na rower.

Świetnie zjeżdżał Pello Bilbao (Bahrain – Victorious), który zbliżał się do prowadzącej dwójki i dojechał do Yatesa oraz Vlasova na 2000 metrów przed metą.

O zwycięstwie zadecydował finisz z tej trójki. Najwięcej sił zachował Pello Bilbao (Bahrain – Victorious), który na kresce był szybszy od Vlasova i Yatesa.

Wyniki czwartego etapu wyścigu Tour of the Alps:

1 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious 4:39:42
2 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech
3 Simon Yates (GBr) Team BikeExchange
4 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 0:00:58
5 Jefferson Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec 0:01:06
6 Hugh Carthy (GBr) EF Education-Nippo
7 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo 0:01:16
8 Romain Bardet (Fra) Team DSM
9 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
10 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe 0:01:22
11 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Caja Rural-Seguros RGA
12 Domenico Pozzovivo (Ita) Team Qhubeka Assos 0:01:36
13 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange 0:01:40
14 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team
15 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers 0:01:48
16 Daniel Martinez Poveda (Col) Ineos Grenadiers 0:01:52
17 Florian Lipowitz (Ger) Tirol KTM Cycling Team 0:02:06
18 Jai Hindley (Aus) Team DSM 0:02:19
19 Edward Ravasi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:02:35
20 Andres Camilo Ardila Ordoñez (Col) UAE Team Emirates 0:02:48
21 Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe 0:02:53
22 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain Victorious
23 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation
24 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates 0:02:55
25 Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team 0:03:05
26 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana-Premier Tech 0:03:12
27 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane'
28 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane'
29 Tejay van Garderen (USA) EF Education-Nippo 0:03:13
30 Mattias Skjelmose Jensen (Den) Trek-Segafredo 0:03:34
31 Erik Fetter (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team 0:03:52
32 Amanuel Gebreigzabhier (Eri) Trek-Segafredo 0:03:53
33 Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team
34 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo 0:03:57
35 Alexander Cataford (Can) Israel Start-up Nation 0:04:15
36 Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ
37 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers 0:04:41
38 Sebastian Henao Gomez (Col) Ineos Grenadiers
39 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo
40 Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:04:57
41 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:05:06
42 Romain Combaud (Fra) Team DSM 0:05:15
43 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
44 Kilian Frankiny (Swi) Team Qhubeka Assos
45 Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation
46 Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team
47 Pavel Kochetkov (Rus) Gazprom-RusVelo
48 Georg Steinhauser (Ger) Tirol KTM Cycling Team 0:05:18
49 Jonas Wilsly (Den) Astana-Premier Tech
50 Sergio Roman Martin Galan (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
51 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic
52 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:05:28
53 Cristian Camilo Muñoz Lancheros (Col) UAE Team Emirates 0:05:40
54 Santiago Umba Lopez (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 0:06:00
55 Johnatan Cañaveral Vargas (Col) Bardiani CSF Faizane'
56 Lars van den Berg (Ned) Groupama-FDJ 0:06:38
57 Anton Palzer (Ger) Bora-Hansgrohe 0:07:08
58 Gianni Moscon (Ita) Ineos Grenadiers 0:07:51
59 François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team 0:08:05
60 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ
61 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:09:11
62 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:09:14
63 Mark Christian (GBr) Eolo-Kometa Cycling Team 0:09:23
64 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 0:09:28
65 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech
66 Nicolas Prodhomme (Fra) AG2R Citroën Team
67 Michael Storer (Aus) Team DSM 0:09:31
68 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkea-Samsic
69 Connor Brown (NZl) Team Qhubeka Assos
70 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo
71 Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli-Sidermec
72 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:11:24
73 Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 0:12:53
74 Harold Tejada Canacue (Col) Astana-Premier Tech
75 Anton Kuzmin (Kaz) Gazprom-RusVelo
76 Ilnur Zakarin (Rus) Gazprom-RusVelo
77 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange
78 Maxime Bouet (Fra) Team Arkea-Samsic
79 Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-RusVelo
80 Lachlan Morton (Aus) EF Education-Nippo
81 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
82 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation 0:14:32
83 Nicolas Roche (Irl) Team DSM
84 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation
85 Rafael Valls Ferri (Spa) Bahrain Victorious
86 Nicholas Dlamini (RSA) Team Qhubeka Assos
87 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious
88 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF Faizane'
89 Tanel Kangert (Est) Team BikeExchange
90 Alessandro De Marchi (Ita) Israel Start-up Nation 0:14:34
91 Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech 0:16:13
92 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers
93 Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech
94 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
95 Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious
96 Jon Barrenetxea Golzarri (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
97 Márton Dina (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team
98 Frederik Wandahl (Den) Bora-Hansgrohe
99 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:16:33
100 Cameron Meyer (Aus) Team BikeExchange 0:17:04
101 Kevin Colleoni (Ita) Team BikeExchange
102 Callum Scotson (Aus) Team BikeExchange
103 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:17:59
104 Romain Hardy (Fra) Team Arkea-Samsic
105 Domen Novak (Slo) Bahrain Victorious 0:18:29
106 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ 0:22:07
107 William Barta (USA) EF Education-Nippo 0:24:06
108 Leon Heinschke (Ger) Team DSM 0:24:20
109 Felix Engelhardt (Ger) Tirol KTM Cycling Team
110 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Qhubeka Assos 0:25:52
111 Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team 0:25:56
112 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 0:26:06
113 Reuben Thompson (NZl) Groupama-FDJ 0:26:23
114 Julius van den Berg (Ned) EF Education-Nippo 0:28:56
115 Davide Bais (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:30:31
116 Alessandro Fancellu (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
117 Mathias Vacek (Cze) Gazprom-RusVelo 0:30:34
118 Emanuel Zangerle (Aut) Tirol KTM Cycling Team
119 Kevin Pezzo Rosola (Ita) Tirol KTM Cycling Team
120 Nikolay Cherkasov (Rus) Gazprom-RusVelo
121 Leonardo Basso (Ita) Ineos Grenadiers
122 Matevz Govekar (Slo) Tirol KTM Cycling Team
123 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
124 Henri Vandenabeele (Bel) Team DSM
DNF Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
DNF Lasse Norman Hansen (Den) Team Qhubeka Assos
DNF Alejandro Ropero Molina (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team
DNS Antonio Tiberi (Ita) Trek-Segafredo

Klasyfikacja generalna:

1 Simon Yates (GBr) Team BikeExchange 15:31:48
2 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious 0:00:58
3 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech 0:01:06
4 Jefferson Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec 0:02:18
5 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers 0:02:37
6 Hugh Carthy (GBr) EF Education-Nippo
7 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 0:02:54
8 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo 0:03:12
9 Romain Bardet (Fra) Team DSM
10 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange 0:03:36
11 Jai Hindley (Aus) Team DSM 0:03:50
12 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team 0:03:53
13 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe 0:03:59
14 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation 0:04:01
15 Daniel Martinez Poveda (Col) Ineos Grenadiers 0:04:14
16 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:04:19
17 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Caja Rural-Seguros RGA 0:04:25
18 Domenico Pozzovivo (Ita) Team Qhubeka Assos 0:05:01
19 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain Victorious 0:05:42
20 Florian Lipowitz (Ger) Tirol KTM Cycling Team 0:05:56
21 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates 0:06:20
22 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers 0:06:37
23 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane'
24 Amanuel Gebreigzabhier (Eri) Trek-Segafredo 0:06:56
25 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:06:58
26 Mattias Skjelmose Jensen (Den) Trek-Segafredo 0:06:59
27 Edward Ravasi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:07:08
28 Erik Fetter (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team 0:07:17
29 Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team 0:07:18
30 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo 0:07:22
31 Andres Camilo Ardila Ordoñez (Col) UAE Team Emirates 0:08:20
32 Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe 0:09:08
33 Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team 0:09:20
34 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana-Premier Tech 0:09:27
35 Tejay van Garderen (USA) EF Education-Nippo 0:09:28
36 Gianni Moscon (Ita) Ineos Grenadiers 0:10:07
37 Sebastian Henao Gomez (Col) Ineos Grenadiers 0:10:56
38 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:11:21
39 Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team 0:11:30
40 Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ 0:11:38
41 Alexander Cataford (Can) Israel Start-up Nation 0:11:45
42 Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation 0:11:55
43 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech 0:12:05
44 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic 0:12:41
45 Pavel Kochetkov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:13:22
46 Kilian Frankiny (Swi) Team Qhubeka Assos
47 François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team 0:13:32
48 Georg Steinhauser (Ger) Tirol KTM Cycling Team 0:14:17
49 Anton Palzer (Ger) Bora-Hansgrohe 0:14:56
50 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 0:15:23
51 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
52 Nicolas Prodhomme (Fra) AG2R Citroën Team 0:15:43
53 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange 0:15:56
54 Nicolas Roche (Irl) Team DSM 0:17:57
55 Lars van den Berg (Ned) Groupama-FDJ 0:19:03
56 Cristian Camilo Muñoz Lancheros (Col) UAE Team Emirates 0:19:13
57 Sergio Roman Martin Galan (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:19:31
58 Mark Christian (GBr) Eolo-Kometa Cycling Team 0:20:06
59 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:20:30
60 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:20:38
61 Jonas Wilsly (Den) Astana-Premier Tech 0:20:39
62 Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli-Sidermec 0:20:47
63 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkea-Samsic
64 Tanel Kangert (Est) Team BikeExchange
65 Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-RusVelo 0:21:00
66 Ilnur Zakarin (Rus) Gazprom-RusVelo 0:21:31
67 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:21:32
68 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ 0:21:38
69 Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:22:05
70 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:22:26
71 Rafael Valls Ferri (Spa) Bahrain Victorious 0:22:39
72 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 0:23:01
73 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation 0:25:48
74 Alessandro De Marchi (Ita) Israel Start-up Nation 0:27:25
75 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:29:05
76 Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech 0:29:46
77 Santiago Umba Lopez (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 0:29:57
78 Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech 0:30:04
79 Harold Tejada Canacue (Col) Astana-Premier Tech 0:30:56
80 Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious 0:31:11
81 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious 0:32:10
82 Johnatan Cañaveral Vargas (Col) Bardiani CSF Faizane' 0:32:26
83 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:33:22
84 Michael Storer (Aus) Team DSM 0:33:33
85 Lachlan Morton (Aus) EF Education-Nippo
86 Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 0:33:47
87 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:36:07
88 Kevin Colleoni (Ita) Team BikeExchange 0:36:13
89 Romain Combaud (Fra) Team DSM 0:36:18
90 Connor Brown (NZl) Team Qhubeka Assos 0:36:35
91 Callum Scotson (Aus) Team BikeExchange 0:37:26
92 Jon Barrenetxea Golzarri (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:38:04
93 Márton Dina (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team 0:39:11
94 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation 0:41:36
95 Maxime Bouet (Fra) Team Arkea-Samsic 0:42:02
96 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers 0:43:54
97 Cameron Meyer (Aus) Team BikeExchange 0:44:06
98 Nicholas Dlamini (RSA) Team Qhubeka Assos 0:44:39
99 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:47:15
100 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:48:52
101 Reuben Thompson (NZl) Groupama-FDJ 0:48:56
102 Anton Kuzmin (Kaz) Gazprom-RusVelo 0:49:09
103 Frederik Wandahl (Den) Bora-Hansgrohe 0:52:05
104 Domen Novak (Slo) Bahrain Victorious 0:55:20
105 Davide Bais (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:55:25
106 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 0:56:13
107 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:56:14
108 Henri Vandenabeele (Bel) Team DSM 0:56:20
109 Romain Hardy (Fra) Team Arkea-Samsic 0:56:45
110 Felix Engelhardt (Ger) Tirol KTM Cycling Team 0:56:50
111 Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team 0:58:11
112 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ 0:58:58
113 Nikolay Cherkasov (Rus) Gazprom-RusVelo 1:00:41
114 William Barta (USA) EF Education-Nippo 1:02:45
115 Alessandro Fancellu (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 1:02:46
116 Leonardo Basso (Ita) Ineos Grenadiers 1:06:00
117 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Qhubeka Assos 1:06:06
118 Leon Heinschke (Ger) Team DSM 1:06:53
119 Emanuel Zangerle (Aut) Tirol KTM Cycling Team 1:10:29
120 Julius van den Berg (Ned) EF Education-Nippo 1:11:29
121 Mathias Vacek (Cze) Gazprom-RusVelo 1:13:31
122 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 1:16:01
123 Matevz Govekar (Slo) Tirol KTM Cycling Team
124 Kevin Pezzo Rosola (Ita) Tirol KTM Cycling Team 1:18:24
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments