Justin Wolf (Bike Aid) wygrał po samotnej akcji pierwszy etap Belgrade Banjaluka i został liderem wyścigu. Drugi finiszował Patryk Stosz (Voster ATS Team).

Pierwszy etap serbskiego wyścigu prowadził z Belgradu do miejscowości Sabac i liczył tylko 96 kilometrów. Po drodze na kolarzy czekała jedna górska i jedna lotna premia.

Ubiegłoroczną edycję wygrał Jakub Kaczmarek (Mazowsze Serce Polski), ale przez złamany obojczyk podczas International Tour of Rhodes zabrakło go na starcie w Serbii. Mieliśmy za to jego ekipę oraz Voster ATS Team. Ponadto w koszulce Maloja Pushbikers startował Michał Gałka.

Kolarze cały czas dyktowali mocne tempo i nie było szans na większy odjazd. 10 kilometrów przed metą oderwał się Justin Wolf (Bike Aid), który wypracował sobie 20 sekund przewagi nad peletonem.

Niemiecki kolarz dawał z siebie wszystko i na metę wjechał kilka sekund przed rozpędzonym peletonem. Justin Wolf (Bike Aid) tym samym został pierwszym liderem wyścigu.

Drugi był Patryk Stosz (Voster ATS Team), który na mecie był przekonany, że został zwycięzcą etapu. Trzeci finiszował Filippo Fiorelli (Bardiani-CSF-Faizanè).

Poprzedni artykułJai Hindley blisko Trek – Segafredo
Następny artykułTour of the Alps 2021: Bilbao ponownie zwycięski, Yates nadal liderem