fot. Tour of the Alps

Włoch Gianni Moscon (INEOS Grenadiers) odniósł triumf na trzecim etapie wyścigu Tour of the Alps. Liderem klasyfikacji generalnej całej imprezy pozostał Brytyjczyk Simon Yates (Team BikeExchange).

Trzeci odcinek tegorocznej edycji „etapówki” Tour of the Alps rozpoczął się w austriackiej części Tyrolu, w mieście Imst. Celem kolarzy na środowym etapie była miejscowość Naturns położona już we Włoszech, gdzie znajdowała się meta. Peleton miał do pokonania w sumie 162-kilometry, na których znalazły się cztery podjazdy, z których tylko dwa były kategoryzowane. Profil całego odcinka wskazywał na to, że może być to dobra okazja na walkę o zwycięstwo etapowe dla uciekinierów lub na finisz ze zredukowanego peletonu.

Niestety tuż przed rozpoczęciem trzeciego etapu z wyścigu Tour of the Alps wycofała się drużyna Uno-X Pro Cycling Team. Powodem był pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u jednego z członków zespołu.

Pół godziny po rozpoczęciu rywalizacji do odjazdu dnia starała się zabrać dwójka Włochów, którymi byli: Matteo Fabbro (BORA – hansgrohe) oraz Alessandro De Marchi (Israel Start-Up Nation). Obaj zawodnicy chwilę później zostali dopadnięci przez peleton.

Po serii kolejnych ataków na czele wykrystalizowała się spora, piętnastoosobowa ucieczka, w której znaleźli się: Gianni Moscon (INEOS Grenadiers), Reuben Thompson (Groupama-FDJ), Antonio Nibali (Trek-Segafredo), Luis León SánchezHarold Tejada (Astana – Premier Tech), Matteo FabbroFelix Großschartner (BORA – hansgrohe), Tejay van Garderen (EF Education – Nippo), Alessandro De Marchi (Israel Start-Up Nation), Hermann Pernsteiner (Bahrain – Victorious), François Bidard, Tony Gallopin (AG2R Citroën Team), Michael Storer (Team DSM), Edward RavasiMark Christian (EOLO-Kometa). Gdy do mety pozostawało 110-kilometrów przewaga odjazdu dnia nad peletonem wynosiła już dwie i pół minuty.

W dalszej części rywalizacji mieliśmy do czynienia z typowym „przeciąganiem liny” pomiędzy ucieczką, a grupą zasadniczą. Harcownicy na 55-kilometrów przed finiszem w Naturns mieli jeszcze około dwóch minut przewagi nad peletonem. Na trzecim z podjazdów dzisiejszego dnia tempo w odjeździe wzrosło i z czołówki odpadli, tacy zawodnicy jak: Ravasi, Christian, Gallopin, Thompson i Tejada.

Okrojona do dziesięciu zawodników ucieczka na 37-kilometrów przed końcową kreską miała jeszcze minutę i 20 sekund przewagi nad grupą zasadniczą, w której tempo nadawała grupa lidera Simona Yatesa, czyli Team BikeExchange. Nieco później w peletonie w kraksie ucierpiał drugi kolarz klasyfikacji generalnej Pavel Sivakov (INEOS Grenadiers). Na szczęście Rosjanin zdołał bez większych problemów wrócić do peletonu.

Podczas ostatniej wspinaczki dzisiejszego etapu – Tarsch/Tarres na atak zdecydował się Hermann Pernsteiner. Za Austriakiem podążał Gianni Moscon, który chwilę zostawił kolarza ekipy Bahrain-Victorious. Do krnąbrnego Włocha dojechał jego rodak Matteo Fabbro. Zaraz potem dołączyli do nich Michael Storer oraz Felix Großschartner. W międzyczasie na tak z grupy liderów zdecydował się Bask Pello Bilbao (Bahrain-Victorious).

Wszystko wskazywało na to, że czołową czwórka między sobą rozstrzygnie losy dzisiejszego etapu wyścigu Tour of the Alps. 10-kilometrów przed metą ze stratą wynoszącą pół minuty do nich jechał Pello Bilbao wraz z kilkoma innymi uciekinierami, którymi byli: Nibali, Luis León Sánchez, De Marchi, Pernsteiner i Bidard. Z tyłu natomiast ze stratą całej minuty do pierwszej grupy zmierzał mały peleton, w którym był Simon Yates.

Grupka Bilbao ruszyła w mocną pogoń i znacznie zniwelowała przewagę czołowej czwórki, ale brakło im do pełni szczęścia kilkuset metrów. Finałowy sprint z grona uciekinierów wygrał Gianni Moscon (INEOS Grenadiers). Tuż za Włochem finiszował Austriak Felix Großschartner (BORA – hansgrohe). Na trzecim miejscu natomiast etap zakończył Australijczyk Michael Storer (Team DSM). Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Brytyjczyk Simon Yates (Team BikeExchange).

Wyniki trzeciego etapu wyścigu Tour of the Alps:

1 Gianni Moscon (Ita) Ineos Grenadiers 4:04:25
2 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
3 Michael Storer (Aus) Team DSM 0:00:01
4 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe
5 Alessandro De Marchi (Ita) Israel Start-up Nation
6 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo
7 François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team
8 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious
9 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech
10 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain Victorious 0:00:13
11 Nicolas Roche (Irl) Team DSM 0:00:49
12 Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious
13 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo
14 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
15 Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-RusVelo
16 Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team
17 Antonio Tiberi (Ita) Trek-Segafredo
18 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF Faizane'
19 Romain Bardet (Fra) Team DSM
20 Henri Vandenabeele (Bel) Team DSM
21 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana-Premier Tech
22 Erik Fetter (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team
23 Amanuel Gebreigzabhier (Eri) Trek-Segafredo
24 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
25 Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe
26 Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech
27 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
28 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech
29 Jai Hindley (Aus) Team DSM
30 Pavel Kochetkov (Rus) Gazprom-RusVelo
31 Nicolas Prodhomme (Fra) AG2R Citroën Team
32 Lars van den Berg (Ned) Groupama-FDJ
33 Sebastian Henao Gomez (Col) Ineos Grenadiers
34 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers
35 Jefferson Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec
36 Alexander Cataford (Can) Israel Start-up Nation
37 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo
38 Mattias Skjelmose Jensen (Den) Trek-Segafredo
39 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
40 Simon Yates (GBr) Team BikeExchange
41 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
42 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange
43 Daniel Martinez Poveda (Col) Ineos Grenadiers
44 Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team
45 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane'
46 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team
47 Sergio Roman Martin Galan (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
48 Jonas Wilsly (Den) Astana-Premier Tech
49 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Caja Rural-Seguros RGA
50 Domenico Pozzovivo (Ita) Team Qhubeka Assos
51 Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation
52 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic
53 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers
54 Kilian Frankiny (Swi) Team Qhubeka Assos
55 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation
56 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates
57 Florian Lipowitz (Ger) Tirol KTM Cycling Team
58 Márton Dina (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team
59 Hugh Carthy (GBr) EF Education-Nippo
60 Tejay van Garderen (USA) EF Education-Nippo
61 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange
62 Andres Camilo Ardila Ordoñez (Col) UAE Team Emirates
63 Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team
64 Tanel Kangert (Est) Team BikeExchange
65 Rafael Valls Ferri (Spa) Bahrain Victorious
66 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious
67 Callum Scotson (Aus) Team BikeExchange
68 Anton Palzer (Ger) Bora-Hansgrohe 0:01:57
69 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF Faizane'
70 Georg Steinhauser (Ger) Tirol KTM Cycling Team
71 Ilnur Zakarin (Rus) Gazprom-RusVelo
72 Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ
73 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ
74 Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic
75 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkea-Samsic
76 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic
77 Lachlan Morton (Aus) EF Education-Nippo
78 Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli-Sidermec
79 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation
80 Edward Ravasi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
81 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
82 Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:07:49
83 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF Faizane'
84 Maxime Bouet (Fra) Team Arkea-Samsic
85 Connor Brown (NZl) Team Qhubeka Assos 0:08:07
86 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane'
87 Jon Barrenetxea Golzarri (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
88 Harold Tejada Canacue (Col) Astana-Premier Tech
89 Cristian Camilo Muñoz Lancheros (Col) UAE Team Emirates
90 Mark Christian (GBr) Eolo-Kometa Cycling Team
91 Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech
92 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers
93 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation
94 Reuben Thompson (NZl) Groupama-FDJ 0:11:54
95 Johnatan Cañaveral Vargas (Col) Bardiani CSF Faizane'
96 Romain Hardy (Fra) Team Arkea-Samsic
97 William Barta (USA) EF Education-Nippo
98 Anton Kuzmin (Kaz) Gazprom-RusVelo
99 Romain Combaud (Fra) Team DSM
100 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
101 Domen Novak (Slo) Bahrain Victorious
102 Alejandro Ropero Molina (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team
103 Davide Bais (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:13:18
104 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
105 Nicholas Dlamini (RSA) Team Qhubeka Assos
106 Leonardo Basso (Ita) Ineos Grenadiers
107 Nikolay Cherkasov (Rus) Gazprom-RusVelo
108 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
109 Julius van den Berg (Ned) EF Education-Nippo
110 Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team
111 Kevin Colleoni (Ita) Team BikeExchange
112 Felix Engelhardt (Ger) Tirol KTM Cycling Team
113 Alessandro Fancellu (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
114 Cameron Meyer (Aus) Team BikeExchange
115 Frederik Wandahl (Den) Bora-Hansgrohe
116 Leon Heinschke (Ger) Team DSM
117 Lasse Norman Hansen (Den) Team Qhubeka Assos 0:18:35
118 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
119 Emanuel Zangerle (Aut) Tirol KTM Cycling Team
120 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
121 Santiago Umba Lopez (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
122 Mathias Vacek (Cze) Gazprom-RusVelo
123 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Qhubeka Assos
124 Matevz Govekar (Slo) Tirol KTM Cycling Team
125 Kevin Pezzo Rosola (Ita) Tirol KTM Cycling Team
126 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
127 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
128 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo
DNF Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Markus Pajur (Est) Team Arkea-Samsic
DNF Logan McLain (USA) Tirol KTM Cycling Team
DNF Karel Vacek (Cze) Team Qhubeka Assos
DNF Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation
DNS Torstein Træen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
DNS Lars Saugstad (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
DNS Torjus Sleen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
DNS Sindre Kulset (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
DNS Idar Andersen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
DNS Morten Hulgaard (Den) Uno-X Pro Cycling Team
DNS Tobias Halland Johannessen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team

Klasyfikacja generalna:

1 Simon Yates (GBr) Team BikeExchange 10:52:10
2 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers 0:00:45
3 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious 0:01:04
4 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation
5 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech 0:01:08
6 Jefferson Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec
7 Jai Hindley (Aus) Team DSM 0:01:27
8 Hugh Carthy (GBr) EF Education-Nippo
9 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo 0:01:52
10 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange
11 Romain Bardet (Fra) Team DSM
12 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic
13 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers
14 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team 0:02:09
15 Gianni Moscon (Ita) Ineos Grenadiers 0:02:12
16 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:02:13
17 Daniel Martinez Poveda (Col) Ineos Grenadiers 0:02:18
18 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 0:02:26
19 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech 0:02:33
20 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe
21 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain Victorious 0:02:45
22 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:02:59
23 Amanuel Gebreigzabhier (Eri) Trek-Segafredo
24 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Caja Rural-Seguros RGA
25 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange
26 Nicolas Roche (Irl) Team DSM 0:03:21
27 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo
28 Erik Fetter (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team
29 Mattias Skjelmose Jensen (Den) Trek-Segafredo
30 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane'
31 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates
32 Domenico Pozzovivo (Ita) Team Qhubeka Assos
33 Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team
34 Florian Lipowitz (Ger) Tirol KTM Cycling Team 0:03:46
35 Edward Ravasi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:04:29
36 François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team 0:05:23
37 Andres Camilo Ardila Ordoñez (Col) UAE Team Emirates 0:05:28
38 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:06:11
39 Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team
40 Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe
41 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana-Premier Tech
42 Nicolas Prodhomme (Fra) AG2R Citroën Team
43 Sebastian Henao Gomez (Col) Ineos Grenadiers
44 Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team
45 Tanel Kangert (Est) Team BikeExchange
46 Tejay van Garderen (USA) EF Education-Nippo
47 Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation 0:06:36
48 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic 0:07:19
49 Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ
50 Alexander Cataford (Can) Israel Start-up Nation 0:07:26
51 Anton Palzer (Ger) Bora-Hansgrohe 0:07:44
52 Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-RusVelo 0:08:03
53 Pavel Kochetkov (Rus) Gazprom-RusVelo
54 Kilian Frankiny (Swi) Team Qhubeka Assos
55 Rafael Valls Ferri (Spa) Bahrain Victorious
56 Ilnur Zakarin (Rus) Gazprom-RusVelo 0:08:34
57 Georg Steinhauser (Ger) Tirol KTM Cycling Team 0:08:55
58 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:10:04
59 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
60 Antonio Tiberi (Ita) Trek-Segafredo 0:10:29
61 Mark Christian (GBr) Eolo-Kometa Cycling Team 0:10:39
62 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation 0:11:12
63 Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli-Sidermec
64 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkea-Samsic
65 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF Faizane'
66 Lars van den Berg (Ned) Groupama-FDJ 0:12:21
67 Alessandro De Marchi (Ita) Israel Start-up Nation 0:12:47
68 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:13:11
69 Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech 0:13:29
70 Cristian Camilo Muñoz Lancheros (Col) UAE Team Emirates
71 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ
72 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
73 Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech 0:13:47
74 Sergio Roman Martin Galan (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:14:09
75 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:14:29
76 Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious 0:14:54
77 Jonas Wilsly (Den) Astana-Premier Tech 0:15:17
78 Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:17:04
79 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane' 0:17:22
80 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious 0:17:34
81 Harold Tejada Canacue (Col) Astana-Premier Tech 0:17:59
82 Kevin Colleoni (Ita) Team BikeExchange 0:19:05
83 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:19:50
84 Callum Scotson (Aus) Team BikeExchange 0:20:18
85 Lachlan Morton (Aus) EF Education-Nippo 0:20:36
86 Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 0:20:50
87 Jon Barrenetxea Golzarri (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:21:47
88 Reuben Thompson (NZl) Groupama-FDJ 0:22:29
89 Márton Dina (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team 0:22:54
90 Alejandro Ropero Molina (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team 0:23:26
91 Santiago Umba Lopez (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 0:23:53
92 Michael Storer (Aus) Team DSM 0:23:58
93 Davide Bais (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:24:50
94 Henri Vandenabeele (Bel) Team DSM 0:25:42
95 Johnatan Cañaveral Vargas (Col) Bardiani CSF Faizane' 0:26:22
96 Cameron Meyer (Aus) Team BikeExchange 0:26:58
97 Connor Brown (NZl) Team Qhubeka Assos 0:27:00
98 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation
99 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers 0:27:37
100 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:27:50
101 Maxime Bouet (Fra) Team Arkea-Samsic 0:29:05
102 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 0:30:03
103 Nikolay Cherkasov (Rus) Gazprom-RusVelo
104 Nicholas Dlamini (RSA) Team Qhubeka Assos
105 Romain Combaud (Fra) Team DSM 0:30:59
106 Alessandro Fancellu (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:32:11
107 Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team
108 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:32:15
109 Felix Engelhardt (Ger) Tirol KTM Cycling Team 0:32:26
110 Leonardo Basso (Ita) Ineos Grenadiers 0:35:22
111 Frederik Wandahl (Den) Bora-Hansgrohe 0:35:48
112 Anton Kuzmin (Kaz) Gazprom-RusVelo 0:36:12
113 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ 0:36:47
114 Domen Novak (Slo) Bahrain Victorious
115 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:37:40
116 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:38:11
117 William Barta (USA) EF Education-Nippo 0:38:35
118 Romain Hardy (Fra) Team Arkea-Samsic 0:38:42
119 Emanuel Zangerle (Aut) Tirol KTM Cycling Team 0:39:51
120 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Qhubeka Assos 0:40:10
121 Julius van den Berg (Ned) EF Education-Nippo 0:42:29
122 Leon Heinschke (Ger) Team DSM
123 Mathias Vacek (Cze) Gazprom-RusVelo 0:42:53
124 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 0:45:23
125 Matevz Govekar (Slo) Tirol KTM Cycling Team
126 Lasse Norman Hansen (Den) Team Qhubeka Assos 0:47:46
127 Kevin Pezzo Rosola (Ita) Tirol KTM Cycling Team
128 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:53:48
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments