fot. Cofidis, Solutions Credits

Czeka nas dziś bardzo intensywny dzień z aż czterema zawodowymi wyścigami. Sprawdźcie, gdzie wystartują Polki i Polacy.

Kolarską środę otworzy czwarty etap Presidental Tour of Turkey oraz kobieca odsłona Strzały Brabanckiej. W pierwszym z wymienionych wyścigów na kolarzy będzie czekać sprinterski odcinek, gdzie z bardzo dobrej strony może zaprezentować się Stanisław Aniołkowski jeżdżący w barwach Bingoal Pauwels Sauces WB. Mistrz Polski ze startu wspólnego we wczorajszym sprincie zajął trzecią pozycję ulegając jedynie Markowi Cavendishowi (Deceunicnk – Quick Step) i Jasperowi Philipsenowi (Alpecin-Fenix). W wyścigu dookoła Turcji jedzie też Szymon Tracz (Team NIPPO-Provence-PTS Conti), który walczył w ucieczce na jednym z odcinków.

W pagórkowatej Strzale Brabanckiej kobiet wystartują dwie Polki – reprezentująca barwy Liv Racing Marta Jaskulska oraz Anna Plichta z Lotto Soudal Ladies. Dla pierwszej z nich będzie to debiut w belgijskim wyścigu. Anna Plichta brała w nim już udział w ubiegłym roku.

Po zakończeniu rywalizacji w Strzale Brabanckiej i na etapie Presidental Tour of Turkey przyjdzie czas na pierwszy odcinek Volta a la Comunitat Valenciana. Po dzisiejszym etapie liderem hiszpańskiego wyścigu zostanie najprawdopodobniej zwycięzca finiszu z peletonu. Z dobrej strony może się w nim zaprezentować jedyny Polak, który wystartuje w Volta a la Comunitat Valenciana – Szymon Sajnok z ekipy Cofidis, Solutions Credits. Naszą zapowiedź hiszpańskiej rywalizacji możecie przeczytać TUTAJ.

Wisienką na torcie będą zmagania w Strzale Brabanckiej mężczyzn. Na starcie zobaczymy wiele gwiazd oraz dwóch Polaków – Michała Gołasia (INEOS Grenadiers) i Tomasza Marczyńskiego (Lotto Soudal). Zapowiedź wyścigu możecie znaleźć TUTAJ.

Plan transmisji:

Strzała Brabancka kobiet od 11.15 w Eurosport Playerze lub TUTAJ.

Presidental Tour of Turkey od 12.00 w Eurosporcie 1.

Volta a la Comunitat Valenciana od 14.00 w Eurosporcie 1.

Strzała Brabancka mężczyzn od 15.30 w Eurosporcie 1.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments