fot. Lotto-Soudal / Photo News

Jeden z najbardziej utytułowanych, aktywnych zawodników – Philippe Gilbert (Lotto Soudal) – w rozmowie z radiem RTBF przyznał, że zamierza zakończyć karierę po sezonie 2022.

Philippe Gilbert w swojej prawie dwudziestoletniej karierze odniósł 78 zawodowych zwycięstw. Był mistrzem świata ze startu wspólnego, czterokrotnie triumfował w Amstel Gold Race, a także wygrał cztery monumenty – Giro di Lombardia (teraz Il Lombardia), Liege-Bastogne-Liege, Ronde van Vlaanderen oraz Paryż-Roubaix.

Od sezonu 2020 jest zawodnikiem ekipy Lotto Soudal, z którą związał się na trzy lata. Jak poinformował w rozmowie z radiem RTBF, po wygaśnięciu umowy zamierza zakończyć zawodową karierę.

– W pewnym momencie trzeba się zatrzymać. Moja kariera trwa już dwadzieścia lat, a życie to coś więcej niż tylko kolarstwo, któremu się bardzo poświęciłem. Teraz nadszedł czas, by się cieszyć, na przykład moją rodziną

– powiedział Belg.

Philippe Gilbert niedawno zrobił sobie przerwę z powodu psychicznego i fizycznego zmęczenia. Do ścigania wróci w najbliższą środę, w Strzale Walońskiej. Później wystartuje w Liege-Bastogne-Liege.

Belg nie jest jedynym doświadczonym i utytułowanym zawodnikiem, który zakończy kolarską karierę pod koniec przyszłego roku. O takiej decyzji poinformował też Andre Greipel, który aktualnie ściga się w ekipie Israel Start-Up Nation.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments