fot. Fleche Wallonne

Deceuninck-Quick Step ogłosił swój skład na Strzałę Walońską. Samcem alfa w belgijskiej „Watasze” będzie Julian Alaphilippe.

Dla Francuza będzie to powrót na Strzałę Walońską po dwuletniej przerwie. W zeszłym sezonie odpuścił ten wyścig, ponieważ wypadał on kilka dni po zdobyciu przez niego mistrzostwa świata. We wcześniejszych sezonach „D’Artagnan” startował w Strzale Walońskiej regularnie – występ w niej odpuścił tylko w 2017 roku, gdy pauzował z powodu kontuzji kolana.

Natomiast gdy już pojawiał się na starcie, za każdym razem był bardzo wysoko. Debiutował w 2015 roku gdy przyjechał na wyścig jako pomocnik Michała Kwiatkowskiego, pod koniec wyścigu przejął pałeczkę od Polaka i ostatecznie zajął 2. miejsce. Następne trzy starty w tym wyścigu przyniosły mu: kolejne 2. miejsce i dwa zwycięstwa.

O ułatwienie 28-latkowi walki o kolejną wysoką lokatę w tym wyścigu mają zadbać pomocnicy, wśród których najmocniejszy powinien być Mauri Vansevenant, o którego wysokiej formie mogliśmy się przekonać, podczas ostatniego Amstel Gold Race. Młody Belg ma już doświadczenie z wyścigu kończącego się na Mur de Huy. W zeszłym roku długo samotnie uciekał, a jego akcję przerwał dopiero upadek na 4 kilometry przed metą.

Nie wszyscy kolarze w składzie belgijskiego zespołu na Strzałę Walońską jechali w niedzielnym Amstel Gold Race. Dotyczy to m.in. Josefa Cernego i Mikkela Honore, którzy nieco ponad tydzień temu skradli serca kibiców podczas 5. etapu Wyścigu Dookoła Kraju Basków. Oni także mogą być w środę świetnym wsparciem dla Alaphilippe’a, choć Honore dopiero wraca do ścigania po kilkudniowej przerwie spowodowanej kraksą, w której wziął udział podczas Brabanckiej Strzały.

Przygotowaliśmy bardzo solidne zestawienie na Strzałę Walońską – zespół w którym zespół już wielokrotnie pokazywał swoją siłę, z Julianem, który wygrywał lub był wysoko za każdym razem, gdy startował w tym wyścigu, a także z Maurim, którego imponujący debiut chyba wszyscy pamiętamy. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że będziemy musieli stawić czoła wielu innym kolarzom, którzy liczą na zwycięstwo, więc nie będzie łatwo. Wszystko powinno rozstrzygnąć się na Mur de Huy, choć wcześniejsze ataki sprawią, że będziemy musieli być skoncentrowani nie tylko na ostatnich kilometrach

– zapowiada przed wyścigiem Klaas Lodewyck – dyrektor sportowy zespołu.

Skład Deceuninck-Quick Step na Strzałę Walońską 2021:

Mattia Cattaneo, Josef Cerny, Dries Devenyns, Mikkel Honoré, James Knox, Julian Alaphilippe, Mauri Vansevenant.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments