fot. Presidental Tour of Turkey

Mark Cavendish (Deceuninck – Quick Step) był najszybszy na czwartym etapie tegorocznej edycji Presidental Tour of Turkey. Trzecie miejsce zajął Stanisław Aniołkowski.

Dzisiejszy etap Presidental Tour of Turkey był płaski i mierzył 184 kilometry. Organizatorzy zlokalizowali na nim po jednej premii bonusowej, sprinterskiej i górskiej.

W wyścigu startują Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB) i Szymon Tracz (Team NIPPO-Provence-PTS Conti).

Pierwsze kilometry dzisiejszego etapu minęły bardzo szybko. Ucieczka zdołała się uformować po około dwudziestu kilometrach ścigania. Utworzyli ją Stanislau Bazhkou (Minsk Cycling Team), Kent Ross (Wildlife Generation Pro Cycling) oraz Ivar Silk (ABLOC CT), który zgarnął bonusową premię. Holender został liderem klasyfikacji Turkish Beauty i od razu wrócił do peletonu. Wtedy z grupy zaatakował Muhammad Nur Aiman Bin Rosli (Team Sapura Cycling), który szybko dołączył do pozostałych uciekinierów.

Wypracowali sobie oni ponad dwuminutową przewagę, jednak cały czas byli kontrolowani przez główną grupę, w której tempo nadawali zawodnicy Alpecin-Fenix. Zarówno lotną, jak i górską premię zgarnął Muhammad Nur Aiman Bin Rosli. Harcownicy zostali doścignięci na 25 kilometrów przed kreską. Tempo peletonu cały czas było wysokie, ale przez kolejne kilkanaście minut nie działo się nic wartego odnotowania.

Dziesięć kilometrów przed metą na atak zdecydował się Elchin Asadov (Salcano Sakarya BB Team), ale bardzo szybko został złapany przez główną grupę. O etapowym triumfie zadecydował finisz z dużej grupy. Kreskę w Kemer pierwszy przeciął Mark Cavendish z Deceuninck – Quick Step. Podium uzupełnili Jasper Phiipsen (Alpecin-Fenix) i Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB).

W końcówce doszło do groźnej kraksy, w której ucierpiało wielu zawodników.

Wyniki czwartego etapu Presidental Tour of Turkey 2021:

1 CAVENDISH Mark Deceuninck – Quick Step 4:09:38
2 PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix ,,
3 ANIOŁKOWSKI Stanisław Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
4 DE KLEIJN Arvid Rally Cycling ,,
5 BARBIER Pierre DELKO ,,
6 GONZÁLEZ David Caja Rural – Seguros RGA ,,
7 KULBE Lars Team SKS Sauerland NRW ,,
8 MOZZATO Luca B&B Hotels p/b KTM ,,
9 PLUTO Martins ABLOC CT ,,
10 CIMA Damiano Gazprom – RusVelo ,,
11 PEÑALVER Manuel Burgos-BH ,,
12 HALVORSEN Kristoffer Uno-X Pro Cycling Team ,,
13 GIDICH Yevgeniy Astana – Premier Tech ,,
14 VERCAMST Wesley Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
15 TAMINIAUX Lionel Alpecin-Fenix ,,
16 MALUCELLI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
17 MÜNSTERMANN Per Team SKS Sauerland NRW ,,
18 DEL GROSSO Bodi ABLOC CT ,,
19 BOUGLAS Georgios Salcano Sakarya BB Team ,,
20 SMIT Willie Burgos-BH ,,
21 WEULINK Meindert ABLOC CT ,,
22 ÖRKEN Ahmet Team Sapura Cycling ,,
23 RUBIO Diego Burgos-BH ,,
24 ZAKHAROV Artyom Astana – Premier Tech ,,
25 JOHANNESSEN Anders Halland Uno-X Pro Cycling Team ,,
26 PACHER Quentin B&B Hotels p/b KTM ,,
27 TIRYAKI Oguzhan Spor Toto Cycling Team ,,
28 CHARNIAUSKI Ivan Minsk Cycling Club ,,
29 DÍAZ José Manuel DELKO ,,
30 JERMAN Žiga Androni Giocattoli – Sidermec ,,
31 ARANBURU Jokin Euskaltel – Euskadi ,,
32 SCHÖNBERGER Sebastian B&B Hotels p/b KTM ,,
33 SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club ,,
34 BRUSSENSKIY Gleb Astana – Premier Tech ,,
35 GAUTIER Cyril B&B Hotels p/b KTM ,,
36 ASADOV Elchin Salcano Sakarya BB Team ,,
37 FERNÁNDEZ Delio DELKO ,,
38 SEPÚLVEDA Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
39 IRIZAR Julen Euskaltel – Euskadi ,,
40 BAGÜES Aritz Caja Rural – Seguros RGA ,,
41 MAESTRI Mirco Bardiani-CSF-Faizanè ,,
42 HOEHN Alex Wildlife Generation Pro Cycling ,,
43 BOEV Igor Gazprom – RusVelo ,,
44 CHRISTEN Fabio Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
45 CHEVALIER Maxime B&B Hotels p/b KTM ,,
46 KUDUS Merhawi Astana – Premier Tech ,,
47 BUTS Vitaliy Salcano Sakarya BB Team ,,
48 APPEL Stijn ABLOC CT ,,
49 ZABEL Rick Israel Start-Up Nation ,,
50 SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club ,,
51 TRACZ Szymon Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
52 ZUKOWSKY Nickolas Rally Cycling ,,
53 DIK Calvin Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
54 DAEMEN Stijn ABLOC CT ,,
55 SHALUNOV Evgeny Gazprom – RusVelo ,,
56 CASTRIQUE Jonas Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
57 BRAVO Garikoitz Euskaltel – Euskadi ,,
58 LONARDI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè ,,
59 SLIK Ivar ABLOC CT ,,
60 VENCHIARUTTI Nicola Androni Giocattoli – Sidermec ,,
61 PERON Andrea Team Novo Nordisk ,,
62 BEHRINGER Oliver Team Novo Nordisk ,,
63 PHIPPEN Logan Team Novo Nordisk ,,
64 RAILEANU Cristian Team Sapura Cycling ,,
65 ROLLAND Pierre B&B Hotels p/b KTM ,,
66 CIMOLAI Davide Israel Start-Up Nation ,,
67 VISCONTI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè ,,
68 KONONENKO Mykhaylo Salcano Sakarya BB Team ,,
69 NYCH Artem Gazprom – RusVelo ,,
70 RUMAC Josip Androni Giocattoli – Sidermec ,,
71 ROMO Javier Astana – Premier Tech ,,
72 ZAKARIA Akmal Hakim Team Sapura Cycling ,,
73 CHERKASOV Nikolay Gazprom – RusVelo ,,
74 SINSCHEK Nils ABLOC CT ,,
75 ADAMIETZ Johannes Team SKS Sauerland NRW ,,
76 VIGO Martí Androni Giocattoli – Sidermec ,,
77 DE BIE Sean Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
78 SAYAR Mustafa Salcano Sakarya BB Team ,,
79 GARCÍA Jhojan Caja Rural – Seguros RGA ,,
80 STROKAU Vasili Minsk Cycling Club ,,
81 MARENGO Umberto Bardiani-CSF-Faizanè ,,
82 STASH Mamyr Spor Toto Cycling Team ,,
83 REGUERO Gabriel Spor Toto Cycling Team ,,
84 BUDYAK Anatoliy Spor Toto Cycling Team ,,
85 KUZMIN Anton Gazprom – RusVelo ,,
86 HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk ,,
87 KUSZTOR Péter Team Novo Nordisk ,,
88 DOĞAN Halil İbrahim Spor Toto Cycling Team ,,
89 TONELLI Alessandro Bardiani-CSF-Faizanè ,,
90 RIVERA Kevin Bardiani-CSF-Faizanè ,,
91 ROSLI Muhammad Nur Aiman Bin Team Sapura Cycling ,,
92 GIESSELMANN Michel Team SKS Sauerland NRW ,,
93 WÆRENSKJOLD Søren Uno-X Pro Cycling Team ,,
94 LE TURNIER Mathias DELKO ,,
95 ȚVETCOV Serghei Wildlife Generation Pro Cycling ,,
96 GROSU Eduard-Michael DELKO ,,
97 BOL Jetse Burgos-BH ,,
98 MULLER Gabriel Burgos-BH ,,
99 POLI Umberto Team Novo Nordisk ,,
100 ZOCCARATO Samuele Bardiani-CSF-Faizanè ,,
101 URBANO Carmelo Caja Rural – Seguros RGA ,,
102 CHARMIG Anthon Uno-X Pro Cycling Team ,,
103 YAVUZ Emre Spor Toto Cycling Team ,,
104 REZA Kévin B&B Hotels p/b KTM ,,
105 ABAY Burak Salcano Sakarya BB Team ,,
106 NEFFGEN Tim Team SKS Sauerland NRW ,,
107 CONTRERAS Rodrigo Astana – Premier Tech ,,
108 STALNOV Nikita Astana – Premier Tech ,,
109 KNOLLE Jon Team SKS Sauerland NRW ,,
110 RESELL Erik Nordsaeter Uno-X Pro Cycling Team ,,
111 TILLER Rasmus Uno-X Pro Cycling Team ,,
112 CANTÓN Isaac Burgos-BH ,,
113 STEELS Stijn Deceuninck – Quick Step ,,
114 HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step ,,
115 SÁEZ Héctor Caja Rural – Seguros RGA ,,
116 ARCHBOLD Shane Deceuninck – Quick Step ,,
117 BAZHKOU Stanislau Minsk Cycling Club ,,
118 SHNYRKO Alexei Minsk Cycling Club ,,
119 MANNION Gavin Rally Cycling ,,
120 COTÉ Pier-André Rally Cycling ,,
121 MURPHY Kyle Rally Cycling ,,
122 NICOLAU Joel Caja Rural – Seguros RGA ,,
123 FINETTO Mauro DELKO ,,
124 CASTILLO Ulises Alfredo Wildlife Generation Pro Cycling ,,
125 RICHARDSON Alexander Alpecin-Fenix ,,
126 GREIPEL André Israel Start-Up Nation ,,
127 EWART Jesse Team Sapura Cycling ,,
128 CELANO Danilo Team Sapura Cycling ,,
129 LOZANO David Team Novo Nordisk ,,
130 RODENBERG Frederik Uno-X Pro Cycling Team ,,
131 AZMAN Muhamad Zawawi Team Sapura Cycling ,,
132 BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team ,,
133 VENNER Quentin Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
134 SUTER Joel Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
135 SHAUCHENKA Siarhei Minsk Cycling Club ,,
136 ŞAMLI Ferit Spor Toto Cycling Team ,,
137 LÓPEZ-CÓZAR Juan Antonio Burgos-BH ,,
138 PAQUOT Tom Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
139 BERWICK Sebastian Israel Start-Up Nation ,,
140 SAGIV Guy Israel Start-Up Nation ,,
141 DOWSETT Alex Israel Start-Up Nation ,,
142 BRÄNDLE Matthias Israel Start-Up Nation ,,
143 ORONTE Emerson Rally Cycling ,,
144 ETXEBERRIA Josu Caja Rural – Seguros RGA ,,
145 KEISSE Iljo Deceuninck – Quick Step ,,
146 GOIKOETXEA Peio Euskaltel – Euskadi ,,
147 BOGLI Jonathan Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
148 KUHN Kevin Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
149 KRIEGER Alexander Alpecin-Fenix ,,
150 MEISEN Marcel Alpecin-Fenix ,,
151 MAMYKIN Matvey Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
152 VINE Jay Alpecin-Fenix ,,
153 ALBANESE Vincenzo EOLO-Kometa ,,
154 ROSS Kent Wildlife Generation Pro Cycling ,,
155 MCGEOUGH Cormac Wildlife Generation Pro Cycling ,,
156 WACKERMANN Luca EOLO-Kometa ,,
157 FRAPPORTI Mattia EOLO-Kometa ,,
158 JAKOBSEN Fabio Deceuninck – Quick Step ,,
159 CLARKE Jonathan Wildlife Generation Pro Cycling ,,
160 SEVILLA Diego Pablo EOLO-Kometa ,,
161 RIVI Samuele EOLO-Kometa ,,
162 BALLARIN Iker Euskaltel – Euskadi ,,
163 LOBATO Juan José Euskaltel – Euskadi ,,
164 AZURMENDI Ibai Euskaltel – Euskadi ,,
165 GAVAZZI Francesco EOLO-Kometa ,,
166 BELLETTI Manuel EOLO-Kometa ,,
167 ODA Hijiri Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
168 GRANIGAN Noah Wildlife Generation Pro Cycling ,,
DNF MODOLO Sacha Alpecin-Fenix

Klasyfikacja generalna Presidental Tour of Turkey 2021 po czwartym etapie:

01 Mark Cavendish Deceuninck-Quick Step 14:12:42
02 Jasper Philipsen Alpecin-Fenix + 12
03 Arvid De Kleijn Rally Cycling + 20
04 Stanislaw Aniołkowski Bingoal Pauwels Sauces WB + 22
05 Kristoffer Halvorsen Uno-X Pro Cycling Team + 24
06 Pierre Barbier Delko + 26
07 André Greipel Israel Start-Up Nation + 26
08 Artyom Zakharov Astana-Premier Tech + 27
09 Garikoitz Bravo Euskaltel-Euskadi + 27
10 Nur Aiman Rosli Team Sapura Cycling + 27
11 Sean De Bie Bingoal Pauwels Sauces WB + 27
12 Vitaliy Buts Salcano-Sakarya + 28
13 Szymon Tracz NIPPO-Provence-PTS Conti + 28
14 Kent Ross Wildlife Generation + 28
15 Pierre Rolland B&B Hotels p/b KTM + 28
16 Mathias Le Turnier Delko + 29
17 Stanislav Bazhkou Minsk CC + 29
18 Manuel Peñalver Burgos-BH + 30
19 Lars Kulbe Team SKS Sauerland NRW + 30
20 Martins Pluto À Bloc CT + 30
21 Giovanni Lonardi Bardiani CSF Faizanè + 30
22 Wesley Vercamst Bingoal Pauwels Sauces WB + 30
23 Lionel Taminiaux Alpecin-Fenix + 30
24 Georgios Boúglas Salcano-Sakarya + 30
25 David González Caja Rural-Seguros RGA + 30
26 Damiano Cima Gazprom-RusVelo + 30
27 Per Münstermann Team SKS Sauerland NRW + 30
28 Andrea Peron Team Novo Nordisk + 30
29 Eduard Michael Grosu Delko + 30
30 Willie Smit Burgos-BH + 30
31 Søren Wærenskjold Uno-X Pro Cycling Team + 30
32 Gleb Brussenskiy Astana-Premier Tech + 30
33 Ahmet Örken Team Sapura Cycling + 30
34 Bodi Del Grosso À Bloc CT + 30
35 Mamyr Stash Spor Toto + 30
36 Josip Rumac Androni Giocattoli-Sidermec + 30
37 Quentin Pacher B&B Hotels p/b KTM + 30
38 Calvin Dik NIPPO-Provence-PTS Conti + 30
39 Jonas Castrique Bingoal Pauwels Sauces WB + 30
40 Sebastian Schönberger B&B Hotels p/b KTM + 30
41 Merhawi Kudus Astana-Premier Tech + 30
42 Meindert Weulink À Bloc CT + 30
43 Julen Irizar Euskaltel-Euskadi + 30
44 Yevgeniy Gidich Astana-Premier Tech + 30
45 Alex Hoehn Wildlife Generation + 30
46 Manuel Belletti EOLO-KOMETA + 30
47 Eduardo Sepulveda Androni Giocattoli-Sidermec + 30
48 Juan Jose Lobato Euskaltel-Euskadi + 30
49 Jose Manuel Diaz Delko + 30
50 Ziga Jerman Androni Giocattoli-Sidermec + 30
51 Luca Mozzato B&B Hotels p/b KTM + 30
52 Siarhei Shauchenka Minsk CC + 30
53 Aritz Bagües Caja Rural-Seguros RGA + 30
54 Igor Boev Gazprom-RusVelo + 30
55 Diego Rubio Burgos-BH + 30
56 Matteo Malucelli Androni Giocattoli-Sidermec + 30
57 Stijn Daemen À Bloc CT + 30
58 Ivan Charniauski Minsk CC + 30
59 Noah Granigan Wildlife Generation + 30
60 Umberto Marengo Bardiani CSF Faizanè + 30
61 Cyril Gautier B&B Hotels p/b KTM + 30
62 Fabio Christen NIPPO-Provence-PTS Conti + 30
63 Nikita Stalnov Astana-Premier Tech + 30
64 Rick Zabel Israel Start-Up Nation + 30
65 Jetse Bol Burgos-BH + 30
66 Mykhaylo Kononenko Salcano-Sakarya + 30
67 Peter Kusztor Team Novo Nordisk + 30
68 Anders Halland Johannessen Uno-X Pro Cycling Team + 30
69 Maxime Chevalier B&B Hotels p/b KTM + 30
70 Serghei Tvetcov Wildlife Generation + 30
71 Delio Fernandez Delko + 30
72 Artem Nych Gazprom-RusVelo + 30
73 Javier Romo Astana-Premier Tech + 30
74 Cristian Raileanu Team Sapura Cycling + 30
75 Luca Wackermann EOLO-KOMETA + 30
76 Stijn Appel À Bloc CT + 30
77 Alvaro Hodeg Deceuninck-Quick Step + 30
78 Evgeny Shalunov Gazprom-RusVelo + 30
79 Hijiri Oda NIPPO-Provence-PTS Conti + 30
80 Oliver Behringer Team Novo Nordisk + 30
81 Burak Abay Salcano-Sakarya + 30
82 Jokin Aranburu Euskaltel-Euskadi + 30
83 Branislau Samoilau Minsk CC + 30
84 Hector Saez Caja Rural-Seguros RGA + 30
85 Oguzhan Tiryaki Spor Toto + 30
86 Yauheni Sobal Minsk CC + 30
87 Anthon Charmig Uno-X Pro Cycling Team + 30
88 Rodrigo Contreras Astana-Premier Tech + 30
89 Anton Kuzmin Gazprom-RusVelo + 30
90 Johannes Adamietz Team SKS Sauerland NRW + 30
91 Shane Archbold Deceuninck-Quick Step + 30
92 Jay Vine Alpecin-Fenix + 30
93 Peio Goikoetxea Euskaltel-Euskadi + 30
94 Mirco Maestri Bardiani CSF Faizanè + 30
95 Aliaksei Shnyrko Minsk CC + 30
96 Joel Nicolau Caja Rural-Seguros RGA + 30
97 Erik Resell Uno-X Pro Cycling Team + 30
98 Gavin Mannion Rally Cycling + 30
99 Elchin Asadov Salcano-Sakarya + 30
100 Ulises Castillo Wildlife Generation + 30
101 Marcel Meisen Alpecin-Fenix + 30
102 Vasili Strokau Minsk CC + 30
103 Gabriel Reguero Spor Toto + 30
104 Nils Sinschek À Bloc CT + 30
105 Nicola Venchiarutti Androni Giocattoli-Sidermec + 30
106 Marti Vigo del Arco Androni Giocattoli-Sidermec + 30
107 Mustafa Sayar Salcano-Sakarya + 30
108 Mattia Frapporti EOLO-KOMETA + 30
109 Jhojan Garcia Caja Rural-Seguros RGA + 30
110 Joonas Henttala Team Novo Nordisk + 30
111 Nikolay Cherkasov Gazprom-RusVelo + 30
112 Anatolii Budiak Spor Toto + 30
113 Samuele Zoccarato Bardiani CSF Faizanè + 30
114 Kevin Kuhn NIPPO-Provence-PTS Conti + 30
115 Onur Balkan Salcano-Sakarya + 30
116 Giovanni Visconti Bardiani CSF Faizanè + 30
117 Alex Dowsett Israel Start-Up Nation + 30
118 Jonathan Bogli NIPPO-Provence-PTS Conti + 30
119 Alexander Krieger Alpecin-Fenix + 30
120 Logan Phippen Team Novo Nordisk + 30
121 Jesse Ewart Team Sapura Cycling + 30
122 Gabriel Muller Burgos-BH + 30
123 Pier-Andre Cote Rally Cycling + 30
124 Jon Knolle Team SKS Sauerland NRW + 30
125 Akmal Zakaria Team Sapura Cycling + 30
126 Kevin Reza B&B Hotels p/b KTM + 30
127 Isaac Cantón Burgos-BH + 30
128 Kevin Rivera Bardiani CSF Faizanè + 30
129 Danilo Celano Team Sapura Cycling + 30
130 Francesco Gavazzi EOLO-KOMETA + 30
131 David Lozano Team Novo Nordisk + 30
132 Alessandro Tonelli Bardiani CSF Faizanè + 30
133 Iker Ballarin Euskaltel-Euskadi + 30
134 Ibai Azurmendi Euskaltel-Euskadi + 30
135 Michel Gießelmann Team SKS Sauerland NRW + 30
136 Iljo Keisse Deceuninck-Quick Step + 30
137 Tim Neffgen Team SKS Sauerland NRW + 30
138 Emre Yavuz Spor Toto + 30
139 Halil Dogan Spor Toto + 30
140 Vincenzo Albanese EOLO-KOMETA + 30
141 Kyle Murphy Rally Cycling + 30
142 Mauro Finetto Delko + 30
143 Alexandar Richardson Alpecin-Fenix + 30
144 Guy Sagiv Israel Start-Up Nation + 30
145 Muhamad Azman Team Sapura Cycling + 30
146 Jonathan Clarke Wildlife Generation + 30
147 Emerson Oronte Rally Cycling + 30
148 Cormac McGeough Wildlife Generation + 30
149 Sebastian Berwick Israel Start-Up Nation + 30
150 Juan Antonio Lopez-Cozar Burgos-BH + 30
151 Diego Sevilla EOLO-KOMETA + 30
152 Quentin Venner Bingoal Pauwels Sauces WB + 30
153 Samuele Rivi EOLO-KOMETA + 30
154 Joel Suter Bingoal Pauwels Sauces WB + 30
155 Josu Etxeberria Azpilikueta Caja Rural-Seguros RGA + 30
156 Matvei Mamykin NIPPO-Provence-PTS Conti + 30
157 Nickolas Zukowsky Rally Cycling + 54
158 Ivar Slik À Bloc CT + 58
159 Matthias Brändle Israel Start-Up Nation + 01:29
160 Frederik Rodenberg Uno-X Pro Cycling Team + 01:30
161 Davide Cimolai Israel Start-Up Nation + 01:41
162 Feritcan Samli Spor Toto + 01:54
163 Tom Paquot Bingoal Pauwels Sauces WB + 01:55
164 Stijn Steels Deceuninck-Quick Step + 01:55
165 Umberto Poli Team Novo Nordisk + 01:57
166 Fabio Jakobsen Deceuninck-Quick Step + 02:16
167 Rasmus Tiller Uno-X Pro Cycling Team + 05:42
168 Carmelo Urbano Caja Rural-Seguros RGA + 08:57
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments